Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1102 posty 17838 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Warianty powyborcze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zadziwia głupota tej części społeczeństwa, która obdarza zaufaniem Trzaskowskiego - bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest to kampania prowadzona "na rympał".

 O ile można zrozumieć postawę dotychczasowych "elit", które dążą do tego "aby było, tak jak było", to budzi zdumienie, że beneficjenci polityki PiS są jej wrogami.

 
Jakie warianty rozwoju sytuacji mogą zaistnieć?
 
Podstawowy i miejmy nadzieję, rzeczywisty, że Duda wygrywa wybory. Mamy normalny, stabilny rozwój i ta sytuacja pozwoli na w miarę łagodne, z małymi stratami, przejść czas zawirowań wynikających z wymuszonej pandemii, a która z pewnością zostanie uzupełniona innymi klęskami - bo, jak mówi przysłowie, nieszczęścia chodzą parami, a często i stadami.
Ta wygrana będzie jednak skażona małym poparciem i słabszą pozycją Dudy. Będzie miał mniejsze moralne możliwości realizacji własnej polityki. Czy to źle, czy dobrze? Trudno ocenić.
 
Co jednak będzie w wypadku wygranej Trzaskowskiego?
Tu sytuacja wygląda kiepsko, a może nawet bardzo źle. Zamierzenia destrukcyjne Trzaskowskiego są oczywiste, a wobec braku możliwości faktycznego działania - będzie to blokowanie wszelkich decyzji.
Gdyby to zależało wyłącznie od relacji wewnętrznych - jakaś forma kohabitacji byłaby możliwa. Jednak Trzaskowski uzyska wsparcie czynników obcych, zwłaszcza niemieckich, czego efektem będzie paraliż państwa.
 
Jak zachowa się PiS?
Trzymanie się władzy i próby łagodzenia pojawiających się ognisk zapalnych - będzie przedstawiana jako "trzymanie się koryta" i naświetlana skrajnie nieprzyjaźnie. Może to spowodować bierność i faktyczne dążenie do dotrwania do końca kadencji. Chyba najgorsza możliwość jaka by nas czekała.
 
Inna możliwość - to rozpad koalicji - odejście Gowina i upadek rządu. Ten wariant to faktyczne przejęcie władzy przez PO/KO, ale wobec wyzwań i kierunków działania - wzbudziłoby bardzo silny opór społeczeństwa zakończony bardzo szybko usunięciem tej struktury od władzy. Niemniej - zamieszanie, chaos, stan bliski wojnie domowej - to wszystko byłoby naszym udziałem.
Sytuacja materialnie zbliżona do pierwszego wariantu, ale z jednym pozytywem - że społeczeństwo się obudzi i ustanowi normalność.
 
Jest jeszcze jedna możliwość. Duda "wrzuca" ustawę o obligatoryjnym referendum i ta ustawa przechodzi jeszcze przed wygaśnięciem kadencji.
Owszem - ogranicza to możliwości swobodnej gry PiS - owi, ale w przypadku wyboru Trzaskowskiego jest możliwością obchodzenia veta prezydenckiego. Inna rzecz, że taka opcja przyciągnęłaby wyborców Konfederacji i zwycięstwo Dudy w wyborach. 
Z punktu widzenia Rzeczypospolitej - taką opcję uważam za najlepszą.
 
Wariant wciągnięcia PSL do rządów - był opisywany. Jest możliwy, ale po usunięciu WKK. To też jakieś rozwiązanie.

KOMENTARZE

 • Świat według Wojtasa
  Głupi głosują na Trzaskowskiego.
  Wszyscy mądrzy głosują na Dudę (ten poniżej).

  https://i.postimg.cc/TwNS8cwg/Duda-konstytucja.jpg
 • Zadziwia głupota tej części społeczeństwa, która obdarza zaufaniem Dudę
  Panie Krzysztofie, obie kampanie prowadzone są na rympał. Duda widząc, że kampania oferta całkowicie Polakom nie odpowiadała nawet nie myślał, żeby się trudzić, nagle pojawia się Trzaskowski, oczywiście, że nie ma głęboko przemyślanej kampanii, bo to się przygotowuje miesiącami i co "cykor" budzi się z ręką w nocniku, idzie po starej drodze, rzuć Polakom ochłap, to ich kupisz, czyli dotacja do "kałuży" i plucie na Trzaskowskiego przez wszystkie trolle jakie mają w swej stajni. W szoku latali po urzędzie w Warszawie, by coś znaleźć.

  Duża frekwencja wyborcza pokazuje, że Polacy się wkurzyli a taczki dla PiS już przechodzą przeglądy, by ich godnie wywieźć na śmietnik historii albo przynajmniej na ławy opozycji. Tylko, że to nic nie zmienia. Wyrzucenie "Dudy-cykora", jest absolutnie niezbędne, by wreszcie była jakaś kontrola tworzenia ustaw pod doraźne pomysły "Kryształa". Opcja, jam Polak bo głosuję na PIS jest już wystarczającą obśmiana, że tylko ostatnie lemingi się jej trzymają.
 • @Zawisza Niebieski 08:38:15
  Jak zachowa się PiS, naprawdę zwolennicy PiS robią z tego tragedię narodową, bo ktoś wreszcie wskaże jego miejsce w polityce, toż przecież tylko "zwykły poseł", więc niech robi to co inne "zwykłe posły" robią a nie pcha się tam gdzie go nikt nie oczekuje.

  W Polsce prezydent niewiele może, za politykę, choćby 500+, co ma zgodnie z głosem trolli odebrać Trzaskowski odpowiada rząd, sejm, senat a nie prezydent. PiS zyska tylko na tym, że teraz "narodowi głupiemu co wszystko kupi" będzie tłumaczył, myśmy chcieli dobrze tylko prezydent nam przeszkadzał. Więc niech Pan nie roni tu łez rozpaczy, Kaczyński drugi raz nie pójdzie na to, by oddać władzę, bo wie, że to znów ławy opozycji.
 • Trzaskowski będzie blokował rozdawnictwo PIS !
  Dobrą stroną Trzaskowskiego jest to że będzie blokował rozdawnictwo PIS
  i jak mówi będzie blokował podwyżki podatków jakie szykuje nam rząd PIS ! i nie będzie już 24 godzinne ustawy Kaczyńskiego !

