Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1198 postów 18935 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Jak obronić się przed Covid-19?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Istnieje coraz więcej poszlak, że Covid - 19 jest pandemią "polityczną".

 

Niestety - ma zasięg światowy i trudno temu przeciwdziałać zwłaszcza, że wszystkie media (poza społecznościowymi) narzucają jednakową narrację zagłuszającą  przebłyski zdrowego rozsądku.
Przede wszystkim, czy faktycznie Covid - 19 istnieje? Owszem. Co do tego nie można mieć wątpliwości. Dodać należy, że chyba  stosunkowo łatwo przenosi się na innych, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych.
I w zasadzie - tyle strachu. Bo śmiertelność jest niższa niż w "normalnej" grypie, a do tego "zbiera żniwo" głównie wśród osób steranych wiekiem i zazwyczaj cierpiących także na inne choroby.
GUS: 61 proc. respondentów uważa, że pandemia koronawirusa jest ... 
Obecne straszenie "drugą falą" pandemii jest ewidentnym fałszem. Owszem , ilość wykrytych przypadków kontaktu z tym wirusem faktycznie wzrosła, ale powody główne są dwa:
- zwiększono ilość testów (należy porównać ilość przypadków wykrytych np. w maju w stosunku do ilości przeprowadzonych testów z obecnymi),
- testy są przeprowadzane głównie w grupach z większym prawdopodobieństwem występowania przypadłości.
 
Do tego dochodzi trzeci czynnik - znakomita większość wykrytych przypadków kontaktu z Covid - 19,, to przypadki bezobjawowe.
 
Na podstawie uzyskanych taką drogą danych podejmowane są decyzje o charakterze aspołecznym, a mające jedynie zwiększyć kontrolę społeczeństwa i utrudnić jego normalne funkcjonowanie pod pozorem zwiększania dbałości o zdrowie.
Jednocześnie wycofano z aptek chlorchinę, która zastosowana w początkowym stadium choroby skutecznie ogranicza rozwój Covid - 19. Dlaczego?
Ile Polska wydaje na walkę z pandemią COVID-19 na świecie ... 
Jak zatem społeczeństwo może się bronić przed celowym działaniem władz?
Moim zdanie, jedynym sposobem jest BRAK ZGODY NA TESTY.
Testy mogą być wykonane za zgodą pacjenta. Zgodę można ograniczyć do przypadków koniecznych.
 
Jaki będzie efekt?
Zmniejszy się ilość "wykrytych" przypadków, zwłaszcza tych bezobjawowych. Z kolei mniejsza ich liczba nie da podstaw do zwiększania restrykcji.
I to wydaje się jedynym sposobem zwalczania skutków Covid - 19.

KOMENTARZE

 • 5*
  Brak zgody czyli prozaiczne " nie wyrażam zgody na..." to podstawowe prawo, o którym przeciętny obywatel nie wie, a władza chętnie by zapomniała.
  Pozdrawiam
  PS. Choć do jesieni jeszcze trochę, polecam robienie wszelkich domowych przetworów! Nie ze względu na "jakąś" wojnę czy pandemię, tylko dlatego, że są o niebo lepsze niż puszki, pyszne pl., i inne BigMac'i.... po prostu.
 • Autor
  Nie jest Pan na bieżąco. W Rozporządzeniu RM z dn.8.VIII.20 r. zgoda pacjenta nie jest już potrzebna. A co Pan np. radzi kobiecie, która się przewróci, złamie nogę a na SOR powiedzą jej - Stop! bez testu nie podejmiemy żadnych dalszych czynności medycznych? Tak zresztą było i przed epidemią, jeśli przyszło się np. z ciałem obcym w oku i odmówiło zmierzenia ciśnienia. Pomiar ciśnienia był w każdym przypadku koniecznym warunkiem udzielenia pomocy.
 • @viridiana 13:39:54
  Baba, jak to baba, musi coś namieszać.

