Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1234 posty 19411 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Ustawa o zbrodniarzach komunistycznych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Większość zbrodniarzy komunistycznych nie została rozliczona za swe czyny. I nie jest nawet ważne roztrząsanie dlaczego.

 

 
Jednak ich obecność dalej odciska swe piętno na polskim społeczeństwie. Już nie bezpośrednio, ale zdarzają się przypadki, że potomkowie zbrodniarzy "śmieją się w twarz" ofiarom tego systemu.
 
Pomijana jest kwestia, że zbrodniarze otrzymali sowitą zapłatę za swe czyny, co pozwoliło i im, i ich rodzinom żyć na wysokim poziomie i uzyskać wysokie wykształcenie. Teraz dzięki temu zajmują często wysokie stanowiska państwowe, a ich postawa i ukształtowane poglądy blokują choćby moralne rozliczenia tamtych zbrodni.
Z kolei potomkowie tych, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny - żyli w biedzie mając ograniczony dostęp do kształcenia. W efekcie zostali zrzuceni na najniższe szczeble drabiny społecznej.
 
Obecnie "ostre" rozgraniczenie społeczne obu tych tak różnych środowisk jest już niemożliwe. Nawet próba  - byłaby odbierana jako społeczne wykluczenie, a medialnie byłoby to przedstawiane jako mściwość daleko gorsza niż zbrodnie.
Czy jest szansa na rozwiązanie problemu?
Pytanie o tyle ważne, że brak podejmowania tematu będzie skutkował dalszą degeneracją społeczeństwa, co jest bardzo groźne w obliczu wyzwań stających przed nami i tymi, które się w niedługim czasie pojawią.
 
Co można zaproponować?
Wydaje się, że zasadnym byłoby ustawowe zablokowanie zajmowania wyższych stanowisk  w strukturach państwa przez potomków zbrodniarzy.
 
Czy jest to rodzaj represji?
Można to tak odbierać, ale też warto się zastanowić, czy ci ludzie są i będą gotowi służyć polskiemu społeczeństwu? 
Jak długo powinna trwać blokada?  Gdyby to było zaraz po zmianie systemu - wystarczyłoby 3 pokolenia. Obecnie - chyba 5.
 
Proszę o tylko poważne  uwagi w tej kwestii.

KOMENTARZE

 • Przepraszam że zapytam ale
  co to jest "zbrodnia komunistyczna" ?
  Co nazistowska to wiem ale co komunistyczna to nie mam pojęcia.
 • Antysemitnik z Ciebie autorze!
  Jaki byłby aj waj, gdyby Twój pomysł wcielić w życie!!
 • @ikulalibal 20:16:17
  Nazistowskie zbrodnie - to niemieckie.
  A komunistyczne - to te, których dokonali pańscy przodkowie, jak mniemam.
  Tylko tak można rozumieć ten "brak rozumienia".
 • Pański tekst jest niezrozumiały. Chce Pan nowej rewolucji?
  //Teraz dzięki temu zajmują często wysokie stanowiska państwowe, a ich postawa i ukształtowane poglądy blokują choćby moralne rozliczenia tamtych zbrodni.//

  Czy państwo funkcjonuje dobrze, czy źle w związku z tym, że stanowiska są obsadzone przez potomków komunistycznych funkcjonariuszy?
  Jeżeli państwo funkcjonuje dobrze, to czy takie rozliczenie pomoże czy zaszkodzi?
  Jezeli państwo funkcjonuje źle, to co dokładnie jest złego i co powinno być zrobione aby państwo funkcjonowało dobrze?

  Czy ma Pan takich fachowców, którzy wiedzą jak urządzić państwo i mają przodków, którzy spełniają wymagania moralne?
 • autor
  5 bez uwag
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:41:45
  //Tylko tak można rozumieć ten "brak rozumienia".//
  Należy to rozumieć tak, że żaden sąd czy trybunał nie określił i nie osądził zbrodniarzy komunistycznych.
  Trzeba najpierw ustalić co jest zbrodnią komunistyczną i takie ustalenie musi być zatwierdzone uznane przez inne państwa. W przeciwnym wypadku będzie to działanie potępione przez międzynarodowe organizacje.
 • @Anna-PK 20:48:28
  No Pan Wojtas ma przeca fachowców od dekomunizacji. To funkcyjni z IPN.80% z nich to potomkowie banderowskich rezunów, reszta to eskimosi i kilku poliniackich użytecznych idiotów, którzy wykonają wszystko co im się poleci.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:41:45
  //Tylko tak można rozumieć ten "brak rozumienia". //

  Można.
  Ale można i tak że ja w przeciwieństwie do pana mam minimalne obycie prawne.Coś jakby "intuicję prawa".

  //Nazistowskie zbrodnie - to niemieckie. //

  Przez moment (w związku z uściśleniem "niemieckie" ) wydawało się że coś pan rozumie ale rozwinięcie tematu pokazało że jednak nie.
  Otóż Niemcy mieli tę nieostrożność że w swój system prawny wpisali normy które od samego początku były niezgodne z prawem np ustawy norymberskie.Udowodnienie im zbrodniczego łamania prawa było dziecinnie proste co też uczyniono tytułem wstępu do procesów norymberskich.
  Natomiast nie ma żadnych dowodów na to aby "komuniści" uczynili prawną normą bezceremonialne rozprawianie się z tymi którzy nie podzielali komunistycznych poglądów na świat.Nie ma żadnego śladu tego że "komunistyczna władza" legalizowała coś co naruszało podstawowe prawa człowieka i obywatela.(ze szczególnym akcentem na "legalizowało" )
  Jeśli były takie patologie jak:wymuszanie zeznań,tortury,znęcanie się nad zatrzymanym,nierzetelne pod względem prawnym wyroki sądowe, itp,to obciąża to wyłącznie osoby dopuszczające lub tolerujące owe procedery które już wówczas naruszały prawo i podlegały ściganiu.
  I w tym sensie zwierze o nazwie "zbrodnie komunistyczne" nie istnieje.


