Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1198 postów 18935 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

"A za okupacji hitlerowskiej...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szkopy nas gnębili, psia ich mać", tak za okupacji covidowskiej, znowu w tiurmy będą słać..."

 

 
Jeśli porównać restrykcje hitlerowców w czasie okupacji, to nasuwają się nieodparte skojarzenia, że teraz jest już chyba gorzej, a przynajmniej restrykcji przybywa w takim tempie, że można to tak oceniać.
 
Czym charakteryzowała się okupacja hitlerowska?
- na pewno likwidacją szkolnictwa ponadpodstawowego, a i to podstawowe było bardzo ograniczone. Czy obecnie nie idzie to w tym kierunku?
- ograniczone prawo poruszania się (godzina policyjna) i przemieszczania. Godzina policyjne jeszcze nie u nas, ale już silne ograniczenia. Przemieszczanie ograniczone.
- zachowane prawo pracy, ale tylko przydatnych. Podobne rozwiązania.
- ograniczany handel, a przed sklepami częste kontrole. Obecnie - ustalone godziny kupowania. Kontroli można się spodziewać.
- łapanki na ulicach. Ograniczone prawo poruszania się może spowodować kontrole policyjną, które ZAWSZE może skończyć się zawiezieniem na przebadanie i umieszczenie w ośrodku odosobnienia; lekarz kwalifikujący jest zwolniony z odpowiedzialności.
- Niemcy budowali obozy koncentracyjne. Teraz są budowane szpitale koncentracyjne. Jaka będzie ich docelowa funkcja - można się domyślać.
 
Tyle takich bieżących uwag.
Kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy? Moim zdaniem - całym procederem kieruje Morawiecki, aczkolwiek na polecenie zewnętrzne.
Zadziwia, że Sejm na dobrą sprawę większością konstytucyjną uchwalił "prawo covid - 19", dające w ręce Morawieckiego prawie nieograniczoną władzę. Przy tym tempie zmian należy liczyć się z szybkim rozwiązaniem Sejmu i Senatu - nie są już potrzebne. Zamiennie - nie będą zwoływane posiedzenia.
 
Czy jest możliwe powstrzymanie tego szaleństwa? Należałoby odsunąć Morawieckiego od władzy; czy jest to możliwe?
 
Czym sprawa się skończy? Na pewno pełnym ubezwłasnowolnieniem społeczeństwa. Z tym, że zagrożony będzie byt narodu. Przy tych restrykcjach wystarczy , że zimą dojdzie w dużym mieście do awarii ciepłowniczej, co doprowadzi do lokalnej depopulacji wobec braku możliwości przeniesienia się - ludzi wykończy zimno.
To samo dotyczy domów wolnostojących. Tu odcięcie dostaw gazu, wobec ograniczeń ogrzewania węglem, będzie miało podobne skutki. 
Piszę o możliwych scenariuszach jako możliwości wynikających z obecnego stanu organizacyjnego. Nawet informacje o takich kataklizmach nie przedostaną się do opinii publicznej - bo dostęp do informacji będzie ograniczony.
Nie wszystko jest "dopięte" - zatem skutki nie będą totalne. 
I jeszcze uwaga. Nasza debilna opozycja jęczy, że PiS nie przygotował Polski na jesienny atak covid - 19. To zupełnie fałszywe twierdzenie. Rząd się przygotował i obecnie realizuje precyzyjnie zaprogramowany scenariusz.
 
A jak się to skończy?  A ja to serdecznie ...., mam już "z górki".

