Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1234 posty 19411 komentarzy

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Będzie głód

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z coraz większym niepokojem obserwuję poczynania władz, gdzie Duda z Morawieckim prześcigają się tworzeniu zasad zamordyzmu, a opozycja ochoczo przytupuje.

 

 
Wszystko wskazuje, że znaczna część obostrzeń nie stanowi żadnego zabezpieczenia przed wirusem, a jest zagrożeniem dla bytu społecznego. Zakaz wychodzenia z domu, czy wycieczek do lasu, joggingu na świeżym powietrzu - to przykłady bezsensownych ograniczeń.
Cały pakiet antykryzysowy - to patrząc na to szerzej, nie tyle "kupienie czasu", co wydrenowanie resztek zasobów z małych firm. W efekcie kapitałem już po tej hucpie będą dysponować wyłącznie banki, które  są zasilane stosownymi kapitałami. Rzekomo w celu udzielania kredytów, ale przecież, wobec zysku jako celu nadrzędnego, żadna instytucja finansowa nie będzie się kierowała filantropią.
Jest coraz bardziej oczywistym, że efektem (nie śmiem twierdzić, że celem) będzie zerwanie istniejących struktur organizacyjnych społeczeństw.
To, że towary są przemieszczane bez przeszkód - to pozór, gdyż przecież następuje wstrzymywanie produkcji. Strumienie towarów będą szybko wysychały.
Ostatnie decyzje SANEPIDU o likwidacji bazarków - są przykładem skutków jakie wystąpią. Bo niby pozwala się na wyprzedaż posiadanych zasobów, ale część z nich zostanie zniszczona. Czyli straty dla handlujących. Do tego brak dochodów, które nie zostaną skompensowane.
I wreszcie efekt: po zakończeniu "wojny" trzeba będzie odbudować interes. Czyli zakupić JEDNORAZOWO pełne zaopatrzenie stoiska. Czy właścicieli będzie na to stać? Przecież często ich dochody wystarczają co najwyżej na bieżące wydatki. Kredyt - zniszczy każdą taką działalność, gdyż spowoduje, że cały zysk przejmą banki.
Do tego dojdzie ograniczenie asortymentu, gdyż raczej dostawy z krajów obcych zostaną ograniczone - w dużej mierze  z racji zatorów płatniczych. Tylko dostawy miejscowe, a tu sieć dostawców jest ograniczona - polskie struktury były eliminowane (Ardanowski niewiele zrobił).
 
I ostatnia kwestia. Zbliża się wiosna. Pewne prace agrotechniczne muszą być wykonane w ściśle określonych ramach czasowych. Zajmuję się ogrodnictwem, ale obserwuję też prace rolne. Doświadczenie wskazuje, że są "luzy" w tych pracach. Tyle, że dotyczą okresu około tygodnia; niekiedy 2 tygodnie opóźnienia jeszcze nie daje negatywnych efektów w zbiorach. Jednak przekroczenie terminów może być bardzo przykre w skutkach.
Natury nie da się oszukać.
Jeśli dodamy pogłębiającą się suszę, to może nastąpić znaczne ograniczenie plonów.
Owszem, Polska ma nadwyżkę żywności, ale nie jest ona tak wielka i po części oparta jest na komponentach pochodzenia obcego. Np. zboża w ub roku były niezbyt dobrej jakości (susza). Kukurydzy - prawie wcale. Zapewnienie zaopatrzenia w żywność może być związane z ograniczeniem produkcji mięsnej (jest bardziej "paszożerna"). Czyli mogą wystąpić braki asortymentowe.
Czy można to zastąpić importem? Chyba wątpliwe, bo kryzys dotyka praktycznie całego świata - należy myśleć o lokalnych organizacjach współżycia.
 
Cóż. To są takie refleksje. Niektórych aż się boję przytaczać - bo jaka będzie sytuacja społeczna, gdy dojdzie do masowego upadku małych firm usługowych? A one muszą upaść. Co ci ludzie będą robili? Kto ich zatrudni? I co potrafią, aby mogli zostać wprzęgnięci w rytm społecznych zależności?
 
Dlatego na koniec powtórzę sugestię już wcześniej zamieszczaną: należy ocenić warunki i metody odbudowy życia społecznego jakie nastąpią po kryzysie. I nie wydaje się, aby było to możliwe na zasadach obecnego systemu, gdzie zysk jest czynnikiem nadrzędnym.
Bo jeśli tak - to przecież nie ma sensu utrzymywaniu przy życiu ludzi starych, niedołężnych - będą tylko bezproduktywnym  obciążeniem. Warto bowiem dostrzec, że kiedyś ludzie starsi byli właścicielami/dysponentami dóbr, a do tego byli cenieni z racji posiadanej wiedzy.
Obecnie te czynniki przestały być ważne i zostały celowo podważone. Nie ma więc bariery (poza emocjonalną), która chroniłaby nestorów przed eliminacją jako elementów zbędnych.
 