  Polacy !
  PIS to korono-psychoza ! PIS to zamordyzm Szumowskiego !!! PIS to totalitaryzm który chce Polaków zrobić NIEWOLNIKAMI koronowirusa !

  Duda to WYŁĄCZNIE żydo-banderowska opcja polityczna !!!

  Apel do Konfederacji ! ZATOPIĆ DUDĘ i ZATOPIĆ PIS !!!!bo inaczej nie wygrzebiemy sie z koronowirusa masek i szczepień !!!!

  Konfederacja rozkwitnie tylko na gruzach PIS ! radze zapamiętać


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Zawisza Niebieski 08:38:15
  Tak, wszystko wskazuje na to, że Polacy po raz kolejny chcą zaorać swój kraj, bardzo lubią zaczynać od zera.
 • @ele 09:08:54
  Jest jedno rozdawnictwo, które zapewne popierasz.

  Cyklon B dla każdego.
 • autor
  Duda "wrzuca" ustawę o obligatoryjnym referendum i.....
  .....Z punktu widzenia Rzeczypospolitej - taką opcję uważam za najlepszą.

  Pomysł znakomity, tylko czy Duda i jego polityczne zaplecze o takim rozwiązaniu pomyślą.

  Najgorsze co mogłoby Polskę spotkać to wybór Trzaskowskiego na urząd prezydenta.
  Ten człowiek ma już w tyle głowy zakodowany kierunek działania identyczny jaki miał Tusk. Służbę dla Niemiec, całkowitą podległość kanclerz Merkel i wizja późniejszej nagrody w postaci wysokiego stanowiska w UE.
 • Wobec powszechnego szaleństwa Polaków
  pozostaje jeno stan wojenny.

  PiS przespał, trzeba było uchwalić cały pakiet ustaw, o których marzą, przespali zmianę Polski, już się nie da.
 • @Oświat 09:30:43
  A jaką "całkowitą podległość" zakodowaną w sobie ma Duda?
  Komu on służy?
  Komu służą posłowie PiS którzy to posłowie (WSZYSCY!!!) głosowali za tym żeby szefami (!!!) POLSKICH służb specjalnych mogli być NIE-POLACY!!!???
  Powiedz, w czyim to było interesie?
  Chyba nie przejdzie ci przez gardło, że polskim. To oczywiste.
  Odpowiedz!
 • Autor
  Podchodzi Pan do tych wyborów jak do żyć albo zginąć. Prawda jest taka że czy będzie ten czy tamten to i tak tylko tyle zrobi co mu karze jego pan. A pan każe dalej rezygnować z gazu ruskiego i przechodzić na skroplony (niezależnie od ceny), dalej za miliardy kupować zabawki do zabijania, dalej przyjmować wojska okupacyjne i je finansować, dalej torpedować wszystkie inicjatywy europejskie zmierzające do pełnej niezależności od kumpla zza oceanu, ograniczać, a wręcz likwidować wszelkie kontakty handlowe i gospodarcze z Chinami i wschodnimi sąsiadami itp. Tak że usiądź Pan na słoneczku ze szklaneczką piwa i nie przejmuj się bo od Pana, ode mnie i od milionów Polaków już nic nie zależy. A ci żydzi amerykańscy czy europejscy i tak się między sobą dogadają, mając gdzieś dobro republiki bananowej występującej pod nazwą Polska.
 • @interesariusz z PL 09:29:10
  Jednym z niewielkich uprawnień prezydenta jest polityka zagraniczna, w tę już bardziej się zaorać nie da. Pokłóceni jesteśmy z całą Europą, nadzieję pokładamy w USA, przed którymi klęczymy, jeśli nie leżymy gwiazdą Dawida. A to, że kryształowemu uzurpatorowi utrudni się trochę psucie prawa to chyba korzyść dla kraju. Zresztą czy cykora, co w debacie stanąć się boi nam potrzeba? I coś takiego ma dalej reprezentować Polskę?
 • @Oświat 09:30:43
  Najgorszy jest paraliż władzy ustawodawczej, samo darcie w kierunku zniemczenia nie byłoby takie złe, jeśli wiązało by się z postępem.

  Natomiast referendum obowiązujące (rozstrzygające) nie jest panaceum. Zawsze przypominam, iż demokracja bezpośrednia jest doskonale zrealizowana w linczu. Organizatorzy referendum musieliby być uczciwi, i rozsądni, aby jakiekolwiek referendum miało sens, nie przypominało linczu. Ponadto trzeba jeszcze wyeliminować emocje tłumu, które mogą obrócić intencje organizatorów (prowodyrów) w niwecz.
 • @Zawisza Niebieski 09:55:26
  "Pokłóceni jesteśmy z całą Europą..."

  Czyżby? Pan się stanowczo myli.
 • @Robik 08:33:15
  Nienawiść ujawnia u Szanownego jego przyrodzone cechy - debilizm.
 • @interesariusz z PL 09:29:10
  "Tak, wszystko wskazuje na to, że Polacy po raz kolejny chcą zaorać swój kraj, bardzo lubią zaczynać od zera."

  Zgadzam się.

  Skoro mamy najgłupsze stare pokolenie od 200 lat to tak się stało. Obecni emeryci wywalili za granicę 3-4 mln Polaków, wybierają tych samych złodziejów od 30 lat a potem jeszcze mają pretensję. Postawa roszczeniowa oraz brak odpowiedzialności u obecnych emerytów jest przerażająca.
  (oczywiście to dotyczy części emerytów, nie wszystkich ale znaczącej ich części).
 • @Zawisza Niebieski 08:38:15
  Niech Pan nie przegina, aby nie zasłużyć na ocenę Robika.
 • @ele 09:08:54
  Stanowisko "deep juda".
 • @interesariusz z PL 09:30:39
  "Cyklon B dla każdego."

  Tobie nie, przecież ty masz maseczkę :)

  A wiesz, że ostatnio afroamerykańskoapaczowscy naukowcy odkryli, że przed koronaświrusem jeszcze lepiej chroni nałożenie na swój ryjek jednocześnie 4 maseczek i chodzenie w nich cały dzień?
 • @Oświat 09:30:43
  Obawiam się, że najlepsze rozwiązania - nie są wybierane.