KOMENTARZE

 • 5*
  "A jak się to skończy? A ja to serdecznie ...., mam już "z górki"."
  -
  - no ja nie wiem czy Pan się tak łatwo "wykpi"... "że ma raka, albo cuś"...
  :) mnie to nie dotyczy bo mam raka; niee z akcentem na e, nie przejdzie :)
 • Powiem tylko tyle:
  Ci - co to ich ojcem jest diabeł - też się uczą.
  Wniosek?
  Gdyby pan, towarzysz Hitler okupował dziś atrapę Polski - robiłby on swoje pod demonkraturowym kloszem. W efekcie tabuny okupowanych domagałyby się same na ulicach - budowy łaźni (co to Zyklon B z dachu wsypać można) w każdej wsi - a nie tylko w miastach.
 • autor
  Co się pan denerwujesz?
  Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
  Jak cierpliwość się skończy, to zostanie nam uzbrojenie
  I będzie Leninowskie
  Kto kogo?
 • -
  Najbardziej w Kononowiczu dotyczy mnie: prunt wyłączą i interneta. Dlaczego, najłatwiej zwalić na lenistwo.
  Woda własna, kanaliza własna, ogrzewanie własne, nie sieciowe, nie zależne od dystrybucji nawet węgla. Drewno, z własnych zasobów, odnawialne.
  Żywność, częściowo niezależna.
  Najgorzej z żelaźnymi, pruntem i internetami. Nawet podstawowej anteny nie postawiłem, kurna, a co dopiero, żebym miał części w kilku wyrejestrowanych i skumulowane eksploatacyjne. Zero. Będę drutował, tylko skąd drut wezmę.

  Ogólnie z tym lenistwem, temat rzeka, ale mi się nie chcee..

  Macie jeszcze i tak ze dwa-sześć lat. Wtedy dopiero Kononowicz przywali i nic nie będzie.
  Dlaczego "macie". Od lat powoli z prędkością lodowca, ale niezmiennie, przesuwam się na pozycje obserwatora z boku, tego burdelu.

  A kiele buczków mam stanowisko na tych co uważają, że to społeczna niesprawiedliwość, że ja mam, a oni nie i ich rozgrzesza fakt, że mają żonę, może nawet własną, kota, psa, czy jakieś bękarty.

  Łeb odstrzelę komuchowi, a potem zakopie, żeby się mnie nie czepiali.
 • Scenariusz
  Nawet jeśli zaprogramowany to o dupe rozbić, Mateusz syn Kornela wprowadza zakaz komunikacji, mnie się to nie mieści w żadna rubryka, żyd który się nie porusza jest jak popsuta lokomotywa, Kornel się w grobie przewraca.
 • Teraz już wiadomo
  dlaczego nasz umiłowany premier zrezygnował z kilkumilionowej pensji w banku... Został obdarzony misją...
 • ?
  Może założymy Stowarzyszenie Chorążych.

  Naszym mottem będzie sentencja: Chorąży zawsze zdąży.
  :))

  Zaraz mi tu przyjdzie, podporucznik i zacznie pitolić, a skąd ja mam mieć na wystawienie kompanii kilkadziesiąt tysięcy, do kilkuset, potem całe kwatermistrzostwo?
  Na koniec jeszcze się okaże, że forsa w błoto, bo gamonie i każden jeden generał.

  E tam, to lepsza strategia, zapaść, mchem się przykryć i jak mina czekać. Przyjdą, a miny są najtańsze i wbrew powszechnej opinii, wcale nie są zdradliwe. Wierne, jak rzeka.
 • @ Autor - 5*
  451° Fahrenheit (cały film)
  https://www.youtube.com/watch?v=YdbJBevuuQY&feature=emb_err_woyt

  Życie dogania literacką fikcję.
 • @Torin 14:32:43
  Przecież napisałem, że nie wszystko dopięte, to niektórzy mają szansę się uchować.
 • @JimA 15:08:14
  On jest synem matki, a nie ojca.
 • @zadziwiony 15:22:04
  Tak to wygląda.
 • @Rzeczpospolita 16:25:11
  Jedyne, co mnie cieszy, że Żydzi dostana w dupę najbardziej.
 • @Aga-Jaga 17:42:15
  "Należałoby odsunąć Morawieckiego od władzy; czy jest to możliwe?"

  Nie, społeczeństwo nie ma takich możliwości.
  Zresztą problem nie polega na wymianie jakiegoś aktorzyny na inną kreaturę. Trzeba wypieprzyć twórców i reżyserów całej komedii.

  Musimy jednak sobie uświadomić, że jedyne, rzeczywiste, struktury polityczne w Polsce posiadają: V żydowska kolumna oraz żydo-katolicki Kościół - obydwie siły (współpracujące ze sobą od dawna, od 1956r.!) są z gruntu antypolskie, antysłowiańskie, antynarodowe i antypaństwowe. Polacy nie posiadają żadnej autentycznej narodowej organizacji - jesteśmy niezorganizowani i bezbronni.