  PS
  na tej samej zasadzie tylko głupcy i dyletanci używają pojęcia "rytualne zabójstwo".W sensie prawnym "rytualna zabójstwo" nie istnieje.Podobnie jak nie istnieje "zabójstwo z zazdrości","zabójstwo z zemsty","zabójstwo z chęci wcześniejszego uzyskania spadku".Istnieje wyłącznie pojęcie "zabójstwo".Motyw zabójstwa ma znaczenie wyłącznie dla uściślenia kręgu podejrzanych o dokonanie przestępstwa i nic poza tym.Człowieka nie wolno pozbawiać życia bez względu na motywy.Nie istnieje też gradacja motywów wskazująca że jedne motywy są gorsze od innych.
 • Pytanie
  Wielce Szanowny Panie Krzysztofie, czy ustawa o zbrodniach komunistycznych obejmie również komunistycznych zbrodniarzy amerykańskich, takich jak Franklin Delano Roosevelt i jego ekipa, jak również alkoholika Churchilla i wszystkich późniejszych kontynuatorow ich myśli, spylenia polskich przyjaciół dziobatemu gruzinów za bezdurno. Bo, gdyby to nie oni sami zaproponowali wujaszkowi Joe ten deal, to z panowania w kraju prywislanskim komuny, gówno by wynikło.
  A tak apropo, czy za pańskimi działaniami pójdzie tez ustawa anty banderowska? Bo jeśli nie, to będzie to raczej kulawą inicjatywa.
 • @Anna-PK 20:55:37
  //Trzeba najpierw ustalić co jest zbrodnią komunistyczną i takie ustalenie musi być zatwierdzone uznane przez inne państwa.//

  Brawo.Miała pani kiedyś do czynienia z prawem? oczywiście w sensie teoretycznym np podczas studiów?
 • @
  Ani zbrodni komunistycznych ani nazistowskich nie rozliczono jak należy, gdyż ich sponsorzy i zleceniodawcy byli i są ci sami, a ich władza nad nami trwa do dziś. Tak więc wyrzucono paru murzyńskich chłopców za burtę, dla pozorów i gdzie niegdzie spontanicznie dokonano samosądów i tyle. Zbrodniarze i ich rodziny mają możnych protektorów, immunitety oraz żelazne listy i możemy im skoczyć. Zarówno naziści, komuniści oraz banderowcy mogli nadal żyć w krajach gdzie dokonywali zbrodni lub bez problemów wyemigrować na zachód i tam wygodnie żyć a nawet wykładać na uiwersytetach czy dawać odczyty w celu ogłupiania młodzieży. Równie ważnym jak nie ważniejszym byłoby rozliczenie tego kto zlecał zbrodnie niż tego kto ich dokonywał. Ale na to się nie zanosi, no bo wszyscy wiemy dlaczego.
 • @Nibiru 21:30:52
  //Ani zbrodni komunistycznych ani nazistowskich nie rozliczono jak należy gdyż ich sponsorzy i zleceniodawcy byli i są ci sami,//

  O niech pan bogu dziękuje bo gdyby rozliczono nie miałby pan dachu nad głową ani elementarnych środków do życia.
  Przecież w 1945 roku tylko z grzeczności nie skonstatowało że ideologia nazistowska wywodzi się w prostej linii od wcześniejszych ideologii "wyjątkowości" a osławione ustawy norymberskie w swej wymowie niczym nie różnią się od powiedzmy " Guano Islands Act"
 • @ikulalibal 21:20:52
  Zbrodnia komunistyczna (w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu[1]) – czyn popełniony przez funkcjonariusza państwa komunistycznego w okresie od 17 września 1939 do 31 lipca 1990, polegający na stosowaniu represji lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostki lub grupy ludności bądź w związku z ich stosowaniem, stanowiący przestępstwo według polskiej ustawy karnej obowiązującej w czasie jego popełnienia.

  Zbrodniami komunistycznymi są również czyny popełnione przez tych funkcjonariuszy w okresie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, zawierające znamiona czynów zabronionych określonych w art. 187, 193 lub 194 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 11 lipca 1932 r. – Kodeks karny albo art. 265 § 1, art. 266 § 1, 2 lub 4 lub art. 267 ustawy z dnia 19 kwietnia 1969 r. – Kodeks karny, dokonane przeciwko dokumentom w rozumieniu art. 3 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów[2] na szkodę osób, których te dokumenty dotyczą.

  Pojęcie zbrodni komunistycznych wyparło z języka prawniczego pojęcie zbrodni stalinowskich, którym operowano na początku badań związanych z odpowiedzialnością za ich popełnienie[3].

  W rozumieniu ustawy o IPN funkcjonariuszem państwa komunistycznego jest funkcjonariusz publiczny, a także osoba, która podlegała ochronie równej ochronie funkcjonariusza publicznego, w szczególności funkcjonariusz państwowy oraz osoba pełniąca funkcję kierowniczą w organie statutowym partii komunistycznych[1].

  Zbrodnie komunistyczne stanowiące według prawa międzynarodowego zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu.

  Według ustawy o IPN w brzmieniu nadanym przez ustawę z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów[4] (ze zmianami wprowadzonymi ustawą z dn. 14 lutego 2007 r[5]):

  Bieg terminu przedawnienia zbrodni komunistycznych, w rozumieniu art. 2, niebędących zbrodniami wojennymi lub zbrodniami przeciwko ludzkości, rozpoczyna się od dnia 1 sierpnia 1990 r. Karalność tych zbrodni ustaje po 40 latach, gdy czyn stanowi zbrodnię zabójstwa, oraz po 30 latach, gdy czyn stanowi inną zbrodnię komunistyczną. Przepisu art. 4 § 1
 • @ikulalibal 21:42:32
  //O niech pan bogu dziękuje bo gdyby rozliczono nie miałby pan dachu nad głową ani elementarnych środków do życia.//

  Allle o csso ci chozzi ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:41:45
  Czy do zbrodni komunistycznych zaliczymy:
  Odbudowę z powojennych ruin miast i wsi, elektryfikację, wodociągi ?
  Budowę komunistycznych fabryk, domów, szpitali, szkół, przedszkoli, boisk sportowych, domów wczasowych?
  Czy do zbrodni komunistycznych zaliczymy miliony nowych miejsc pracy, likwidację analfabetyzmu, nierówności społecznych?
 • @rowszan 21:44:39
  Dlaczego kilkakrotnie powtarza pan formułę "w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej"?
  Czyżby nie rozumiał pan że w sensie prawnym nie ma niczego takiego jak "zbrodnia komunistyczna" zaś jeśli jakiejś instytucje polskiego państwa usiłują ten nonsens legalizować to znaczy że współczesna Polska nie jest państwem prawa.I kiedyś będzie to miało konsekwencje.
  Czy nadużycie prawa będące podstawą do wypłacenia zadośćuczynienia w wysokości 120.tysięcy złotych panu Janowi Marii Rokicie a polegające na tym że był popychany i nawet ktoś go uszczypnął ,zalicza się już do zbrodni czy jeszcze przestępstw lżejszego kalibru?
 • @ikulalibal 22:19:38
  To jest fragment Wikipedii. Nie mam nic wspólnego z autorstwem tego tekstu .Nie bardzo rozumiem po co Pan podnosi dość skomplikowane konstrukcje prawne ,dla mnie sprawa jest stosunkowo prosta .Nie było zbrodni , nie było prześladowań, ok nie ma sprawy pomysł Pana Witasz nie ma zastosowania ..Czy ja mogę miec jednak inne a podobne do Pana Krzysztofa zdanie ,czy też uważa Pan że gremia międzynarodowe że szczególnym uwzględnieniem tych szczególnych gremiów mogą mi to poczytać za anty cis tam ?? I w zasadzie już nie powinienem nie własnego zdania ???
 • @Anna-PK 20:48:28
  Oj, oj - czuję jakieś rodzinne reminiscencje.
 • @Jacek Boki 20:57:41
  Zadziwia pańska głupota.
 • @ikulalibal 21:20:52
  Pytanie: czy pierwsze były ustawy norymberskie, czy prawa człowieka?

