Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1234 posty 19411 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Pogoda i polityka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Obserwuję pierwsze oznaki wiosny; zimno , śnieg i wiatr, a w nocy do minus 4 o C. Niektórzy sądzą, że to jakaś anomalia.

 
 
Z perspektywy ogrodnika - ten rok wygląda na normalny. Ubiegły - ciepły  i suchy marzec, suchy i zimny kwiecień, zimny maj i tylko trochę deszczu + dalsze ujawnienia pogodowe zaowocowały kiepskim urodzajem. Różne oceny, ale nawet 50% niższe plony. Do tego warzywa i tp. nieurodziwe i kiepsko się przechowywały.
Z kolei na rynku ogrodniczym zaistniał covidowy boom - z racji obostrzeń ludzie zainteresowali się ogródkami. Część uzyskała kiepskie plony, ale zdobyli doświadczenie. To ważne.
 
Tak więc - ten rok wygląda na najbardziej normalny. Wszystko jest idealnie w czasie. Do tego ilość opadów była spora - ziemia nie jest przesuszona. Obecne przechłodzenie też jest "słuszne" - wstrzymuje wegetację. Gdyby było ciepło można by się było liczyć z przyspieszoną wegetacją  "skarconą" przymrozkami w końcu kwietnie/początku maja. Wygląda, że taka sytuacja nie wystąpi.
Jakie wnioski?
Jeśli dalej wszystko będzie układało się wg dotychczasowych kolejności - możemy mieć bardzo żyzny rok.
Czy tu powód do radości? No cóż. Wszystkie przepowiednie mówią, że przed wybuchem III WŚ będzie bardzo urodzajny rok. A biorąc pod uwagę sytuację - możliwość konfliktu przybliża się z nieubłaganą szybkością.
 
Przechodząc do polityki. 
Widać, że narastają antagonizmy, które w każdej chwili mogą stać się powodem konfrontacji.
Może najmniej  perspektywiczny jest konflikt na Ukrainie. Po prostu zostanie szybko zakończony, gdyż Ukraina nie dostanie wsparcia, a Rosja rozprawi się z tym kabaretowym tworem w ciągu kilku dni. Zachód nie pomoże.
Bardziej kłopotliwe są inne ogniska. Ocean Indyjski i Morze Południowo- Chińskie. Z tych terenów USA zostanie szybko wyrugowana, a ostoją mogą być bazy na Pacyfiku; jeśli dojdzie do konfliktu - te bazy zostaną w pierwszej kolejności zniszczone. Okaże się wtedy, że obecność USA w Azji nie ma żadnych podstaw.
 
Cały problem, że USA z Bidenem za żadną cenę nie chcą uznać tej konstatacji. Trump chyba to rozumiał, co było zabójcze dla Polski, bo w ramach "sojuszu" mieliśmy pełnić rolę podżegacza konfliktu na wschodzie Europy w zamian za "czapkę zgniłych gruszek".
Niestety, Morawiecki kontynuuje tę wasalną zależność, co jest bardzo niepokojące.
 
Przyznaję, że trudno mi zrozumieć mentalność wielu światłych ludzi, którzy bezwarunkowo popierają PiS z Morawieckim jako premierem. Nie odmawiam zdolności Premierowi, ale idzie to w złym kierunku. 
 
Czym się wszystko skończy? Niczym ciekawym.
W Polsce - konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Konflikt, czy perfidna gra interesów?
Duda, jako Prezydent, zablokował reformę sądownictwa. Efektem są jątrzące konflikty. Kiepski Prezydent . Niestety - zmiana na Trzaskowskiego to już zanurzenie się w szambie. Morawiecki - dalej blokuje zmiany w sądownictwie. Ostatnia odsłona - rzekome korzyści z funduszu odbudowy, to kpina z logiki. Te pieniądze miały pójść na przyspieszoną likwidację energetyki węglowej i to z opcją, że zostaną w newralgicznym momencie zablokowane z racji "łamania demokracji".
Blokada ze strony Ziobry jest uzasadniona, stąd próba pozyskania Kukiza. Ten, polityczny przygłup, liczy, że Morawiecki zrealizuje obietnice stanowiące warunek poparcia ze strony Kukiz 15:  sędziów pokoju, mieszaną ordynację wyborczą itd.
Jest na to szansa?
Ano jest - ale tylko wtedy, gdy te projekty będą głosowane PRZED akceptacją unijnych ustaleń. Jeśli udział w odbudowie"pokovidowej" poprzedzi te zmiany w sądownictwie - natychmiast zaczną pojawić się projekty uzupełniające, przypadki szczególne itd. , które MUSZĄ BYĆ ROZWAŻONE. W efekcie sprawa będzie na nigdy nigdy.
 