  Ja sugerowałem potrzebę takich działań jeszcze przed I turą.
 • @interesariusz z PL 09:33:23
  Pytanie: czy naprawdę chcieli?
  Jaka była możliwość blokowania i przez kogo?
 • @AgnieszkaS 10:05:57
  Pani Agnieszko jest gorzej bo cała Europa się z nas śmieje.
 • @Robik 09:40:42
  A co zrobi Trzaskowski - nienawidzący wszystkiego, co polskie?
 • @Zawisza Niebieski 09:55:26
  Widać, jak nieuczciwy jesteś.

  Politykę zagraniczną uprawia rząd, i dobrze pokazali to śp LK.

  Nie MY jesteśmy skłóceni z "Europą", tylko UE z nami, ponieważ nie chcemy być państwem skolonizowanym w pełnym wymiarze.

  Przypominam, że UE zdradziła własne zasady formułując zasady pracy pracowników delegowanych. Wszelkie wolności europejskie są dla Niemców i Francuzów, a Polaków obowiązują jednie wtedy, jeśli są używane do ich wykorzystywania.

  "Kryształowy uzurpator", wybrany głosami Polaków, a więc rzeczywiście "uzurpator", nie stanowi prawa, ponadto czasem wkłada kij między szprychy, jak w przypadku sporu władzy ustawodawczej z mafią w togach. Nie może więc prawa psuć.

  "Z całą pewnością" w idiotycznie zorganizowanym kraju, w którym bieżące zarządzanie wymaga uchwalania/aktualizacji ustaw, brak możliwości uchwalania tychże, usprawni zarządzanie, zwłaszcza w czasach, gdy świat jest wywracany do góry nogami.

  Nazywanie kalkulacji politycznej cykorem to demagogiczna zagrywka, wyjątkowo nieuczciwa, tak jak nieuczciwa była propozycja tej debaty.
 • @marek500 09:44:54
  Imputacje z insynuacjami. Proszę takie uwagi kierować do swoich.
 • @AgnieszkaS 10:05:57
  A może przypomina sobie jakąś sprawę, którą załatwiamy w ramach grupy Wyszehradzkiej? W PE na wysokich stanowiskach mamy tak wielu Polaków, prawda? Ja wiem, że to wszystko "wina tuska", po których PiS wytrzeźwieć nie potrafi.
 • @kowalskijan584 10:11:01
  Maseczki ciągle stoją ością, a przecież statystycznie są skuteczne. Tylko debilni anarchiści ganią ich używanie.

  Mam nadzieję, że kumasz, co oznacza sformułowanie "maseczka dla każdego". U nas nie jest, póki co.

  A więc rozszyfruj, co oznaczało sformułowanie "Cyklon B dla każdego" w kontekście wypowiedzi adwersarza.
 • Do @interesariusz z PL 09:30:39
  Moje hasło ! ZATOPIĆ PIS ZATOPIĆ DUDĘ !

  Wyjaśniam dlaczego !
  1. wyprowadzenie wojska policji na ulice by terroryzować Polaków !!!!
  [ nigdy wam gnidy pisowskie nie zapomnę ]
  2. terroryzowanie Polaków maseczkami pod grozbą 30 tyś zł !!!!
  [ nigdy wam gnidy pisowskie nie zapomnę ]
  3. Ściąganie do Polski wojsk Okupacyjnych za które mamy jeszcze płacić
  2 mld rocznie !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Korona pokonała Ukraińską Odrę.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2020070412689598-odra-przegrala-z-koronawirusem-ogromny-spadek-zachorowan-w-polsce/

  Do Polski Ukraińcy przywlekli niezwykle groźną i zakaźną Odrę.
  Dzięki Szumowskiemu sytmulowanemu przez Koronę epidemia Ukraińskiej Odry została w Polsce wyhamowana.
  ale wróci razem z Ukraińcami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:07:39
  Panie Krzysztofie, mnie ocen dużo przypisywano, jakoś na mnie to nie rusza. Jestem dość stały w ocenie, Duda winien odejść, bo dość już nas ośmieszył. A czy inny będzie lepszy, nie wiem. Daje szansę, a Duda jej nie daje.

  Przy okazji jak Pan wie, Duda to opcja Pollin, w pierwszej kadencji musiał się maskować, bo musiał liczyć się oceną Polaków, w drugiej to może się tylko bać Trybunału Stanu, więc ograniczać się nie będzie. Będzie realizował to co mu zlecą jego mocodawcy i nie będzie to Kaczyński.
 • @Oscar 10:22:11
  .. dla mniej inteligentnych warto dodać że akcja Szumowskiego z maseczkami pokonała pewnie wiele innych chorób zakaźnych przenoszonych nie tylko kropelkowo ale i poprzez dotyk...(separacja)

  Nastąpił pewnie widoczny skutek statystyczny w postaci spadku zachorowań i zgonów na te inne epidemie.. (lekarze wiedzą konkretnie jakie )
  Dla idiotów takie dane statystyczne oznaczając że epidemii Koronawirusa nie ma i że jest to tylko ściema władza..hehehe na całym świecie.
 • @Oscar 10:27:20
  " Dla idiotów takie dane statystyczne oznaczając że epidemii Koronawirusa nie ma i że jest to tylko ściema władza..hehehe na całym świecie."

  I dlatego dzisiaj zamiast normalnego wyboru mamy wybór między dżumą i cholerą (Trzaskowski-Duda).

  Skoro ludzie wierzą aferzyście Szumowskiemu, który najpierw mówi, że maseczki nie chronią ale po kilku miesiącach zmienia zdanie a ludzie tego nie zauważają i beczą za oficjalną propagandą to jak tu wymagać od ludzy większego namysłu nad krajem?

  Jeśli przez 4 lata PiS (I kadencja) nie wprowadził reform mając większość w sejmie,senacie i własnego prezydenta
  a ludzie nadal na nich głosują to jak określić takie typki?

  Egoiści, głupcy albo (co gorsza) uwikłani w układ.
 • @marek500 10:12:39
  Chyba mówi Pan o żydowskiej Europie...
 • @Zawisza Niebieski 10:26:30
  Juz pisałem.
  Duda to opcja Polin, ale z luzowaniem gorsetu.
  Trzaskowski - polonofob, który dla realizacji swej opcji będzie silniej ulegał naciskom żydowskim.
  Opcja "śmierć Polski". Też o tym pisałem.
 • @ele 10:22:06
  Twoje hasło ! ZATOPIĆ PIS ZATOPIĆ DUDĘ ! = ZATOPIĆ POLSKĘ,

  sam chcę ochrony policji przed antypisiakami, którzy gołą ręką ugniatają bułki w sklepie, aby wybrać sobie najlepszą, którzy chuchają mi w twarz, nie dbając o moją higienę, popychają w kolejce. Zachowania Polaków są obrzydliwe, aroganckie, samolubne, pogardliwe.