  Możemy jedynie łudzić się i liczyć na jakiś cud, na szczęśliwy zbieg okoliczności, że po upadku światowego żydowskiego kapitalizmu i syjonizmu, polskie sprawy same ułożą się pomyślnie, że żydowska V kolumna oraz Kościół nie staną na naszej drodze do nacjonalizmu i suwerenności.
  Natomiast polityczny realizm podpowiada, że to właśnie te zorganizowane antypolskie struktury będą szukać i upatrywać nowych mocodawców np. w NRF lub Rosji (jeśli ta nie stanie się nacjonalistyczna).
 • @Aga-Jaga 19:26:11
  Jako trzeci z kolei teraz ja się w tobie zadurzyłem ,:) Masz branie...
 • Policja zaczęła strzelać do uczestników „Marszu o wolność”. „Strzelali do każdego jak popadnie” [WIDEO]
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2020/10/marsz_o_wolnosc_policja-768x512.jpg


  Policja zaczęła strzelać z broni gumowymi kulami (…) strzelali do każdego jak popadnie mówi jeden z manifestujących w rozmowie z „Mediami Narodowymi”. W Warszawie trwają manifestacje przeciwko nielegalnym obostrzeniom. „Marsz o wolność” miał rozpocząć się na Placu Defilad w Warszawie. Jeszcze przed jego rozpoczęciem Policja odgrodziła część manifestujących uniemożliwiając opuszczenie placu. Wiele osób nie mogło dołączyć do manifestacji. Po rozwiązaniu manifestacji policja po długich negocjacjach wypuściła część osób, pozostałą część, w tym posła Grzegorza Brauna i organizatorkę Justynę Sochę otaczając. Większość manifestujących osób rozeszła się po Warszawie w wielotysięcznych grupach. Jedna z nich poszła pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, a następnie zawróciła do Centrum. Kolejna grupa udała się w kierunku Centrum Handlowego Arkadia, a jeszcze inni ruszyli na Plac Bankowy. To właśnie tam według relacji świadka doszło do użycia broni przez policję. Policja zaczęła strzelać z broni gumowymi kulami, my szliśmy z flagą i jak parę ludzi dostało, to ta flaga upadła. Podniosłem flagę i później ktoś mnie tak zajechał gazem, że siedzę dłuższy czas i nie mogę dojść do siebie relacjonuje mężczyzna. Chciałem wyjść z żoną, a policjanci mówili: nie wypuszczać mówił. Strzelali kogo popadnie z tych kul. Później po tych kulach zaczęli gazem jechać. My szliśmy pokojowo, każdy tylko wydawał okrzyki, nikt nic nie robił do nikogo w żaden sposób agresywny dodaje. Ja chodziłem na manifestację jak była Solidarność. Ja nie wiem, kiedy jest gorzej podsumował. Transmisja na żywo trwa m.in. w Mediach Narodowych:
  https://youtu.be/1Tqgb8-TSFo

  Ps..To gdzie pan jesteś panie Kaczyński? tam gdzie stało ZOMO? Sami się pochowali Duda, że covid, a gdzie Morawiecki i gdzie Kaczyński. Kto teraz wydał rozkaz strzelania z kul gumowych? to już tragedia dla Polski i Polaków. Teraz to My przechodzimy tyranię, nigdy chyba tak nie było , ja jestem z czasów Solidarności. Teraz to chyba nowoczesność, a gdzie Kaczyński? Rząd się uzbroił i nasyła policjantów (niekoniecznie Polaków) do pacyfikowania wszystkich manifestacji organizowanych przez Polaków. Policja w Poznaniu potrafi też wywlec z prywatnego mieszkania służącego do odprawiania Mszy Wszechczasów przez księdza Michała Woźnickiego zarówno księdza jak i Ministranta w przekonaniu, że to też ksiądz. Zero szacunku dla psiarni. Znowu pokazali jakie to tresowane bezmyślne psy. To jest wojna. Oooo… władzy puszczają zwieracze.
  Wyłowiłem z netu z 2015: „W sytuacji, gdy strzela się do protestujących przed siedzibą JSW [Jastrzębskiej SW), mamy do czynienia z totalną kompromitacją rządu powiedział na antenie TVP Info Jan Dziedziczak z PiS.” ...Przypuszczałem, że do tego dojdzie, ale nie sądziłem, że już. Czyli mamy faszyzm. Lockdaunem zniszczyli gospodarkę, nie mają już pomysłu na nic, kompletnie na żadną dziedzinę. Pozostała im tylko przemoc pod pretekstem plandemii. Niech wiedzą, że i oni mogą mieć sznur na szyi.
 • Zdjęcie symbol „Marszu o wolność”. Policja użyła gazu i gumowych kul przeciw manifestantom [FOTO/WIDEO]
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2020/10/symbol_marsz_o_wolnosc-768x512.jpg
  Gdyby to była lewicowa manifestacja to zdjęcie byłoby dzisiaj w największych mediach. Zdjęcie symbol.