  Warto prześledzić genezę.
 • @Jacek Boki 21:21:52
  Pan dalej uważa, że twórcą "zbrodni komunistycznych" był Stalin?
 • @Nibiru 21:30:52
  Cieszy rozumienie.
 • @Oświat 22:07:51
  Sądziłem, że mogę liczyć na trochę rozsądku. Przynajmniej u Pana.
 • @rowszan 22:33:23
  // .Nie było zbrodni , nie było prześladowań (...) Czy ja mogę miec jednak inne a podobne do Pana Krzysztofa zdanie //

  Oczywiście że może mieć pan własne,nawet najbardziej rozczochrane, zdanie.Ale dla własnej higieny psychicznej lepiej aby owo zdanie zbytnio nie odstawało ani od zasad logiki ani od faktów.
  Na przykład kiedy z takim z przekąsem pisze pan o "braku prześladowań" może pan zawyrokować na ile prześladowania (te których nie było),miały związek z ideą komunistyczną a na ile z faktu że władza bez względu na preferowaną ideologie,z samego tylko faktu że jest władzą, nie toleruje kontestatorów.
  Czy mi się wydaje że tchórzliwie pominął pan milczeniem moje pytanie o martyrologie Jana Marii Rokity?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:50:48
  //Pytanie: czy pierwsze były ustawy norymberskie, czy prawa człowieka?//

  Oczywiście że pierwsze były prawa człowieka.
  Już choćby jako pogromca ginekologów powinien pan wiedzieć że naczelne prawo człowieka czyli prawo do życia ma umocowanie w tak zwanym prawie naturalnym.
 • O czym mówi ustawa IPN?
  //Zbrodnia komunistyczna (w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu[1]) – czyn popełniony przez funkcjonariusza państwa komunistycznego w okresie od 17 września 1939 do 31 lipca 1990, polegający na stosowaniu represji lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostki lub grupy ludności bądź w związku z ich stosowaniem, stanowiący przestępstwo według polskiej ustawy karnej obowiązującej w czasie jego popełnienia.//

  Ustawa mówi, że przestępcą jest ten, kto w czasie trwania komuny, naruszył prawo komunistyczne . Czy wykonywane wyroki były samosądem, czy były zgodne z komunistycznym prawem? Jeżeli były zgodne z obowiązującym prawem, to nikt nic nikomu nie zrobi.

  Ile osób IPN znalazł do tej pory, które takie komunistyczne prawo naruszyły?

  Aby cokolwiek zrobić w tym zakresie, to musi być jakiś trybunał, który potępi komunizm jako system szkodliwy dla ludzkości i tylko wtedy prawo komunistyczne straci ważnośc, a tym samym przestępstwa komunistyczne będą sądzone wg. nowego prawa.
 • @ikulalibal 23:03:56
  Pozostanę rozczochrany i potargany jeśli Pan pozwoli ,nie interesują mnie słowne gierki .Nie zbyt cenie sobie ludzi pokroju Rokity , nie interesowałem się nigdy jego problemami ..Nie wiem o czym Pan pisze do mnie .
 • @rowszan 23:29:04
  //,nie interesują mnie słowne gierki
  Nie zbyt cenie sobie
  Nie wiem o czym... //

  Dlatego jeden bóg wie z jakiego powody zabiera pan głos.Na dodatek nie swój.
  //To jest fragment Wikipedii. Nie mam nic wspólnego z autorstwem tego tekstu //
 • " Pomijana jest kwestia, że zbrodniarze otrzymali sowitą zapłatę za swe czyny, co pozwoliło i im, i ich rodzinom żyć na wysokim
  poziomie i uzyskać wysokie wykształcenie. Teraz dzięki temu zajmują często wysokie stanowiska państwowe, a ich postawa i ukształtowane poglądy blokują choćby moralne rozliczenia tamtych zbrodni.
  Z kolei potomkowie tych, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny - żyli w biedzie mając ograniczony dostęp do kształcenia. W efekcie zostali zrzuceni na najniższe szczeble drabiny społecznej. "...

  A gdyby to trafne spostrzeżenie, przekuć na praktyczną, wynikającą z właściwego przemyślenia, naukę...?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:52:38
  Proszę najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem to co napisałem, a nie wypisywać bzdury, bo widzę, że Szaniwnemu Panu sprawia to widoczny problem
 • Elita z horyzontalnego wyboru
  A ja lubię słuchać wywiadów Moniki Jaruzelskiej.
  https://youtu.be/faEG2G4aH1s

  W czasie mediów horyzontalnych, coraz bardziej będzie liczyć się człowiek z bogactwem swojego dziedzictwa. A coraz mniej instytucje centralnego sterowania.

  Bez uznania obywatelskich wolności i równości nie przejdziemy od demokracji trójpodziału władzy do demokracji wspólnotowego wartościowania. Polska straci niepodległość w globalnej sieci wiedzy.
 • @ikulalibal 23:09:53
  O kurcze. Czyli jakby nie podali tacy jak Pan istnienia tego prawa do życia - to nie wolno by mi było żyć?

  O dzięki ci, o wielki iklalibalu!!!
 • @ABX 23:50:17
  Liczyłem na współpracę w tym dziele, a tu od razu kontra ze strony ikulalibala przekierowująca ostrze dyskusji.
 • @Andrzej Madej 06:50:43
  Ma Pan rację. Tyle, że ci potomkowie zbrodniarzy działają na rzecz przeciwnego kierunku.

  Problemem jest to, że ludzie o patriotycznym podejściu i korzeniach starają się propagować polską ideę współżycia społecznego.
  Tymczasem wrogowie polskości - czyli tu opisani, a w znakomitej części potomkowie zbrodniarzy, nie zwalczają nawet tej idei, a koncentrują się na ludziach ją głoszących.

  Stąd moja sugestia, że Polacy powinni nie tylko mówić o ideach, ale też patrzeć na to, co robią wrogowie i ich też eliminować z kręgu dyskusyjnego i decyzyjnego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:52:46..."Tymczasem wrogowie polskości - czyli tu opisani, a w znakomitej części potomkowie zbrodniarzy,"
  I z zapałem i namiętnością są tytułowani "elitą".
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:46:55
  Co znaczy "przekierowująca dyskusję" ?
  Chciałby pan dyskutować o potopie ignorując fakt braku deszczu?
 • @ikulalibal 08:15:16
  Potop był wywołany falą oceaniczną; twierdzenie, że spowodował go deszcz jest manipulacją. Wiadomo czyją.
 • "Co...
  ...ci rzymianie dla nas zrobili...
  ...łaźnie publiczne...