  30 tys. to absurd. Powinno być np. 1% dochodu.

  Skoro Polacy nie chcieli służyć w armii, zlikwidowali pobór, a płatni żołdacy na misjach siedzieli głównie w koszarach, albo strzelali na oślep, to musimy mieć armię zaciężną, złożoną z innych nacji.
 • @Oscar 10:22:11
  Interes polskiej oligarchii jest ważniejszy od interesu narodu.
 • @kowalskijan584 10:47:40
  czy PiS miał szanse wprowadzić zmiany mając totalną opozycję i deep state z sędziami przeciwko tym zmianom?
  Jaki był wyrok sądu w sprawie ewidentnego kłamstwa Trzaskowskiego (tryb wyborczy)?
 • @Zawisza Niebieski 10:26:30
  tak, ten koń nie wygrał, nie daje szans wygrania, wystawmy kulawego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:12:53
  Trzeba być już super debilem żeby zadawać pytanie "debilowi".
  Chyba to taka charakterystyczna cecha "cywilizacji polskiej" - skrajna buta i arogancja.
 • @kowalskijan584 10:47:40
  Do Szumowskiego można mieć zastrzeżenia, korupcji, debilizmu,

  ale akurat w sprawie maseczek mówił zawsze to samo
  (ja się z nim nie zgadzam)
  maseczki chronią innych.

  a więc nie udowadniaj, że nie rozumiesz, co mówił.
 • @interesariusz z PL 10:57:28
  Kompletny FAŁSZ!
  To NIE MY MAMY "armię zaciężną"!!!!
  To ta armia MA NAS!!!
  Jak można nie rozumieć tak podstawowych rzeczy?
  Gdyby to jeszcze była obca armia którą dowodzą Polacy to jeszcze by można dyskutować.
  Teraz jeszcze PiS-iory oddały dowództwo nad służbami specjalnymi OBCYM!!!
  Może powiesz, że musieli bo NASI nie chcieli dowodzić?
  Nie ma bardziej antypolskiej partii jak PiS!!!
  To są czystej krwii ZDRAJCY!
  Sprzedadzą wszystko a durni Polacy za pozorny socjal oddadzą nawet i dusze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:59:33
  "czy PiS miał szanse wprowadzić zmiany mając totalną opozycję i deep state z sędziami przeciwko tym zmianom?"

  Nie zapominaj, że PiS miał 8 lat (!!!!) na przygotowanie reform, zaplanowanie strategii, wyszkolenie kadr, wytworzenie kontaktów kiedy jako opozycja siedział w sejmie gdy rządził PO-PSL.

  Jeżeli zatem PiS nie rozliczył PRL-u, aferzystów itp. to znaczy że albo nie chce albo nie umie. Obie rzeczy dyskwalifikują go do rządzenia.
  8+4=0 a nie kolejne 4 lata "rządów" (8 lat na przygotowanie reform,4 lata rządów samodzielnych, brak rezultatów to 0-wypad z polityki).
 • @interesariusz z PL 11:08:16
  Szumowski:
  "Maseczki nie pomagają
  Nie wiem po co ludzie je noszą"!!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=tsf1HL4deH4
 • @Robik 11:09:54
  Może wyjaśnisz jak to jest z naszymi służbami specjalnymi?

  Sprzedaliśmy się Amerykanom dwa pokolenia temu, może warto myśleć, jak zostać kolejnym stanem, zamiast się buntować, bezskutecznie.
 • @interesariusz z PL 10:57:28
  " Skoro Polacy nie chcieli służyć w armii, zlikwidowali pobór(...)"

  Walczyć za takich jak ty, tchórzy oraz opluwaczy Polaków, którzy mają problem myśleniem?
  Wolne żarty :)
  Przynajmniej to akurat się Polakom udało.
 • Do @interesariusz z PL 10:57:28
  Piszesz insynuacje zatopić Polskę !
  insynuacja «niezgodne z prawdą przypisywanie lub wmawianie komuś pewnych postępków, myśli bądź intencji .

  Chcę ZATOPIĆ PISOWSKĄ [ żydo-syjonistyczną banderowską Polskę ]
  a POLSKA TO SŁOWIANIE !!!!

  zapamiętaj @interesariusz twoja polska to Polin . MOJA SŁOWIAŃSKA

  Piszesz ! Skoro Polacy nie chcieli służyć w armii, zlikwidowali pobór,

  Kłamiesz @interesariusz ! to żydzi z PO zlikwidowali pobór do wojska bo poborowe wojsko nie mogło być wysyłani na wojny w interesie Izraela i żydo -USA !

  Zawieszenie poboru !
  Ostatni pobór do wojska odbył się w roku 2008, a ostatnie wcielenie do wojska w ramach tego poboru od 2 do 4 grudnia 2008. Później poborów nie było, ponieważ 9 stycznia 2009 r. Sejm dokonał nowelizacji odpowiedniej ustawy (obowiązuje od 11 lutego 2009 r.


  Jednym słowem KŁAMIESZ żydzie jak najęty ! chcieliście nas Słowian ROZBROIĆ bo się nas panicznie obawiacie a żydo-NATO jest waszą ochroną w Polsce !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @kowalskijan584 11:12:15
  Jeśli PiS nie umie rozliczyć aferzystów, to znaczy, że nie ma gość siły, aby odsunąć lufę przystawioną do skroni.

  Każdemu naiwnemu wydaje się, że rząd nie jest nieustannie szantażowany przez silniejszych.

  Fakt, że mieliśmy swoją szansę dziejową. Ja do takich buntowniczych zachowań, pogonienia durni i gangsterów, nawoływałem od momentu, gdy "nasz" premier Mazowiecki zaspekulował wódką. Ale wtedy wszyscy uważali, że jest w porzo. Było to jakieś 30 lat temu, więcej niż pokolenie.