  To miał być spokojny pokojowy protest, jednak nic z tych rzeczy. Zadbała o to policja, która od początku twierdziła, że zgromadzenie jest nielegalne i otoczyła tłum kordonem oraz prowokatorzy, którzy tejże policji dawali pretekst do działania. „Marsz o wolność” miał rozpocząć się o godzinie 12 na Placu Defilad w Warszawie. Manifestujący zaczęli gromadzić się znacznie wcześniej, a policja jeszcze przed godziną rozpoczęcia manifestacji odgrodziła kilkutysięczną grupę, która była już pod sceną.

  Agresja policji
  To sprawiło, że kolejnych kilka tysięcy osób znalazło się poza kordonem policji i nie mogło dostać się do środka. Jak relacjonują „Stadionowi Oprawcy”, próba dostania się do środka grupy kibiców, zakończyła się zatrzymaniami.

  Policja warszawska która wczoraj pozwalała manifestować lewakom i feministkom dzisiaj zablokowała całkowicie marsz o wolność kibiców z całej Polski.

  https://pbs.twimg.com/media/ElFw76wX0AAqppr?format=jpg&name=small

  Z kolei Michał Jelonek, były redaktor Mediów Narodowych, obecnie współpracujący z Konfederacją pokazał w mediach społecznościowych nagranie brutalnego zatrzymania mężczyzny, który wcale nie był agresywny. Relacjonuję protest antycovid w Warszawie. Policja brutalnie zatrzymuje ludzi, którzy nie atakują funkcjonariuszy, co doskonale widoczne jest w moim materiale. Zatrzymanemu służę pomocą nagraniem jako dowód w sprawie. Link do całego materiału:
  https://youtu.be/RX5VbMblXj0

  https://twitter.com/i/status/1319987980409458688


  W tłumie pojawili się ubrani cali na czarno prowokatorzy, którzy rzucili w kierunku policji butelki, kliku z nich doskoczyło do funkcjonariuszy. Grzegorz Braun wzywał ze sceny do pokojowej manifestacji i wykluczenia z niej tych, którzy zachowują się agresywnie wobec policji.
  Policja jednak reagowała z pełnym impetem, używając gazu łzawiącego wobec każdego zgromadzonego na miejscu, a także siłowo wyciągając poszczególne nieagresywne osoby z tłumu. Policja bierze udział w przestępstwie powiedział poseł Braun. To właśnie wtedy, kiedy jeszcze większość manifestujących była na Placu Defilad, nasz reporter Marek Skalski zrobił to zdjęcie, które powinno stać się symbolem „Marszu o wolność”.
  Stanowisko policji
  Głos w sprawie zabrała na Twitterze także Komenda Stołeczna Policji, a raczej jej przedstawiciel, który patrząc na reakcje Internautów nie ma najlepszej passy. Podejmujemy zdecydowane działania wobec osób, które gromadząc się na pl. Defilad swoim zachowaniem naruszają zasady bezpieczeństwa związane ze stanem epidemii. Lekceważące i jaskrawe naruszanie przepisów to powód naszej reakcji czytamy.