  :)
 • "Ustawa o zbrodniarzach komunistycznych"
  ----------------------
  Tak do niczego nie dojdziemy. Jeżeli już - to potrzebna jest ustawa o zbrodniach na narodzie Polskim. Tylko kto ma taką ustawę napisać i nadać jej dalszy, skuteczny bieg. Dzisiaj w atrapie Polski zwanej III RP mamy sieroty po Polsce - co to są jak dzieci we mgle. Mamy wspólnotę rozbójnicza wywodzącą się z przedwojennego marginesu kryminalnego a dzisiaj bedąca na świecznikach i tych co to - tym wszystkim kręcą a których kiedyś Stalin dostarczył tu na czołgach na chwałę samemu Belzebubowi.
  Wniosek?
  Nazizm, komunizm czy obecny demoliberalizm - to tylko narzędzia w kosmatych łapkach. To tylko takie etapy madrości - zaznaczone milionami stnień ludzkich, łzami i cierpieniem.
 • @ikulalibal 23:47:59
  Boga bym w to nie mieszal , wyrazilem swoje zdanie poprzez wpis o daniu 5 za tresc .
  Trudno mi natomiast dociec jakie Pan posiada stanowisko wobec sprawy przedstawionej przez Pana Wojtasa
  Biorac pod uwage Pana komentarze mozna odniesc wrazenie iz poprzez probe pokazania iz najpierw trzeba zdefiniowac pojecia aby moc dyskutowac , stara sie Pan te dyskusje oddalic od meritum sprawy .
  Moj cytat z wikipedii jest niczym innym jak probą wskazania Panu rozwiazania problemow , ktore Pan podniosl w swoich komentarzach .
  Dezawuwowanie mnie , moich pogladow nie przystoi osobie o takim wyksztalceniu jak Panskie . Jestem zdziwiony .
  Tak przy okazji , mialem w zyciu okazje pracowac dla i z pewnym Polakiem pochodzenia zydowskiego , mial wielce podobny sposob prowadzenia konwersacji z co poniektorymi kontrachentami .
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:50:48
  Takie pomysły były na czasie na początku lat 90-tych, teraz to kto jest kim trudno zdefiniować, bo ten co budował jest komunistą, czy ten co burzył jest komunista, ten co kradł czy ten co ścigał złodzieja itd. Obecnie taka dyskusja to odwracanie kota ogonem.
  Wojtas! patrz przed czym ostrzega Nas R. Kluska - to dopiero idzie prawdziwa komuna!!!


  ,,Znany ze swych tragicznych przejść przedsiębiorca Roman Kluska twierdzi, że idzie nowy komunizm i znajdujemy się w okresie przejściowym od kapitalizmu do socjalizmu. Winę za to ponoszą rządy, które wzięły w swoje ręce emisję pieniądza oraz ustalanie stopy procentowej. W rezultacie nastąpił koniec wolnego rynku, a co więcej zadłużają one państwa w sposób bezgraniczny. Z drugiej strony mamy do czynienia z postępującym fiskalizmem. Nową tendencją jest pozbawienie ludzi oszczędności i samodzielnego zarabiania na życie przez klasę średnią. Bowiem samodzielność ekonomiczna utrudnia ograniczanie swobód obywatelskich. Chodzi o to, by jak najwięcej ludzi znalazło się na garnuszku rządu lub korporacji. Taka polityka wzmacnia wielkie korporacje, mające dostęp do wielkich pieniędzy, natomiast małe firmy muszą się liczyć z surowymi warunkami kredytu czy pożyczek. Kolejny etap uzależniania obywateli ma polegać na likwidacji obrotu gotówkowego. „To system straszniejszy niż realny socjalizm” – ocenia Kluska.
 • Autor
  ,,Większość zbrodniarzy komunistycznych nie została rozliczona za swe czyny. I nie jest nawet ważne roztrząsanie dlaczego.'' Wątpię czy rządy zachodnie pozwolą Panu robić te rozliczenia. Przecież większość z tych ,,zasłużonych'' wyjechała z Polski w 1968 i raczej nie do ZSRR. Ten sam numer co kilkadziesiąt lat później w ZSRR, operacja ,,MOST''. Tylko dlaczego w obu tych przypadkach Polacy to sfinansowali ? Ale to już pytanie do naszych dzisiejszych ,,elyt''.
 • @Wrzodak Z. 09:25:06
  Intencja tej notki na pewno nie jest to, co Pan sugeruje.
  Ale nie mam zamiaru tego wyjaśniać.

  Natomiast, gdyby Pan czytał moje teksty, to sugestie znacznie dalej idące niż te Kluski (którego bardzo cenię) były przedstawiane.

  Tyle, że jest pytaniem, czy są możliwe do realizacji i przez kogo.

  Wasze opcje - (dekomunizacja) - zostały zrealizowane w określony sposób i z widocznym efektem - symboliczna jest notka na Neonie Leonarda da Vinci.
  Ale to nie znaczy, że należy rezygnować z rozwiązania. Może zastosować inne metody niż dać osądzać zbrodnie potomkom zbrodniarzy?
 • @marek500 09:25:35
  Panu najbardziej byłoby przydatne rozróżnianie tych "elyt" w różnych odcieniach.
  Wbrew pozorom - łatwe to nie jest.
 • *****
  Ważniejsze jest by w sytuacji gdy
  nie ma już za bardzo kogo rozliczać
  nie dopuścić do ponownego
  odrodzenia " komuny " i dlatego
  każdą próbę reaktywacji trzeba
  w zarodku dławić
 • pytanie
  No i to komunistyczne państwo i ci komunistyczni oprawcy zamiast hołubić dzieci różnych hrabiów i magnatów, tych resztek, które nie uciekła za granice, kazało im siedzieć w jednej szkolnej ławce z synem małorolnego chłopa, robotnika, synem człowieka przed wojną często bezrobotnego, co gorsza tym dzieciakom z najniższych warstw społecznych naliczano jeszcze punkty preferencyjne na studia, my mogli zostać inżynierami, lekarzami, nauczycielami.