  Jeśli nie wtedy, to już nigdy.
 • @kowalskijan584 11:15:09
  Widać uważasz mnie za pępek świata, skoro twoim zdaniem Polacy mieliby walczyć za mnie, a nie za siebie.
 • @ele 11:18:39
  To nie jest insynuacja, bowiem ja nie "przypisuję", tylko WNIOSKUJĘ, to, co wynika z twoich słów.

  Polacy sami wybrali PO. Takie brednie można wypisywać o komunie, gdy było wiadomo, kto liczy głosy. Nie można zdejmować winy z kogoś, kto mianował pełnomocnika (posłów), aby działał w jego interesie.
 • @interesariusz z PL 11:13:32
  "Może wyjaśnisz jak to jest z naszymi służbami specjalnymi?"
  Jak to jak?
  Ten niby patriotyczny PiS wprowadza ustawę według której szefami służb specjalnych będą mogli być NIE-POLACY!!!
  Nie strasz więc Trzaskowskim.
  Większego poddaństwa wobec obcych już nie będzie.
  No i na koniec wyjaśniłeś precyzyjnie swoją pozycję.
  Nie buntować się!
  Mamy zostać "kolejnym stanem" USA.
  To jakie to ma znaczenie kto zostanie w tej sytuacji "prezydentem"?
  Kompromitujesz się.
 • @interesariusz z PL 11:25:54
  To jak to skomentujesz kiedy twój minister powiedział:

  "MASECZKI NIE POMAGAJĄ!
  Nie wiem po co ludzie je noszą"!!!!!
 • @kowalskijan584 10:47:40
  "
  Jeśli przez 4 lata PiS (I kadencja) nie wprowadził reform mając większość w sejmie,senacie i własnego prezydenta
  a ludzie nadal na nich głosują to jak określić takie typki?
  "
  A na jakich to reformatorów ludzie powinni głosować.
  Proszę o konkretne wskazówki.
  No warto się zastanowić czy tym reformatorom "nadzwyczajna kasta", UE, PO, KK i inne mafie "obywatelskie" pozwolą na reformy ?

  W Polsce trzymających za koszulki (paraliżujących) rządzących jest cała chmara różnych zdrajców lub zwykłych wrogów Narodu Polskiego.
 • @interesariusz z PL 10:58:42
  Polska oligarcha jest żydowska..
  i to jest czynnik decydujący..
 • @Robik 11:09:54
  A PO komu odda dowództwo nad Armią i służbami..
  Będzie lepiej ? z Sorosem i LGBT będzie pewnie weselej choć od lat 18..
  niestety oni chcą w te zabawy wciągać Polskie dzieci.
 • @Robik 11:01:08
  Skrajna buta i arogancja jak zdrajca poucza o patriotyzmie. A tu to ewidentne jest
 • @interesariusz z PL 11:19:17
  "Jeśli PiS nie umie rozliczyć aferzystów, to znaczy, że nie ma gość siły, aby odsunąć lufę przystawioną do skroni."

  No to niech PiS się nie pcha do władzy. Skoro się pcha do władzy i zbiera grube konfitury to jest odpowiedzialny za stan rzeczy.

  "Zyski zabieramy ale za nic nie odpowiadamy" ???

  Co za zrąbana filozofia myślenia o kraju. Weź załóż sobie jeszcze kilka maseczek na twarz, podobno to pomaga w prawidłowym myśleniu (tak stwierdzili afroamerykańskochinscy naukowcy z Californication).

  Dlatego z tak myślącymi "wyborcami" zamiast normalnego wyboru, mamy dziś ten bałagan i wybór T-D (Trzaskowski-Duda).
 • @kowalskijan584 11:12:15
  A jakie plany ma PO z Trzaskowskim?
  Projekty?
  Proszę to ujawnić
 • @Oscar 11:30:26
  " A na jakich to reformatorów ludzie powinni głosować."

  Jeśli nie ma prawdziwych reformatorów to Polacy powinni ich stworzyć.
  Taki proces (usuwanie magdalenkowców i tworzenie prawdziwie polskich elit) powinien się zacząć kilkanaście lat temu (o czym wielokrotnie pisałem) i dzisiaj mielibyśmy już jakiś wybór.

  Niestety, zamiast zacząć ten proces, wy PiSPOPSL-owcy znowu zagłosujecie na "mniejsze zło" i przez kolejnych kilka lat będziemy tkwić w tym syfie.

  " W Polsce trzymających za koszulki (paraliżujących) rządzących jest cała chmara różnych zdrajców lub zwykłych wrogów Narodu Polskiego."

  W każdym kraju są zdrajcy. Nie panikuj.
 • @Robik 11:26:21
  Opcje są dwie albo będziemy landem IV Rzeszy gdy wygra PO ..ta opcja jest oczywista i realna..
  albo nie będziemy stanem USA bo za daleko...i nie ma takiej tradycji.
  ale będziemy wasalem USA.

  Ty optujesz całym swoim pisaniem za opcją Landu IV Rzeszy.
  Ja jestem przeciw.. lepsza Polska prawie Narodowa pod PIS niż żadna...
  niż antyPolska w ramach IV Rzeszy.

  PIS to mniejsze zło.. dużo mniejsze niż PO.
 • @kowalskijan584 11:42:17
  Był Lepper, Miller, Oleksy...były zalążki Polski niepodległej..
  wszystkie zamordowane w trybie zamachu stanu albo przez piątkowego samobójcę.

  Polskość w Polsce może przeżyć jak na razie wyłącznie w głębokiej konspiracji tak jak za Hitlera.
  Jak Polak patriota się wychyli z tłumu to go "demokracja" solidaruchów natychmiast zetnie...politycznie albo fizycznie.
 • @Robik 11:26:21
  innego wyjścia już nie mamy, chyba że porządek światowy upadnie, jak po 1 WŚ.
 • @Oscar 11:42:48
  Nie wiem dlaczego nie dostrzegasz najbardziej prawdopodobnej innej możliwości.
  PiS wybuduje nam w Polsce Polin (to jest prawdziwy plan USA!).
  To oznacza koniec Polski a Polak będzie już tylko zwykłym dziadem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:38:29
  "A jakie plany ma PO z Trzaskowskim?"

  Polacy nic nie ugrają na tych wyborach.

  Obecna taktyka polega na minimalizowaniu straty.

  Wybór między T-D to wybór miedy "Tyfusem-a-Dżumą"

  Duda rządził i pokazał, że jest "Długopisem".
  Trzaskowki.... zobaczymy.