  Łżecie bezczelnie. Nie ma stanu nadzwyczajnego, więc nie macie prawa ingerować w wolność zgromadzeń. Każdy policjant, który utrudnia przebieg zgromadzenia popełnia przestępstwo i prędzej czy później poniesie za to odpowiedzialność karną odpowiada Jacek W. Bartyzel z Konfederacji.
  Więcej pod linkiem

  https://nczas.com/2020/10/24/zdjecie-symbol-marszu-o-wolnosc-policja-uzyla-gazu-i-gumowych-kul-przeciw-manifestantom-foto-wideo/


  Ps...Nie chcę żyć w kraju, w którym solidarność narodu wymusza się mandatem, gazem i policyjną kulą. Kiedy tematem numer jeden w Polsce jest walka z plandemią koronawirusa i kryzysem ekonomicznym, polska policja zbroi się na potęgę. Komenda Główna Policji chce wyposażyć oddziały prewencji w pięć supernowoczesnych, opancerzonych pojazdów z armatkami wodnymi, 124 furgonów do przewożenia zatrzymanych i 30 mln sztuk amunicji. To potężny wydatek, bo same armatki wodne, służące do tłumienia protestów, mają kosztować 20 milionów zł.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:48:51
  A matka żyje?
 • @Aga-Jaga 19:26:11
  Aga wymiatasz:)
 • @JimA 20:51:45
  Oj tam, oj tam. Aga-Jaga wygląda mi na siksę, która tylko patrzy jak babcia na drutach robi. I załapuje powiedzonka babci.
  ;-)))
  Mnie nie przekonują te przechwałki o pra pra wnuczętach - zwłaszcza, że jedno to Demencja, a drugie Alzheimer. To nie powinna nawet pamiętać imion.

  Ale jest dobra.
 • @Torin 14:32:43
  Zasmuce CIe ,choc madrze postepowales ,przygotowujac sie od strony Materialnej. Niestetry bedziesz mial odwiedziny Czarnych Brygad i skonfiskuja wsio ,co Im sie spodoba. PROBLEM prawdziwy i ten marazm (spoleczenstwa) , milczenie Owiec wynika z Faktu zaadoptowania sie do Satanistycznej Rzeczywistosci w minionym cwiercwieczu . Ja zorientowalem sie do czego cala chucpa zmierza juz za kwacha , mniej wiecej i jebuska parchatego ! Zaczalem sie wsrod znajomych czuc OBCO wiec poszedlem w swiat na pieszo ,szukac odpowiedniego miejsca do Zycia i znalazlem.
  Tresc bajki znalem a blizni moi z zacieciem nuworyszy i slinotokiem kanibala ....bogacic sie postanowili.....kosztem slabszych , oczywiscie .
  Dawanie Dupy ma w narodzie zaparszonym wielowiekowa tradycje !
  Teraz kiedy w kagance WAS poubierali i palami leja ,obrzucajac granatami jest troche za pozno , bo prawie 20 lat kanalie nierzadowe dokarmialiscie Podatkami i w tym czasie ,zarzad cyrku zdolal sie uzbroic i zawodowych hycli ludzkich wytresowac.
  Sytuacja jest swoistym Obrachunkiem z kolaborantami systemowymi!
  Czy slusznie , raczej TAK ....bo sie mend bezdusznych w Narodzie namnozylo.
  P.s. Mam pewien wglad w syt. bo podrozuje Duchem w czasie snienia i powiem Ci , ze jest Jeden Zarzadca na cala ziemie. Przebywa w Astralu niezbyt wysoko , nieco ponad chmurami ,dla tych Pacanow u koryt jest jak bog , boja sie Go ....jest niesamowity i Grozniejszy od ukaszenia cobry , gardzi swoimi pacholkami ziemskimi !
  Kilka razy sie spotykalem z tym Osobnikiem (wstarzasajace wrazenie) , kiedy pewnego razu na moich oczach w Astralu ukatrupil Min. Szyszke ....to cos w rodzaju wdziecznosci pojawilo sie w moim czuciu .
  Zarzadca chyba nigdy nie spi , raz go przylapalem na drzemce i nawet dotknalem niechcacy , kiedy siedzial w polmroku na swojej Galerii i w dol spogladajec obserwowal dziejace sie sprawy na naszym poziomie kanibalicznym.
 • @Korneliusz 21:32:47
  A ten Zarządca to kolega Szanownego?
  A co z ręką, która nieopatrznie dotknęła?
  Może teraz ten dotyk przez klawiaturę przechodzi.... już się boję.