  Pytanie.
  Czy po 1945 roku po wyzwoleniu Polski przez armię czerwoną i skromniutkie wówczas Wojsko Polskie należało oddać władzę tym którzy do spółki z Hitlerem najpierw dzielili Czechosłowację, by później przed nim uciekać przez Zaleszczyki, bo tak sobie dobrali i zagwarantowali sojuszników i sojusze, że innego lepszego wyboru nie mieli jak zapakować złoto i wiać do Anglii?
 • @Oświat 10:43:23
  Myślę, że przydałaby się Panu lekcja historii - aby potrafił Pan odróżniać zdarzenia jak to opisał od faktycznych zbrodni "komunistycznych".
  To w cudzysłowie, to dlatego, że mam ambiwalentny stosunek do wielu kwestii z tym związanych. Zwłaszcza wobec świadomych zafałszowań wielu znaczeń.
 • @puuuq 10:48:00
  Jakie "ponowne odrodzenie"?
  To, co określa sie "komuną" - trwało , trwa i rozwija się w najlepsze.

  Teraz potrzeba całkowitej odbudowy Rzeczpospolitej i chodzi o to, aby "budowniczymi" nie byli potomkowie zbrodniarzy.
 • @Oświat 10:55:26
  Pytanie: którą opcję Pan preferuje - "chamów", czy "żydów"?
  Przecież to do tego się sprowadza, bo to, że "hrabiów" należało odsunąć - to oczywiste. I tego ludzie chcieli - dlatego zdarzały się przypadki współpracy z "władzą", gdyż niekiedy oni wierzyli, że walczą o Polskę bez "hrabiów".

  Tego ujęcia brakuje w dyskursie historycznym.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:35:50
  "Teraz potrzeba całkowitej odbudowy Rzeczpospolitej i chodzi o to, aby "budowniczymi" nie byli potomkowie zbrodniarzy."

  Lustracja przodków? Do którego pokolenia?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:35:50
  // chodzi o to, aby "budowniczymi" nie byli potomkowie zbrodniarzy.//
  A kto niby ma wiedzę o tych potomkach ?
  Kto ich zna i dysponuje środkami by
  ich nie dopuścić do udziału w tej budowie ?
 • @Pedant 11:42:12
  U Pedanta - do 7.
 • @puuuq 11:47:26
  Jak są taśmy Obajtka, to i znajdą się inne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:05:46
  "U Pedanta - do 7."

  No to mam przesrane. Do siódmego pokolenia to może być nawet do 128 przodków, zakładając cnotliwość każdej praprababki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:33:42
  ...Myślę, że przydałaby się Panu lekcja historii.....

  Cała ta historia polegała na tym, że najpierw, tuż po wojnie dość znaczna grupa społeczna zdegenerowana wojną i okupacją dopuszczała się kradzieży, rabunków, nierzadko nawet mordów też pod hasłem walki z komuną, a po ogłoszeniu amnestii, ta przestępcza zbieranina wykolejeńców i ,,patriotów” wstępowała do PZPR w nadziej na karierę, służbowe mieszkanie, lepszą fuchę czy wyższe stanowisko i to im się udawało, a później znów po 68 po 70 i na koniec do Solidarności apiat walka z komuną.
  A jak już tą komunę obalili to znowu szabrowanie, niszczenie gospodarki, prywatyzowanie, wyrzucanie ludzi na bruk nawet z mieszkań
  Taka to historia.
  Ja jej nie muszę się uczyć, ja byłem jej świadkiem.
  To są fakty nie do podważenia.
 • @Pedant 12:18:44
  Radzę zadbać o właściwe, propolskie nastawienie dzieci. Może będą jakieś ulgi, albo amnestia.
 • @Oświat 13:58:52
  Też zdaję sobie z tego sprawę, dlatego nawet stosując restrykcje należy zwracać uwagę na to, aby nie skrzywdzić niewinnych, a przynajmniej nie identyfikujących się.

  Niemniej - nie wolno dopuścić, aby te swołocze miały wpływ na społeczeństwo. Łatwo przegiąć, ale i nie dogiąć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:52:57
  "Radzę zadbać o właściwe, propolskie nastawienie dzieci. Może będą jakieś ulgi, albo amnestia."

  Ale z Pana "patriota". Młodzi ludzie będą wiali z takiej wojtasowej Polski.
 • @ikulalibal 20:16:17
  Przestań szczekać kundlu! RAZ!
 • @JimA 17:31:56
  //Uporczywe, bandyckie bydło traktuje się prądem. Wiedziałeś?//