  Trzaskowski ma dwie "zalety".

  1. Trzaskowski będzie blokował PiS (nie jest to pewne bo być może ferajna PO-PiS znowu dogada się między sobą no ale jakaś tam szansa na blokowanie jest).

  2. Trzaskowski wyleci z Warszawy i może dzięki temu zrobi się normalniej w tzw. "póki co stolycy" (marne szanse ale jednak...)
 • @Robik 11:29:25
  to jest oczywiste,
  minister uważa, że maseczki pomagają innym, a nie osobie, która je nosi.

  A więc, gdy było kilku zarażonych, nie było sensu nosić maseczek, bowiem przekazywaniu zarażony-zdrowy maseczka nie pomaga, gdy nosi ją zdrowy.

  Co innego, gdy maseczkę nosi zarażony, wtedy nie zaraża innych (w uproszczeniu).

  A więc, gdy już zarażonych było sporo, maseczki mieli nosić wszyscy, bo nie wiadomo było, kto jest zarażony.
  -------------------------------------
  ja się z tym nie zgadzam, bowiem maseczki wysokiej klasy użytkowane prawidłowo zabezpieczają zdrowych, czego na co dzień dowodzą lekarze zakaźnicy.
 • @Oscar 11:30:26
  Odpowiedź jest jedna, mieli pistolet przyłożony do głowy.
 • @Oscar 11:35:26
  "A PO komu odda dowództwo nad Armią i służbami.."
  Tym samym!
  W końcu głosowali ręka w rękę na tą ustawą!
  Jedynie Konfederacja była przeciw.
  Sorosem i LGBT nie strasz. W tej chwili pod rządami PiS mają się oni tutaj doskonale.
  Na Węgrzech i w Rumunii ideologia gender jest prawnie zakazana.
  W Rosji również.
  W Polsce PiS dużo krzyczy ale daje na to przyzwolenie.
 • @interesariusz z PL 11:52:31
  " minister uważa, że maseczki pomagają innym, a nie osobie, która je nosi."

  Ty to jakiś fetyszysta maseczkowy jesteś czy co? W każdym poście poruszasz temat bezsensownych maseczek.
 • @Oscar 11:32:23
  Nie wiem, jaka jest. Gdyby była polska, to pewnie też sprowadziłaby Ukraińców. Taki był i jest interes oligarchii.
 • @kowalskijan584 11:38:26
  do władzy garną się tylko aferzyści i agenci.

  Tak akurat jest, moim zdaniem, że PiS przy całej swojej poddańczości, jest stosunkowa najmniej aferalno-agenturalny.
 • @kowalskijan584 11:42:17
  Pisałeś, pisałeś, i ilu "prawdziwych reformatorów" stworzyłeś?

  A na kogo mamy głosować, na pedałów, czy na korwinowców?
 • @Oscar 11:42:48
  Droga do zostania stanem daleka, nie w tym, i następnym pokoleniu, ale nie niemożliwa.

  Interesujące jest, jakie mogą być stany przejściowe.
 • @interesariusz z PL 11:58:54
  " Tak akurat jest, moim zdaniem, że PiS przy całej swojej poddańczości, (...)"

  Nie bratku, to ty i tobie podobni swoimi głupimi wyborami przez dziesięciolecia doprowadziliście do sytuacji gdy dzisiaj musimy wybierać między "mniej poddańczymi a bardziej poddańczymi" zamiast mieć normaly wybór między "niezależnymi , poddańczymi ".

  Czas z tym skończyć.
 • @Robik 11:51:39
  Przecież już teraz Polak jest dziadem, bo polska oligarchia, zdaniem wielu, to Żydzi.
 • @kowalskijan584 11:52:25
  Brednie.

  1. Trzaskowski będzie grał na paraliż państwa. Nie będzie władzy ustawodawczej.

  2. W warszawce znajdzie się godny następca, nic się nie zmieni.
 • Do @interesariusz z PL 11:25:54
  Piszesz ! Polacy sami wybrali PO. . co chcesz mi powiedzieć że PO w czasie kampani wyborczej ogłaszało ze zlikwidują pobór do wojska i w to miejsce będą ściągać żydo-NATO do Polski ? więc co zarzucasz Polakom że ich wybrali ??? !!!!

  Nic nie wynika z moich słów, a to tylko twoje żydowskie urojenia !

  a może mamy inny wybór syjonistycznym więzieniu ! a Piskorski za co siedział bez wyroku 3 lata ? możesz kilka słów powiedzieć na ten temat ?

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @kowalskijan584 12:03:27
  a do czego Ty doprowadziłeś swoimi wyborami ?
 • @interesariusz z PL 12:03:32
  Nie wierzę!
  To według ciebie, pod rządami PiS Polak jest teraz "DZIADEM"?
 • @ele 12:05:08
  Tak, problem poboru był tematem dyżurnym, a zatem i wyborczym.

  Natomiast wtedy nie było mowy o NATO. To tylko konsekwencja innych wyborów.
 • @Robik 12:08:34
  przecież napisałem "zdaniem wielu"
 • @Robik 11:51:39
  IV Rzesza jest dużo bardziej realna niż Pollin.
  W Polsce jest za mało żydów...
  a banderowcy i volksdojcze a nawet żydzi wolą IV Rzeszę bo bogatsza..
  Pollin się kojarzy z Palestyną tego się boją nawet żydzi..(niestabilność, wojna, polskie podziemie zbrojne).

  Na Pollin jeszcze dużo za wcześnie na IV Rzeszę warunki już przygotowane.. wielkie miasta rządzone przez PO kolory i historia już są niemieckie (pociągi we Wrocławiu, pomniki wielkich Niemców...)

  Może powstać IV Rzesza z Polskimi ziemiami zachodnimi i Pollin jako Polska schodnia oraz Banderland.
  Takie zagrożenie istnieje...
  Tylko Rosja się pewnie nie zgodzi ..o ile szanuje Polaków (nie mylić z solidaruchami)...a może i USA bo ma inne plany niż UE (IV Rzesza).

  Dużo większym zagrożeniem jest IV Rzesza.. PO to po prostu ogłosi
  a Wojska NATO wejdą by zapewnić ład i porządek...
  Gdańsk, Wrocław, Poznań...staną się Niemieckie...
  Na dzisiaj nie ma żadnych przeszkód poza buntem ludności by tak się stało...ale jak dadzą "niemieckie" emerytury i socjal ..to bunt będzie mniejszy.