  Nie pisałem o takich przypadkach, ale jest wiele innych, kiedy nie ma bezpośredniej potrzeby robienia testów. Np. czy wszyscy uczestnicy jakiejś imprezy, gdzie już po niej ujawnił się ktoś z wirusem, muszą się poddawać testom?
  A jeśli jest to ktoś świadomie podesłany, aby "uwalić" imprezę?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Obronić się przed chorobą pod nazwą covid19 z pewnością można, choć jej geneza i przyczyny są . niejednoznaczne. Może to być wirus który nie został prawidłowo wyizolowany i nie wiadomo czy istnieje, może to być także choroba popromienna. Wg. Niektórych specjalistów wirusologów testy na covida mają poprawność 20 procentową. Stąd istnieje " choroba bezobjawowa'.
  Ponoć we Włoszech jest już penalizacja kwestionowania istnienia pandemii.. należy oczekiwać w niedługim czasie podobnego prawa w Polsce. Od dawna uważam,że covid19 to kwestia polityczna a nie medyczna. Patrząc na zaangażowanie elit politycznych i biznesowych w ten projekt, zupełny brak zrozumienia jego celow przez zagonione za paciorkami pospólstwo należy oczekiwać istotnego zredukowania liczby ludności na Ziemi No chyba, że jakaś siła wyższa przyjdzie nam z odsieczą. Póki co scenariusz z przeszłości jest realizowany z żelazną konsekwencją, choć ludzie byli p nim informowani.
 • @viridiana 13:39:54
  Żadne rozporządzenie nie ma mocy wiążącej, jeśli nie nie wynika z ustawy. Takie rozporządzenie należy traktować wyłącznie jako zalecenie.

  “Restrykcje i represje stanu epidemii (prawne aspekty funkcjonowania społeczeństwa w trakcie i po pandemii)”. Opracowanie przygotował dr Mikołaj Małecki, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego UJ.

  więcej tu: https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/156854,nie-ulegaj-syjonistycznej-propagandzie-covid-19
 • @ Autor - 5*
  DK
 • Czy maseczki nie są przygotowaniem?
  W czasie tej wojny jej wykorzystaniem
  Nie pomogą na skażenie atomem
  Najwyżej będą dla trucizny schronem
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • Brunatny PIS TERRORYZUJE Polaków !
  Tak jak za nazistów zakazywano żydom wchodzić do sklepów bo jak Joseph Goebbels twierdził że żydzi roznoszą TYFUS !

  Tak dziś żydo-brunatny PIS zakazuje Polakom wchodzić do sklepów bo jak żyd Szumowski twierdzi że Polacy roznoszą ZARAZĘ !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Rzeczpospolita 15:13:09
  "Żadne rozporządzenie nie ma mocy wiążącej, jeśli nie nie wynika z ustawy. Takie rozporządzenie należy traktować wyłącznie jako zalecenie."

  Dokładnie!

  Viridiana! czytaj! będziesz mądrzejsza :) a jeśli zastosujesz to może będziesz lepsza, po prostu.
 • @ele 19:21:34
  a wy tam od razu, że brunatny... Każda władza jest OPRESYJNA! Każda\! Zielona, czerwona, czarna i niebieska- władza tak ma.
  Szu,owski twierdzi, że Polacy "roznoszą" zarazę- a to z tym twierdzeniem trzeba walczyć! i... nie roznosić ;)

  (nawiasem szumowskiego też rozniosą... kwestia czasu)
 • " śmiertelność jest niższa niż w "normalnej" grypie"
  Powiedział, czego nie wiedział.

  A jak tam członkowie rodziny, którzy przechodzili łagodnie, nie mają żadnych powikłań ?
 • @viridiana 13:39:54
  To chyba jakaś nowość, kiedyś byłem ze szkłem w oku, i po odstaniu tasiemcowej kolejki, dostałem się bez żadnych głupich numerów.

  Fakt, że ludzie przestali ulegać wypadkom, bo i ostrych dyżurów teraz nie ma, no to trzeba uważać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:58:02
  Pan chyba nie rozumie, co to jest choroba zakaźna.
 • @Rzeczpospolita 15:13:09
  nie ma ustawy na inwazję kosmitów, a więc zostaniemy bez możliwości organizacji obrony, bo "rząd nie będzie miał prawa czegokolwiek zalecać, polecać, nakazywać".
 • @interesariusz z PL 21:40:22
  Tobie już nic nie pomoże. Nie ma lekarstwa na zupełne rozmiękczenie mózgu.
 • @interesariusz z PL 21:40:22
  Od miesięcy nie potrafisz wskazać rzetelnego testu na covida19 , prz z co tracisz majątek na pieluchy...
 • @zadziwiony 22:10:42
  nawet się nie staram, po co ?
  Chcesz się badać (testować), sam sobie poszukaj.
 • @interesariusz z PL 22:17:14
  Widzę, że Szanowny jest "zdrowy", ale tylko dlatego, że nie został właściwie zdiagnozowany.
  O!!!
 • @interesariusz z PL 21:38:05
  "Pan chyba nie rozumie, co to jest choroba zakaźna."

  - A Ty zrozumiesz w końcu, że testy są spier...ne?

  Pozdro!
 • @ Autor, All
  Kowid to psychoza.
  Nie można się dać zwariować.
  Trzeba traktować rządzących jak kretynów, którzy rzucają ludziom następną kłodę pod nogi.