  A niby skąd normalny człowiek może wiedzieć o tych szczegółach? wiadomo że nie wie.Dobrze że są tacy osobnicy którzy znają i czują te rzeźnickie klimaty.To dobrze że w końcu odnalezłeś jakąś nisze dla siebie.
 • @JimA 17:18:46
  Oooo... Co za elokwencja. Czyżby przebłysk trzeźwości ???
 • @SZS 18:04:35
  Dziękuję za komentarz.
 • @ikulalibal 17:47:27
  Komentarz ukryty ze względu na zbyt dużą ilość pozytywnych ocen...
 • @Krzysztof J. Wojtas Umowa Magdalenkowa i "gruba kreska"....ot co. Okrągły stół i żydokomuna ich bronią.
  Dlatego Prezesem IPN-u jest odpowiednia Osoba - by pomogła Swoim...! Skalski powiedział tak - to żydzi wydawali rozkazy katowania polskich żołnierzy po drugiej wojnie, rozkazy wydawali polskim chamom, dlaczego nie trafili do więzień? A oprawcami byli i są żydzi! Ci sami których potomkowie dzisiaj szkalują Polaków a chronili i chronią kich również żydzi! przekłamując historię!: Engelking, Gross, Stomma, Śpiewak, Cimoszewicz, Hartman, Grabowski itp. Ich nazwiska te które przybrali dla zatarcia śladów swojej bandyckiej działalności i te prawdziwe są znane. Czas mówić i pisać prawdę. To efekt Okrągłego Stołu gdzie żydokomuniści zapewnili sobie bezkarność zawierając kompromis z koncesjonowaną (przez siebie samych) częścią opozycji. Ten "okrągły stół" to była farsa i żenada! Podstawiona kukła o nazwisku Wałęsa i kolesie! Dokonali sprytnej osłony i nietykalności oprawców, morderców Polaków, wszystkich lat powojennych! Nawet pozwolili im wraz ze zrabowanym kapitałem wyemigrować! A pozostali zostali "oczyszczeni" z zarzutów (notatki i akta wybielone) i utrzymane przywileje.. Nietykalność ich i ich najbliższych aż do śmierci... Taki mają zapis. (?) Niestety ktoś grubą kreską pozwolił tym zdrajcom i zbrodniarzom przemalować się z czerwonego na biało i dalej okradać Polaków i Polskę. A ta gruba kreska wychodzi z ambasady USA i znika w ambasadzie ZSRR. Jeżeli chodzi o żydokomunistycznych zbrodniarzy którzy uciekli na Zachód to wiadomo że parasolem ochronnym jest żydowska diaspora. Natomiast tych którzy nie wyemigrowali to chronili ich ubecy i ich tajni współpracownicy. Wiele zbrodni komunistycznych z lat 70. i 80. jest jeszcze nierozliczonych i ja bym się na tym skupił. Niestety, większość z osób, które dokonywały zbrodni w latach 40. i 50., trudno jest już postawić przed sądem, ale ci z późniejszych lat często jeszcze obecnie sprawują różne funkcje i tylko nieudolność oraz powolność polskich organów ścigania powoduje to, że nikt ich teraz nie niepokoi. Rządziła i rządzi żydokomuna i ona trzyma parasol ochronny bo to ich tatuśkowie i dziadkowie. Uni dostali gwarancje od kuzynów z kupą szmalu z USA. jednocześnie zobowiązali się do współpracy przy geszefcie, czyli po prostu przy rozkradaniu Polski. Parasolem były również hieny Okrągłego Stołu: Wałęsa, Geremek, Michnik, Kuroń, Mazowiecki, Sekuła, Kiszczak, Stolzman aka Kwaśniewski, Miller, również zbrodnicza chazarska matrioszka Margulis aka Wollski aka Jaruzelski ze swoją gwardią, kastą prokuratorko-sędziowską i WSI. Nie dość, że zbrodniarze żydokomunistyczni nie zostali osądzeni i ukarani, to ich następcy każdego dnia niszczą bezkarnie Polskę siejąc zamęt, podsycając nienawiść i podjudzając młodych ludzi do czerwono tęczowej rewolty. Zobacz, a dowiesz się kto KIM:
  https://www.youtube.com/watch?v=nXLNCQW5_OM
 • @JimA Chroni ich światowa żydokomuna. A jej polski oddział wykonuje tylko rozkazy.
  Zasze szokował mnie fakt, że wielu zbrodniarzy żydokomunistycznych znalazło schronienie na Zachodzie. Czyżby Wielka Brytania nie wiedziała kim byli Bauman czy Wolińska, co zrobili. Nie wierzę. W Leeds na uniwersytecie ciągle istnieje sala poświęcona wybitnemu wykładowcy mjr. Baumannowi. Ten sam kraj, który o ile dobrze pamiętam pod koniec lat dziewięćdziesiątych odmówił wiz wielu polskim turystom. Żaden aparatczyk czy agent nie miał prawa być u władzy w wolnej Polsce. Chociaż na tyle powinno nas było stać. A co zrobiliście politycy? Tak właśnie powstawały parasole i trwają w zależnościach. Niestety to cień który wytyczył wzorzec krętactwa dla nowych pokoleń. Izrael po drugiej wojnie utworzył Mosad i tajną komórkę do wyłapywania i ścigania zbrodniarzy wojennych. A ja się pytam czy u nas nie można by stworzyć takiej organizacji nawet poza rządowej. Na pewno ochotników by nie zabrakło. Oni potrafili nas mordować a my cały czas mamy nadstawiać dupę do kopania i być im za to wdzięcznymi. Nie sądziłem że prawie 40 milionowy naród może się tak skundlić. Kiedyś byłem naiwny i myślałem, że to czerwone nie przechodzi z rodziców na dzieci. Bardzo się pomyliłem. To czerwone wciąż mieszka w sercach wielu ludzi. Odrodziła się KPP zlikwidowana przez Stalina. Kompletna paranoja! Oj długo przyjdzie nam jeszcze walczyć z tym czerwonym paskudztwem.
 • @ikulalibal 17:47:27
  Czemu tu się dziwić! PREZYDENT L Wałęsa [TW BOLEK" jako ZOMO próbował pacyfikować Politechnikę Gdańską w marcu 1968 roku https://wzzw.wordpress.com/2013/11/14/%E2%98%9E-walesa-byl-potrojnym-agentem-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99-polecam/?fbclid=IwAR2Noj7Hv8kQg46b2_Zv7ErYucKh6BpBYTzzlOVIWjBp4x0EOtlTwwdqlzA/
 • @Pedant 16:58:27
  Mam nadzieję, że zabiorą ze sobą rodziców. Albo ich prochy - tak ze 2 m w głąb można by wykopać
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:47:08
  "Mam nadzieję, że zabiorą ze sobą rodziców. Albo ich prochy - tak ze 2 m w głąb można by wykopać"

  Zostanie tylko paru Wojtasów smutasów.
 • @kula Lis 69 18:42:15
  Wiem Kula Lisie i widzę. JAk powiedziałeś: "Oj długo przyjdzie nam jeszcze walczyć z tym czerwonym paskudztwem."-

  - żeby tylko sił starczyło. Dobra wiadomość jest taka, że czerwona swołocz się nie rozmnaża z racji popierdolenia i płci wielorakich, więc jest nadzieja, że wymrze wcześniej niż się covid skończy.

  Pozdrawiam
 • @kula Lis 69 18:42:15
  "Zasze szokował mnie fakt, że wielu zbrodniarzy żydokomunistycznych znalazło schronienie na Zachodzie. Czyżby Wielka Brytania nie wiedziała kim byli Bauman czy Wolińska, co zrobili. Nie wierzę. W Leeds na uniwersytecie ciągle istnieje sala poświęcona wybitnemu wykładowcy mjr. Baumannowi. "-

  - wszystko wiedzieli i wiedzą; tylko my jesteśmy naiwni i czekamy pomocy. A tu twarda szkoła: umiesz liczyć= licz na siebie. Wiem Lisie. Długo się człek uczy... a i tak umiera głupi- tak mówią tutaj, pod Gorlicami.

  Czerwona hołota przypuściła szturm na każdym froncie, to widać, słychać i czuć; wszystkie łapki na pokład i lać hołotę ile wlezie! W każdy możliwy sposób. Teraz my, sami, względem i wobec siebie, powinniśmy zarządzić stan wojenny/wyjątkowy. Tak. Ogłosić nie tylko Veto! ale Pospolite Ruszenie przeciwko bandytom. Taka prawda.

  Pozdrawiam Cię
 • @Pedant 20:00:53
  "Zostanie tylko paru Wojtasów smutasów."-

  - jesteś tak żałosny jak żelatyna w proszku.
 • @JimA 20:18:45
  // kogo masz chamie na myśli? Wasi tutejsi? ciekawe. Ja mam na was jedno słowo: WYPAD!//

  Ja chętnie odpowiem choć będzie to tylko echo mojej odpowiedzi na nadesłane przez ciebie pytanie na pw.
  Tak więc "ktoś tutejszy" to po prostu użytkownik portalu neon24.pl który jak sądzę nie jest zainteresowany twoimi zwierzeniami o tym co ci stoi i gdzie.
  W związku z powyższym mam dla ciebie zawsze jedną za to tę samą propozycję

  http://risovach.ru/upload/2014/02/mem/chernyy-fon_42391893_orig_.jpeg
 • @JimA 20:18:45
  //Brzydzi mnie każdy kontakt z waszmością.//
  Neon jak Rostow, nie gumowy. Nie rozciągnie się. Nawet pojemność ma jakieś granice. Bardzo proszę o oszczędność serwerów. Każda kropka ma znaczenie.
 • @ikulalibal 20:39:33
  grabisz sobie.