  Taki mamy układ..polityczny.
 • @interesariusz z PL 12:13:04
  https://i.postimg.cc/B63snfN9/szumowski-maseczki.jpg
 • @interesariusz z PL 12:13:04
  Manipulujesz!
  Napisałeś dosłownie tak:
  "Przecież już teraz Polak jest dziadem, bo polska oligarchia, zdaniem wielu, to Żydzi."
  Czyli: już teraz Polak jest dziadem bo...
  "bo" - znaczy "ponieważ"
  ponieważ "polska oligarchia, zdaniem wielu, to Żydzi."
  Zdanie wielu co?
  Zdaniem wielu "polska oligarchia to Żydzi".
  NIE napisałeś, że zdaniem wielu Polak jest teraz dziadem.
  Oj nieładnie!
 • @Oscar 12:13:42
  Zobaczysz jeszcze do czego Polskę i Polaków doprowadzi PiS!
  Nie będziesz już wtedy mógł całą odpowiedzialnością za zniszczenie Polski obciążać "solidaruchów" i KK.
  Również i Ty będziesz miał w tym swój udział.
 • @marek500 09:44:54
  daj spokój , jak widzisz oddział moherowych maseczek jest w ciagłym natarciu
  To ze pomimo danych o zachorowaniach Premier mówi o tym ze zadnego niebezpieczeństwa juz nie ma , a Prezydent i kandydat w jednym zwraca sie do seniorów " idzcie i głosujcie niebezpieczeństwa nie ma a będzie wam dane " swiadczy o "powadze " sytuacji dla PISU - tonacy chwyta sie już wszystkich metod .
  Oczywistym jest , ze Trzaskowski wygra wybory . Co bedzie dalej trudno powiedziec . Będzie to zalezało w głownej mierze od wyników rozgrywki EU ( Niemcy ) a USA i oczywiscie w tym kontekscie od wyników wyborów w Stanach w listopadzie . Popatrzr na wczorajszy strzał w stope Dudy ze strony Morawieckiego i Koscińskiego z pronozą płacy minimalnej i na pózniejsza reakcje Bielana
 • @Robik 12:27:05
  Jest takie ryzyko...
  wtedy powiem że się myliłem...
  Błądzić jest rzeczą ludzką...
  Ja staram się wybierać najlepsze dostępne dla Polski drogi...
  ale jak to na wycieczce .. nigdy do końca nie wiadomo która droga jest najlepsza... to wiadomo dopiero po fakcie ...
 • @ele 09:08:54
  "...I tak jest teraz, a także będzie po zwycięstwie Trzaskowskiego. Człowieka Gronkiewicz, która przykrywała wszystkie przekręty na warszawskich nieruchomościach. Wiernego kontynuatora jej dzieła. Trzeba mu zawsze, przy każdej okazji zadawać jedno i to samo pytanie – kto spalił Jolantę Brzeską? I pilnie obserwować jak demonstruje swoją lewicową wrażliwość."

  http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/kto-spali-jolante-brzeska-czyli-skad-ta-wrazliwosc
  A tutaj ten teledysk:

  https://www.youtube.com/watch?v=cgGfVjWAogM
 • @Robik 11:55:40
  A może co poniektórzy życzyli by sobie by prezydentem RP został członek Grupy Bilderberg?
 • @Robik 12:23:54
  Początek rozumowanie poprawny, tak
  "ponieważ zdaniem wielu polska oligarchia to Żydzi"

  ale, ".... Polak będzie już tylko zwykłym dziadem"
  --- przecież już teraz Polak jest dziadem, bo ......

  ściśle gramatycznie nie można przenieść kwantyfikatora "zdaniem wielu" na pierwsze zdanie, ale w rozbiorze logicznym, już tak. Do prostego zdania stanowiącego przesłankę "polska oligarchia to Żydzi", WTRĄCONO kwantyfikator "zdaniem wielu", można więc zdanie odczytać również tak, że kwantyfikator dotyczy też rezultatu, czyli zdaniem wielu już teraz Polak jest dziadem.
 • @Robik 12:27:05
  Ale nie będziemy wiedzieć, do jakiego stanu doprowadziłaby Polskę opozycja.

  Możemy tylko zgadywać.

  A więc my uważamy, że do jeszcze gorszego, i szybciej.
 • @rowszan 12:36:09
  jak wygra Trzaskowski, nastąpi rozbiór Polski pomiędzy Niemcy i Ukrainę.

  Jak wygra PiS, zostaniemy kolejnym stanem USA.

  Co wolisz ?
 • @kowalskijan584 11:12:15
  Za co miałby PiS rozliczać PRL ? Za dyplomy Kaczyńskich i Macierewiczów ? Za 45 lat spokoju i rozwoju, podczas których nikt nie śmiał mówić i pisać o polskich obozach śmierci, wysuwać roszczeń i pleść o rewizji granic ? Myśli Pan, że znajdzie się opcja polityczna, która cofnie skutki Reformy Rolnej, Nacjonalizacji, Dekretów Bieruta, wypędzi Polaków z kamienic i gospodarstw na powrót do czworaków ? Rozliczenie PRL, to również Ziemie Odzyskane. Czy mamy je zwrócić Niemcom ? Czy sadzi Pan, ze uzyskamy to co straciliśmy na wschodzie od Białorusi i Ukrainy ?
 • @Oscar 10:27:20
  Proponuję ci dobre rozwiązanie. Wszczep sobie chirurgicznie maseczkę na stałe. Umrzesz zdrowszy...
 • @interesariusz z PL 11:08:16
  Też ci polecam jak Oskarowi. Wszczep sobie maseczkę chirurgicznie na stałe. Do tego na starość wstaw sobie meble do domu gumowe z okrągłymi kantami. Nie narobisz sobie siniaków na starczym ciele. Załóż sobie maty dezynfekujące zamiast wycieraczek, ozonowanie powietrza, lampy ultrafioletowe, jedz tylko gotowane produkty do tego zdezynfekowane w mikrofali. Z pewnością unikniesz wtedy choroby. I będziesz żył wiecznie. Tylko po co!
 • @zadziwiony 19:03:08
  Niestety każda śmierć to jakaś awaria w systemie.
  Każdy by chciał umrzeć zdrowszy...bo to mniej bolesne jest..
  chociaż nie ...bo po co umierać jak system jeszcze działa..
 • @Oscar 19:19:26
  A tak na marginesie
  https://nczas.com/2020/07/04/przelomowy-wyrok-sadu-nie-mozna-karac-za-brak-maseczki-rozporzadzenie-rzadu-bezprawne/
 • @zadziwiony 19:13:21
  Zgadzam się jedynie z zakończeniem.