  PS. Ci z astralu to wpadają do mnie buty mi czyścić.Muszę sprawdzać czy dobrze, lenie i obiboki. Pewnie i w zarządzaniu mają tak samo - wszystko potrafią spieprzyć.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:48:15
  To nie o twoje kapcie chodzi, Sumienia CI nie wypucuja kolaborku przemadrzaly.
  Bac to sie naprawde zaczniesz w zimie troche cierpliwosci !
 • @Korneliusz 22:07:11
  Czy w zimie?
  Nie wiem. Ale wstęp już jest niezły.

  PS. A o czym ja napisałem?
 • @Torin 15:53:05
  Ależ pan masz plan po byku, panie Torin. Zaszyć się na wiosze, minę udawać i lepszych czasów czekać. Jako zawodowy oficer przestrzegam przed stosowaniem mimikry podczas operacji bojowych.

  Wielu na ten przykład udwało trupa, czy to na froncie, czy po obozach koncentracyjnych, czy na oflagach. Kombinowali, że przeleżą i umkną. Pewnikiem dlatego wszelkie znane nam strategie prowadzenia ataku na pozycje umocnione zalecają dobicie leżących na glebie, w każdej natowskiej armii takie standardy mamy. Opisane to jest dokładnie w wielu podręcznkach i hands-outach dla liniowej kadry. Dobija się leżących prewencyjnem strzałem, ewentualnie uderzeniem w górną część kręgosłupa, bo udawaczki dziwnem trafem zawsze pyskiem do gleby zalegają. A na auszwicu, gdybyś pan nieistnienie udawał, tyla byś zyskał, że pana żywcem w krematorium spalą. Są lepsze sposoby przetrwania, znacznie mniej niewygodne.

  Kiedy przyjdą po pana panderowcy, ci od walki z pandemią, lepiej, byś pan nie siedział w buczynie. Oni już tera wiedzą, co pan zamiarujesz, nasze wioski i sioła na pierwszy ogień pacyfikacyjny pójdą. Wieś, ostatni wszak nasz bastion. A po co właśnie tera "piątkę dla zwierząt" wprowadzają? Co bardziej niepokorne niewolniki się ujawnią, miejsca oporu już zostały namierzone.

  Inaczej niż za Adolfa, na miasto musisz się pan przebić, tam zapaść. Plan kanalizacji zdobyć, uzbroić się, usieciowić. Internet, gdy go panu panderowcy na dniach wyłączą, można poprzez krótkofalówkę za 30 złotych odbierać, wiedziałeś pan? Jakby co, chętnie panu dalszych porad udzielimy, pytaj pan śmiało. Wielkiej szansy pan nie masz, ale lepiej próbować walczyć, niż siedzieć jak żydek na buczynowym getcie.
 • @Pan podporucznik 00:33:40
  Dawno takie pomysła odrzuciłem.
  Jedyny sposób utrzymania, czy działania w mieście zakłada, działanie zespołowe, co jest już najsłabszym punktem i zanim zaczniesz jesteś zinfiltrowany i masz, trzech na pięciu, - Bolków, natomiast rurką fi160, to się ciężko przeciska. Nawet kolektorem 250 dalej lipa.
  Jak oni wiedzą co zamiaruje, to tylko przez pana poruczniku, bo se o tym ględzimy radośnie i już widzę jak o tym twoim kanale nie wiedzą, chyba, że żeś se pod miastem ukopał jakieś nowe obszerne. Pod tym miastem to nawet ziemianki sobie nie kopniesz, żeby o tym nie wiedzieli. Ba, łopaty nie wbijesz, bo cie somsiad podpierdoli.
  Obiecuje przeprosić, jak utrzymasz aktywną działalność przez tydzień, a i tak po dwóch wywiesisz flagę, bo ci się konserwy skończą.