  "Ktoś tutejszy" to po prostu użytkownik portalu
  > neon24.pl który jak sądzę nie jest
  > zainteresowany tym co ci stoi i gdzie.-

  ale tylko sądzisz, czyli: wydaje ci się, nie jesteś pewien. Od kiedy jesteś rzecznikiem użytkowników portalu?! Hamuj się chamie! nie wiem co tam mi wkleiłeś dalej, wolałbym, żebyś do mnie szczekał po ludzku, ale jeśli ci się nie chce i nie potrafisz, to co poradzić. Wypad!


  no i?
 • @ikulalibal 20:39:33
  No to wiedz że to kobieta , do tego artystka . Nie należy jej nigdzie wysyłać . Salute :)
 • @ikulalibal 20:39:33, JimA
  Panowie - nie przeginajcie.

  Polskość nie polega na eliminacji (fizycznej), a takim ułożeniu relacji, aby dało się żyć bez nadmiernych animozji i to tak, aby te animozje nie narastały.
 • @fretka 20:45:19
  "Każda kropka ma znaczenie."-

  - kto jak kto ale ja sobie z tego zdaję sprawę. To znaczy, że co?, co konkretnie sugerujesz? podatek od kropek?

  :) pozdro
 • @JimA 20:46:02
  No i proszę namalować dla przykładu orły polskie po majdanie . https://i.sadistic.pl/pics/b5e3f687eeef.jpg Salute .
 • @JimA 20:49:49
  Knkrt: SPRDLJ
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:48:54
  JimA to kobieta . Salute .
 • @ikulalibal 20:16:17
  Pytanie nie było do mnie, ale pozwolę sobie przedstawić swoje zdanie.
  Zbrodnia komunistyczna to taka, która została popełniona przez komunistów na osobach nie podzielających ich idei i stanowiących zagrożenie dla realizacji tychże.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:48:54
  "Polskość nie polega na eliminacji (fizycznej), a takim ułożeniu relacji, aby dało się żyć bez nadmiernych animozji i to tak, aby te animozje nie narastały."-

  - Panie Wojtasie, ja rozumiem, że być może nie odczuł Pan na własnej skórze, jak Pan to barwnie określił "animozji"; rozumiem, ale zapewniam: tu nie ma miękkiej gry!, być może Pan nie wie, ale toczy się wojna. Niestety tak.
 • @Repsol 20:54:09
  //JimA to kobieta . Salute .//
  Jakby ktoś nie widział.
 • @Repsol 20:52:39
  Dobra Repsol, ok, chcesz to pogadamy, gamoniu. Siedziałem parę miesięcy na ukraińskim portalu, lata temu, przed majdanem, tak, gdy się pojawiłem wieszali i rżnęli mnie przez tydzień, nie odpuściłem, tak, że twój żałosny obrazek mnie w ogóle nie kręci. Weź coś wklej ze Srebrenicy.

  Papatki śpiochu
 • @Franek Ganek 20:53:58
  Ty też?
  okej :)

  Normalnie jakbym szczury łapał
 • @JimA 21:03:59
  " rżnęli mnie przez tydzień " Wiem , okropni nekrofile . Prawda ?. Salut .
 • @Repsol 21:07:21
  papatki śpiochu
 • @JimA 20:55:58
  Jak trzeba - to normalnie rozstrzelać, albo zgilotynować (to bardziej humanitarnie - mniejszy stres).