  Co do noszenia maseczek - jak już się idzie gdzie jest na 100% wymagana, "bo tak" i nie chce się człowiek wykłócać to lepiej zamiast maseczek mieć przyłbicę. Tę można zrobić samemu, albo kupić od znajomego, który je robi. W żadnym wypadku "od Szumowskiego"
  Przyłbicy można używać dłużej i nie powoduje ona takich problemów z oddychaniem.

  Telefon - lepiej mieć dwa - ten z aplikacją szpiegującą trzymać w domu.

  Nie wiem natomiast co zrobić aby odsunąć kaczafią kamarylę od władzy...

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 09:36:43
  1. To nie są kretyni, a ludzie realizujące obce polskim interesy.

  2. Odsunąć PiS od władzy?
  Chętnie - jak mi Szanowny poda rozsądną alternatywę.
  Na razie opcją jest Trzaskowski i LGBT - popierana wersja przez tuzów Neonu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:00
  "Chętnie - jak mi Szanowny poda rozsądną alternatywę."

  Konfederacja.
 • @Rzeczpospolita 15:13:09
  Może Pan się szarpać ze sklepowymi cieciami, przekonywać osoby z ilorazem inteligencji 80, że rozporządzenie nie ma rangi ustawy, awanturować ze strażą miejską lub policją w środkach komunikacji miejskiej, zbierać kilkuset złotowe mandaty a potem włóczyć się miesiącami po sądach tracąc czas i zarobki, których nikt Panu nie zwróci. Mnie się to finansowo nie opłaci a czas potrafię spędzić znacznie przyjemniej niż na rozprawach sądowych. Znając praktykę polskich sądów i brak instytucji precedensu wiem, że wyroki i tak będą "po uważaniu" Ponieważ u mnie w pracy ostatnie rozporządzenie zniosło obowiązek noszenia namordnika, więc nie mam o co walczyć. I jeszcze jedno - całe rozporządzenie z dn. 19.VI. na które się Pan powołuje, 8.VIII. straciło moc.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:58:02
  "Nie pisałem o takich przypadkach, ale jest wiele innych, kiedy nie ma bezpośredniej potrzeby robienia testów. Np. czy wszyscy uczestnicy jakiejś imprezy, gdzie już po niej ujawnił się ktoś z wirusem, muszą się poddawać testom?"

  Jeszcze Pan nie zrozumiał, że decyzja w tej sprawie nie należy do Pana?

  "... kwarantanna ulega zakończeniu po 24 godzinach od zamieszczenia przez medyczne laboratorium diagnostyczne w systemie, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, negatywnego
  wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 finansowanego ze środków publicznych...6. Dane osób, W STOSUNKU DO KTÓRYCH PODJĘTO DECYZJĘ O WYKONANIU TESTU DIAGNOSTYCZNEGO w kierunku SARS-CoV-2, w tym dane zawarte w zleceniach wykonania takich testów wystawionych przez podmioty inne niż organy Państwowej
  Inspekcji Sanitarnej oraz informacje o wynikach tych testów, niezależnie od podmiotów je zlecających, mogą być również
  przetwarzane w systemie teleinformatycznym stanowiącym moduł Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 prowadzonego
  przez Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie oraz
  systemie teleinformatycznym, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie
  zdrowia (Dz. U. z 2020 r. poz. 702).
  7. Dane, o których mowa w ust. 3 i 4, są udostępniane organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Narodowemu..."
  Odmawia Pan badań, szczepień, kwarantanny, hospitalizacji, itp. wzywa się sąd rodzinny, który wydaje Postanowienie z klauzulą natychmiastowej wykonalności a dalej jest tak, jak w psychiatryku - łapie pana trzech bysiorów wagi ciężkiej, pobiera wymaz i po ptokach. Pisać Pan może...na Berdyczów. Nie potrzeba stanu wyjątkowego, ustawy legalizującej zarządzenie, pana zgody. Restrykcje są gorsze niż w przypadku gruźlicy. Jeśli zaś lepiej Panu z myśleniem życzeniowym i przekonaniem, że "baba jak to baba", pierdzieli bez sensu, proszę tkwić w nim nadal. Mnie to lotto.
 • @viridiana 11:45:49
  To u was w Krakówku jest lotto?

  NO,no....
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:53:17
  Faktem jest, że tam gdzie siła prawa nie ma. Na zdrowy rozum jesteśmy w czarnej dupie. Albo opatrzność, albo Amerykanie mogą coś zmienić. To chyba tam jest centrala tego szwindlu. Gdybym był szefem porządnego rządu poważnego kraju, to już ci psychole srali by w gacie że strachu... I było by po pandemii. To jest wykonalne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031