  Mina ani, żyje, ani nieżyje i nie jest od tego, żeby przeżywać. To jest tylko kwestia zasięgu rażenia i tyle ma do zrobienia, żeby co najmniej 1:1 było, a najlepiej 3:1.
  Z udawaniem trupa, to szkolenia rób porucznik, tym swoim chłopcom, kiedy przyjdą pacyfikować wasz budynek w mieście.
  Jak komuś w stopniu porucznika, może się kasztanić mina, z czasem skutecznym, acz wątpliwym, pozorowaniem trupa, czyli kamuflarzem jakby.
  Getto, to już jest w tym waszym mieście, tylko żyjąc tam codzień nie zauważyłeś.
  Krótkofalówki chińskie za 30zł, to działają na poziomie łączności plutonu i to o ile przeciwnikowi wystarczy łaskawy nasłuch, a nie że zagłuszą pstryknięciem paznokcia. Dla twojej wiadomości mam takie cztery obecnie i nie liczę ich wcale, do systemu łączności strategicznej.
  Mnie anteny potrzebne do sieci międzywojewódzkiej i odsłuchu globalnego. Coś czego znowu sobie w kurniku w mieście nie postawisz, bo po pierwsze wystaje, po drugie "zgody" potrzebujesz od onych. Mówimy o zasięgach kilkuset kilo conajmiej, bo zależy na jakich falach. W pełni serwisowych i trudnych do zagłuszenia, ty o chinkach z marketu na chińskie paluszki, do łaczności na kilka kilo max, o ile ściany jakiejś po drodze nie ma, bo wtedy kilkanaście metrów i to o ile paluszki pełne, ehh..
  Podstawy tłumaczyć.. słabo kadra, słabo.. Z drugiej strony dowódca plutonu nie jest od zbyt skomplikowanych układanek myślowych. Też prawda.
  Kiedyś porucznik chorągiew prowadził jazdy ciężkiej, dzisiaj pluton piechoty z łapanki.

  Do tego gubisz się w dywagacjach. Jak możesz myśleć, że wieś to nasz ostatni bastion, co rozumieć należy, że trzymamy wieś, a oni miasta. By potem konfabulować coś o kanałach w mieście, za to nie obsadzić wsi?

  Fajnie by było zostać napoleonem, ale to powiedziane zostało, aby zamiary na siły mierzyć.
  Kilka lat wstecz obmyśliłem strategie, wycofałem się z zajętego miasta i ją realizuje.
  Wasze siedzisz w mieście i kombinujesz po najmniejszej linii oporu, w piwnicy, bo niby gdzie?
  No i dobrze. Czas pokaże kogo wcześniej dojadą, jak coś to niech wasze niedobitki wycofują się do nas.
  I moim zdaniem o to głównie chodzi, że można kombinować i tak, i tak, jak komu łatwiej, a potem musimy współdziałać i być elastyczni. Dopiero co żeś sie za morze wybierał, by z odsieczą przybyć, teraz skuteczny odpór po miastach zakładasz. Ok, zobaczymy.
 • @Torin 09:07:31
  A co z kobitkami? Bez nich przetrwanie widzi mi się mało sensowne, bo po co?
 • @Aga-Jaga 12:39:30
  Nie dokazuj, miła nie dokazuj.
  Toż gdzie ty Gajus tam ja Gaja.

  Kobiety są silne, ale tylko przy mężczyźnie. Nawet mając tylko jego w pamięci.
 • @Aga-Jaga 18:37:29
  Wszyscy stekaja pod Tyrania i jakby nie zdawali sobie kompletnie sprawy z Faktu , ze caly System Zamordystyczny (virtualno medialny ) opiera sie na E L E K T R Y C Z N O S C I !
  Kiedy Ja chodzilem do szkoly a uczylismy sie na druga zmiane i jesienia Lekcja byla Nudna ...lub nauczyciel ciulowy ....to mialem takia wtyczke Cudownego zastosowania .......... w wybranym momencie robilismy zwarcie w sieci ........ wylaczalem Swiatlo !
  Nieprzyjemna LEKCJE konczyl , jeden Pstryk.
  Na warszawke i tych jewroniedojebkow parchatych, zupelnie wystarczy
  zastosowanie tej sprawdzonej metody postepowania ....po co demonstrowac i narazac zdrowie cennne ?
 • @Aga-Jaga 22:46:19
  Cytat:  caly System Zamordystyczny (virtualno medialny ) opiera sie na E L E K T R Y C Z N O S C I !