  Po co się pastwić?
 • @Repsol 21:07:21
  //okropni nekrofile//
  Może... cieśle...
  Ta JimA to okropnie martwa.... deska jest. Zero. Drewno.
  Słabo, że już próchno... Nie ma co rzeźbić.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:16:02
  Gilotyna to przede wszystkim mniejszy koszt, w końcu kulka kosztuje...
  Wszystko to wiem. Deratyzację Narodową trzeba ogłosić. :/
 • @Franek Ganek 21:16:41
  Pustak i dzban.
 • @fretka 21:02:03
  Pani potrafiła wklejać piękną poezję, coś się ostatnio stało, że PAni już tego nie robi?
 • @JimA 21:25:08
  https://zygumntbalas.neon24.pl/post/154428,wojna-w-jugoslawii-wywiad-z-holenderskim-pilotem Wzajemnie gamoniowata . Salut .
 • @Repsol 20:54:09
  Pan to pisze jako administartor posiadajacy jakas wiedze na ten temat ?
  Moze to Pan w jakis sposob uwiarygodnic ?
 • ...
  Jasne, że ma Pan rację, możemy mieć własną astre-zenekę, phizera i sputnika razem, wystarczy wystawić gilotyny w każdym większym mieście! Doskonała myśl.
 • @rowszan 21:59:58
  Ja już to wszystko na przestrzeni lat przerobiłem . Dasz wiarę ?. https://zygumntbalas.neon24.pl/post/149413,1999-wojna-nato-przeciw-jugoslawii
 • @JimA 22:00:45
  proponowal bym tobie JimieA blizsze przyjzenie sie zachowaniu Pana Repsola jako dzisiejszego administratora portalu . zasady tego portalu podobno chronia nasza prywatnosc Ja takze posluguje sie nickiem ,zastanawiam sie co bedzie jak okaze sie , ze jestem kobieta .
  Koniec koncow komentarze w stylu JimA jest kobieta wnosza ogromny wklad w dyskusje nad problemem poruszonym przez Pana Wojtasa .
  Obojetne czy jestes facetem czy kobieta , uwazam , ze powinienes zwrocic sie w tej sprawie do wlasciciela . Dla mnieto jawne naruszenie zasad portalu.
 • @Repsol 22:06:39
  Gówno przerobiłeś! nigdy nie byłeś na miejscu i nie walczyłeś z nikim wręcz, masz niewybite zęby, niewydłubane oczy i niepołamane kości, oddychasz. A weź mi tak powiedz na marginesie, gamoniu, mój pesel znasz?
 • @rowszan 22:11:37
  Musicie znależć lepsze powody . Proponuję strajk . :)))))
 • @JimA 22:13:19
  Znam .
 • @Repsol 22:23:18
  nie rozumiem , cos jasniej
 • @Repsol 22:23:58
  Świetnie. :))))
 • Kiedy Norymberga dla zbrodniarzy komunistycznych (PZPR, PPR, KPP)?
  Dla lewaków czas na przygotowanie nowego obozu na wzór Berezy Kartuskiej tak jak to uczynił Marszałek Józef Piłsudski. Należy odróżnić prawdziwych Polaków, posiadających słowiańską duszę, moralność, zasady i patriotyczne wychowanie, od nędzy moralnej i rozmaitych skunksów POstsowieckich, takich jak ty, którzy jedynie w POzycji klęczącej czują się dobrze i bezpiecznie. Taką POstawę wysysa się z mlekiem matek i dziadków. Oni też mówią po Polsku (jak matka Tuska która uczyła się polskiego dopiero w wieku 12 lat, a on w 8), mogą posiadać obywatelstwo, a nawet polskie nazwisko, ale mentalnie Polakami nie są, nie byli i nigdy nie będą. Czego jesteś najlepszym dowodem. Takich zdrajców Piłsudski po prostu wieszał lub kazał rozstrzelać. I miał rację. Pora ściągnąć bolszewickie mendy do należnego poziomu i walnąć nimi o bruk; Nie możemy pozwolić aby ruskie onuce profanowały nasze świętości i szargały dobre imię polskich patriotów i bohaterów. Żołnierze Wyklęci w większości przypadków oddali swoje życie za wolną i suwerenną Polskę walcząc na śmierć i życie z dziadami tych co teraz ich upokarzają i opluwają. Przeżyli nieliczni szykanowani i naznaczeni do końca swoich dni przez ruskich sługusów, PRL-owskich funkcjonariuszy jako bandyci i wyklęci. Niezłomność charakterów tych młodych ludzi powinna być przykładem dla współczesnych Polaków a przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Czekam na adekwatną i mocną odpowiedz Państwa Polskiego!! na te akty wandalizmu, szyderstwa i hańby. Posłanka Żukowska i jej jaczejka powinna zostać za to surowo ukarana i usunięta z Sejmu. Zapamiętajcie sobie zdrajcy raz na zawsze!....Kto rękę na Polskę podnosi temu zostanie ona odrąbana!
 • @ikulalibal 20:16:17
  Mordercy, gwałciciele i wszelakiego rodzaju skurwysyny to czerwona hołota. Stara stalinowska metoda co zrobiłeś obwiniaj o to swoje ofiary. Mordowali nas bez poczucia winy, bo dzisiaj chronią ich ich potomkowie a teraz mają czelność wmawiać nam, że mieli prawo, mieli rację. Pokłosie czerwonej zarazy, w większości żydokomuna, co za bezczelność. Te młode pokolenia to też żydzi nie mają z Polską nic wspólnego poza paszportem. Żołnierze Niezłomni! Wyklęci to dla żydokomuny, przed którą to ci Żołnierze bronili Polski. I będzie powtórka z rozrywki, obronimy Polskę przed wami szubrawcy. Jeszcze tylko kilka lat i żydokomuszej hydrze ukręcimy łeb. Lewackie, rewolucyjne bydło powinno być zapędzone do rezerwatów i zostać tylko między sobą, z pedałami, lesbijkami i innym zdegenerowanym robactwem. Lewactwo nigdy nie było mądre i nie będzie, potrafią tylko kraść , niszczyć i kwiczeć bo im słusznie naród odebrał koryto - i nie ma na ośmiorniczki -a piniendzy ni ma i ni będzie, jak to lewactwo.
 • @JimA 22:32:42 przykro mi to pisać...
  Za PiS-u lewactwo noszone jest na rękach. No niestety, przy PiSie mogą sobie na to pozwolić i na wiele więcej. Brawo PiS! to dzięki waszemu pobłażaniu mamy teraz takie bezhołowie w Polsce...
 • @kula Lis 69 18:26:20
  Tak Lisie, wiem, wszyscy jesteśmy zawiedzeni. Wiesz, ja nie wybierałem, ale kibicowałem. A było inne wyjście?! No nie. Prawda jest taka, że nikt za nas niczego nie "załatwi", bajki o posłach, sejmie, reprezentantach, trzeba schować między bajki! Tylko referenda i to w każdej, nawet przepraszam, dupianej, sprawie. Demokracja bezpośrednia- tak to widzę. I zdaje się, że powinniśmy się postarać o dostęp do broni. W końcu real to real. Wirtualnej wojny dezy możemy nie wygrać. ...?

  Pozdrawiam Cię serdecznie
 • @JimA 19:07:14 Nawet tygrys, jeśli jest bezzębny, jest tylko bezbronnym kotkiem.
  Mimo, że tygrys jeszcze posiada mocne łapy zakończone ostrymi pazurami... Żydokomuchy i lewactwo jest jak stonka, siada tam, gdzie może jeść i żreć za free, to pasożydy i pasożyci. Weźcie przykład z Marszałka Piłsudskiego - on wiedziałby co z "nimi" zrobić! Marszałek robił z tym porządek jednym podpisem , ..... i nigdy mu ręka nie drgnęła. Pan prezydent Mościcki jednym dekretem wywalił z Polski wszystkie wrogie Jej agentury na czele z lożą B'nai Brit. Władcy III-j żydolewackiej okrągłostołowej przyjęli je wszystkie a nawet trzy razy więcej. Powrót B'nai Brit witano fanfarami a zaprzańcy dostawali orgazmu szczęścia. Nadejdzie w końcu taki świt, że wszyscy razem staną w rzędzie I razem się rozwieją w mit Ich krew przelana będzie. A czerwień marmurowych płyt potomnym zalśni ku przestrodze, By nigdy już czerwony świt Nie widniał na ich drodze. Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie! Pozdrawiam.
 • "Ich miało nie być". Chcieli ich zlikwidować, wygumkować pamięć, nie edukować dzieci, rodzinę wyrzucać z pracy. Dlatego Wyklęci!
  https://media.wplm.pl/thumbs/bad/OTYwL3VfMS9jY18xOWVhMS9wLzIwMjEvMDMvMDMvOTYwLzYxMC83ZjdlYjRhODk3YWE0N2Y4YTRlZWZhOGMzZDM3OGY5MS5qcGVn.jpeg

  1 marca 2021 r., choć to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na nowo rozgorzała dyskusja o ich ofiarach. I choć skazy na pancerzach są, to jednak nieliczne. I nie warto zapominać o skali cierpień żołnierzy Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość. Trzeba przypominać, jak bestialsko traktowano ich za PRL.

  https://wpolityce.pl/polityka/541552-ich-mialo-nie-byc-chcieli-wygumkowac-pamiec-o-wykletych
  Dzisiaj rolę wygumkowanych przejęły ofiary ukraińskich nacjonalistów, zamordowanych w bestialski sposób. Nie pasują do polityki obecnego rządu. Ciekawy kanał z filmami patriotycznymi nakręconymi przez pasjonatów historii. Cześć i Chwała Bohaterom!

  https://www.youtube.com/channel/UCBAX3b2R0s_QTIv5zptKWEw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930