  A jeśli chodzi o rogi blatów, to mam je gumowe ze względu na małe dzieci. Ponadto, nie mam żadnych kantów w mieszkaniu. Wszystkie kanty są wyoblone.

  Pewnie inaczej, niż u Ciebie. Takie mieszkanie czubka.
 • @zadziwiony 19:26:16
  Jutro "nadzwyczajna kasta" ogłosi wyrok że nie można karać za nie zapięte pasy, za gwałt na własnym dziecku, za zabicie psa, za sranie w banie...
  a w końcu za ograbienie lub zabicie goja..

  Nadzwyczajna kasta" ma władzę absolutną... to jedno z najsilniejszych narzędzi zniewolenia narodu... to żydowska koncepcja demokracji po żydowsku.
  To się nazywa państwo prawa...czyli dyktatura prawa czyli dyktatura nadzwyczajnej kasty bo to ona rozstrzyga co jest prawem a co nie..
  a to oznacza absolutna dyktaturę globalnej mafii.

  Zachodnie sądy są takie właśnie...tysiące przykładów..
 • @Oscar 20:24:52
  warto przestudiować uzasadnienie tego postanowienia, nie wyroku, i co z niej wynika, oprócz wytknięcia braków formalnych rozporządzeń i ustaw.
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/156271,land-iv-rzeszy-czy-polin#comment_1695446
 • @interesariusz z PL 20:28:55
  Oskar i interesariusz
  Jakieś potwornie strachliwe ludzie jesteście. Straszy wad coś czego istnienia nie sposób dowieść.
  Ps
  Co się stanie z tym dzieckiem nie znającym kantów gdy na zewnątrz wyjdzie? Załóż mu szalik i futerko gdy jutro na spacer wyjdziecie. By się nie przeziebilo.
  Coraz bardziej zadziwiają mnie ludzie w dzisiejszym świecie.. Gdzie ci mężczyźni- chce się zapytać ....
 • @zadziwiony 22:07:05
  I wy chcecie system zmienić? Z taką odwagą? Gdy kataru się boicie? Przygotujcie sobie zestaw pieluch, bo po wyborach rozpocznie się ostra jazda!!!
 • @zadziwiony 22:07:05
  Nic się nie stanie, o gumowy/silikonowy róg też się uderzy, ale oka nie wykłuje.
 • @zadziwiony 22:11:09
  dla Ciebie to katar, dla mnie to śmierć.
 • @zadziwiony 22:07:05
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020070412692434-liczba-zainfekowanych-koronawirusem-na-swiecie-przekroczyla-10-milionow-sputnik/

  Śmierć 500 tys ludzi to nie tylko statystyka...to śmierć..

  A skutki uboczne maseczek...tam gdzie maseczki ludziom założono w tym w Polsce ?
  To gwałtowny spadek zachorowań na wszystkie choroby zakaźne przenoszone kropelkowo i dotykowo (odra , gruźlica...grypa, h..wie jakie jeszcze...ale wszystkie co to ich nie znam a są...oraz syfilis, rzeżączka...)

  Ludzie są dużo zdrowsi co pokazują statystyki tam gdzie nosi się maski.
 • @Oscar 00:04:18
  Być może maseczki w tłumie w pomieszczeniach zamkniętych... to taka przyszłość jak kiedyś było z myciem ...
  Kiedyś ludzie chorowali bo się nie myli...
  była akcja takich ówczesnych "szumowskich" myjcie się ludzie, myjcie ręce po toalecie i przed jedzeniem..
  sens akcji identyczny jak z maseczkami...

  "zdziwiony" się pewnie nie myje bo on przecież odważny jest..
  Dzieci zdziwionego też się nie myją bo "zdziwiony" je hartuje..
  Tu akurat jak z umiarem to dobrze .. bo nadmiar sterylności też ma skutki uboczne..np brak odporności...
  Trzeba się troszkę ubrudzić .. to zdrowo jest..
 • @Oscar 00:18:16
  Czy wy naprawdę nie pojmujecie,że ten cały cyrk z maskami to przede wszystkim socjotechnika i tresowanie ludzi? W określonym celu z pewnością wrogim nam ludziom? Dlaczego nie prowadzi się szerokiej akcji mającej nam wszystkim podnieść świadomość i odporność organizmu? Tylko się ludzi tresuje inżynierią społeczną?
  Poza tym wskazcie mi test który potrafi stwierdzić w choćby 90 procentach zachorowanie na covida 19..
  Oj starzy już jesteście, bardzo starzy....
 • @zadziwiony 08:46:20
  po tym wpisie widać ze wierzysz w to co piszesz..
  Ja mam inne zdanie takie jak piszę.

  Ktoś z nas się musi mylić.
  Ty uważasz że ja, ja odwrotnie..
  Czas pokaże...
 • @interesariusz z PL 23:06:58
  Oj tam, oj tam - żadna strata;-)))
 • @Oscar 09:46:24
  Obejrzyj tego człowieka. Naprawdę rzeczowo bez oszolomatwa komentuje bieżące sprawy w tym covida.
  https://cbddosagecalculator.com
 • @zadziwiony 15:22:33
  Wkleił się zły link. Ale też możesz to obejrzeć.
  Film który ci polecałem , nagrany wczoraj, obejrzałem pół godziny temu już jest usunięty!!! Z powodu naruszenia..... Czy jak tam. Po prostu nie pasował do profilu yt
 • @Oscar 09:46:24
  Ale obejrzyj to. https://youtu.be/z2TEi9gh91Q
  To jest ten sam autor.
 • @zadziwiony 15:36:03
  Filozofia że można grać w rosyjską ruletkę z wirusem ..jest idiotyczna...
  a wy namawiacie by w to grać.
  olać wirusa .. a zdechną inni...nie my...

  to głupsze znacznie głupsze niż przewiduje norma dla najgorszego maturzysty.

  Bez matury można być takim "mondralińskim".
  ale z maturą to już wstyd.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31