  Z tym, że laptopa można sobie naładować ładowarką solarną. A jeśli nie ma słońca, to są rowery stacjonarne z ładowarką.
  Myślę że wycieczka rowerem stacjonarnym na kopiec Kościuszki, wystarczy do podładowania laptopa :D
 • @stroiciel patafianów 23:02:10
  Mlody....chyba gazem z pupy beda stacje nadawcze zasilane .
  LaapenTopa uzyjesz wtedy ,zeby kartofla upiec ...bo drzewa przezornie wycieli i hujaki powsadzali !
 • @stroiciel patafianów 23:02:10
  Nie gniewaj sie za "mlodego "mysl niekonwencjonalnie i Uwierz mi , jako wlasciciel patentu i posiadacz wtyczki Cudownej... wdziecznosci i pewnego znaczenia zyciowego uzyskalem wsrod kolegow , ale przedewszystkim kolezanek...co wazne , jakos nikt z Belfrow z pomyslem Swiczki nie wystapil ... ! pewno Tez ...wdzieczni....Zdarzeniu , byli za wyzwolenie od roboty wieczorem ,kiedy Kazdy powinien w Domciu z rodzina i dzieciakami czas mile spedzac.
 • @Korneliusz 00:08:44
  Cudowna wtyczka, czyli robiłeś zwarcie w jednym obwodzie, czyli nie cała szkoła pogrążała się w ciemności.
  Nikt nie potrafił wymienić bezpiecznika albo tylko wcisnąć przycisku jeśli był automatyczny? Nie wierzę. Po któryms razie woźny i nauczyciele zorientowaliby się.
 • @stroiciel patafianów 00:20:33
  Rzecz w tym ,ze palila Glowny korek a byly w szafie w piwnicy zamkniete ...no i po woznegop trzeba bylo isc do domu ,zanim przyszedl a nie zawsze byl trzezwy rozsadni belfegorzy zarzadzali ....rozejscie do domow , uznajac moje zbawienne Dzialanie....za tzw. sile wyzsza !
  Po czasie okazuje sie ,ze z tego powodu nie musze miec wcale Zlego Sumienia.....bo wiadaomo ,kiedy wychodza Fakty na jaw....ukrywane ,
  prawie cala tzw. Nauka...opiera sie na klamstwie i domniemaniu angloidalnych pobratymcach Malpy ...co stwierdzil wielkiej Slawy Uczony Karol Darwin.
  P. s. Spojrz na Karola D. fotke ...z profilu...to sie usmiechniesz.
 • @stroiciel patafianów 00:20:33
  https://www.youtube.com/watch?v=93wGaGFUnTs
 • @Korneliusz 01:53:31
  Cytat: "Rzecz w tym ,ze palila Glowny korek"


  Główny bezpiecznik jest dużo mocniejszy od "niegłównych", po to żeby najpierw wyłączały się słabsze.

  Poza gniazdka są na innych obwodach niż oświetlenie. No chyba że to był bardzo stary budynek.
 • @Korneliusz 03:15:55
  Z playbacku to ja też mogę zagrać na gitarze jak Hendrix na haju :D
 • @stroiciel patafianów 03:41:42
  Przyjrzales sie Dokladnie Tlumkowi wokol , wszyscy jak nadmuchane truchla Bladzi a ON zywy Symbol Ducha Niesmiertelnego....ON to Wie !
  Ja znam Swego DUCHA kochanego, ktoremu wbrew kiszkom pozostalem wierny i Praktykuje Kontakt czesty , rowniez korygujac pewne niekorzystne dla Nas zdarzenia. Zywiol powietrza i te sprawy sa moim ulubionym obszarem dzialania. Rzecz w tym .... ze przeklinany byl bym i zlorzeczono by powszechnie , gdyby np. Zjawisko Pogodowe udalo sie wyczarowac?
  Przeczytaj polecam "Zlota Galaz "Frazera zaczynajac od str 116 ...caly ten rozdzial niedlugi.
  Zrozumiesz co ....jest mozliwe a spisal angol wiernie dokumentujac mordowanych i kolonizowanych Narodow przekazy , Tytul szlachecki po tym Almanachu dostal.
 • @stroiciel patafianów 03:41:42
  Rozdzial VII !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031