Pytanie końcowe: czy wskazane ukierunkowania mogą spowodować powstanie ugrupowania PROPOLSKIEGO?
Do tej pory udało się blokować wszelkie takie inicjatywy. Jednak sytuacja się zmieniła.

Może to jest Polską Szansą.? 

KOMENTARZE

 • ja na wszelki wypadek
  sadzę w tym roku warzywa, ziemniaki, pomidory i inne ustrojstwa które mogą się przydać w razie "W". No i wiercę studnię. Stadko kur muszę też odbudować , bo w ciągu miesiąca z 17 sztuk liski chytruski mi wyniosły.
 • Autor
  Doszukałem się podtekstu w Pana mulityscyplinarnym tekście; mianowicie: polityka poznać po owocach i warzywach.
 • "Pytanie końcowe: czy wskazane ukierunkowania
  mogą spowodować powstanie ugrupowania PROPOLSKIEGO?"
  -----------------
  Przecież gra toczy sie nieprzerwanie od zaborów - aby Polków nie dopuścić nawet w poblże steru państwa.
  Wniosek?
  Niejako po drodze co jakiś czas morduje sie wybranych Polaków prewencyjnie w różnych okolicznościach - aby mieć pewność, że nie skrzykną oni wokół siebie - innych - co to będą mieli dość okupacji - dość szlabanu na ster państwa ich przodków.
 • @Nibiru 21:37:20
  Robię za buraka cukrowego (biały), czy ćwikłowego (czerwony)?
 • @demonkracja 22:13:32
  Może w ferworze walk frakcyjnych zrobi się luka?
 • WPS
  No wreszcie pana tekst mi się podoba *5
 • @stanislav 02:42:05
  Im mniej intelektualny tekst przedstawiający jakąś sprawę na poziomie co najwyżej półinteligenta - tym ma większe zainteresowanie i poparcie.
  Dzięki za ocenę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:08:21
  Ogarniętych jest pewnie z 15 procent, to ile może być intelektualistów? 1 procent? Z tego należało by jeszcze wybrać tych twórczych, mogących coś samodzielnie wymyśleć. Trudna sprawa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:29:36
  ....powstanie ugrupowania PROPOLSKIEGO?

  A pan by do niego dołączył?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:08:21
  Im mniej intelektualny tekst...

  Inteligentem to ja chciałem zostać jak miałem lat piętnaście.
  Później gdy spostrzegłem, że niejeden inteligent, to dureń, to mi się odechciało.
 • @Oświat 11:17:21
  Teraz to dopiero będziemy mieli intelektualistów po covidowej maturze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:43:06
  Niech pan się nie miga, tylko odpowie na pierwsze pytanie, czy pan wstąpi do ugrupowania PROPOLSKIEGO?, ewentualnie na jakich warunkach, bo ta pańska fotka przy sterze jakoś mi się dziwnie kojarzy….no nie, nie z plakatem z PRL, a z pana charakterem.
  W końcu Jarosław Kaczyński kiedyś musi zejść ze sceny politycznej i będzie próżnia do wypełnienia.
 • @Oświat 13:13:55
  Pojawiają się notki założycieli jakichś ugrupowań, ale nie wyjaśniają, co chcą osiągnąć. Przystąpić do takiego czegoś?

  Propolskie ugrupowanie, to dążenie do Rzeczypospolitej w której różne nacje miały warunki do zgodnego współżycia i tylko ich przekroczenie powodowało usunięcie (Arianie).

  Do takiego ugrupowania, ale nie partii, gotów byłbym wstąpić. Problem, że moja wizja jest jasna, a ja nie jestem ustępliwy - w kwestiach ideowych nie ma ustępstw.
  Zatem - jaką rolę tam miałbym pełnić?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:54:09
  No....intelektualisty!
 • Data premiery: 3 lut 2021
  https://www.youtube.com/watch?v=YzcQ-hDX3V4

  Ciąg dalszy nastąpi?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930