Co będzie fundamentem nowego świata?

KOMENTARZE

 • Wojtas
  Minister Jan Krzysztof Ardanowski dla „Gazety Polskiej”: Unia Europejska jest niewydolna
  https://niezalezna.pl/318575-minister-jan-krzysztof-ardanowski-dla-gazety-polskiej-unia-europejska-jest-niewydolna
  Ps... Łunii aktualnie nie ma, Bruksela zamknięta na 4 spusty. Szczury opuściły tonącą łajbę. Wielu z nas dostaje w ostatnim czasie idiotyczne łańcuszki, w których autorzy dziękują virusowi, że zbliżył do siebie ludzi etc. Jedyną, niezaprzeczalną jego zasługą jest fakt, ze ukąsił najprawdopodobniej ze skutkiem śmiertelnym żydolewacki i pedalski kołchoz. Pamiętacie z pewnością symboliczną scenę, kiedy wyprowadzają flagę PZPPR. Coś podobnego miało miejsce w Brukseli. Psiapsiółka Adolfiny Kaźmierczak myje, a właściwie umywa ręce. Na pożegnanie? .....link...

  https://www.youtube.com/watch?v=bdlTCbH3J5MUE

  Łunia jest wydolna tylko w jednym przypadku i formie a mianowicie jako poborca. Ta organizacja nie ma sensu i służy tylko małej grupie ludzi którzy stali się niebotycznie bogaci. Widać to jak na dłoni podsumowując lata wstecz, że działa to jak mafijna zorganizowana grupa ludzi. Wystarczy spojrzeć na tępego rerającego żydoszwabaTuska i jego zasługi, to jeden z wielu żołnierzy tej grupy ludzi.
 • autor
  Szanowny Panie w punkt , jest jeden problem . Dostępnosc . Ten nazwijmy go portal jest zbyt niszowym aby Pana ciekawy w i duzej mierze trafny artykoł dotarl do szerszej publicznosci . Zetknałem się w zyciu z taką teorią , ze alkoholik aby sie "podniosl" musi upasc na dno . Z moich obserwacji wynika , ze My jako spoleczenstwo takze musimy upasc na " dno " aby wstac . Co bedzie dnem trudno powiedziec ale ciekawa jazda przed nami , taka rockowa bez trzymanki .
 • @
  Nochaty braciszek Bosaka, a raczej firma w której ,,robi" udzieli kredytu na zakup marchewki na stoisko bazarowe na ,,stosowny" procent.

  Oprócz beneficjentów oczywistych jakim są banki, na pewno też interesy doskonałe będzie robił psze-naj-śfiętszy kościółek, bo niektórzy będą sprzedawać ziemię by się ratować, inni zaś zostaną parobkami za miskę gotowanych ziemniaków, dziennego wynagrodzenia u ,,dobrodzieja".

  Zbigniew Zamachowski przed obsadzeniem go w pierwszej roli ,,Ryśka", w filmie pt: ,,Wielka Majówka" zagrał w krótkometrażowych dwóch filmach, które zresztą w ,,Wielkiej Majówce" przewijają się jako koszmary senne bohatera filmu, bo wypiciu w Hotelu ,,Victoria" większej ilości alkoholu. Niestety nie znalazłem ich na YT, a byłyby znakomitą ilustracją, do, co nie daj Boże, nadchodzącej rzeczywistości.

  Stworzenie nowego porządku, przez chaos. Wielu jest wtajemniczonych a ostatnio pojawiają się tu spadochroniarze.

  Tymczasem, niejako w zastępstwie wymienionych tu filmów, modły ,,wielkanocne" do pana tego świata:

  https://www.youtube.com/watch?v=caTodjoE2b0

  Miłego tego i owego!
 • Władze chyba boją się zamieszek.
  W moim regionie, żołnierzom wydają ostrą amunicję.
  A z jedzeniem będzie problem. Ja na razie tracę, a wiecznie na oszczędnościach, nie dam rady ciągnąć. Na szczęście, żadne kredyty na mnie nie wiszą.
  Na razie zaopatrzyłem sie w 10 kg filetów z indyka (bezpośrednio u producenta) oraz w kacze mięso. Ziemniaki na jakiś czas mi starczą. Zboża trochę więcej jak pół tony. Pszenica, ale w okolicy brak młyna. Trzeba będzie w jakieś zwierzątka zainwestować
 • 1956, 1968, 1970,
  Sól, mąka, słonina, cukier i zapałki! Pamiętam jak dziś!
 • Poroszenko Duda co ich łączy ? co może ich łączyć ?
  Słowianie ! żyda Poroszenko -Walcman [ ksywa patroszenko ] Ukraińcy pogonili w stosunku 73 % do 25 % ! a wiecie dlaczego ? bo mieli dość walk, zabijania ,mordowania , biedy i stagnacji !!! powiedzieli DOŚĆ !!!!

  Apel do Polaków ! Odsuńmy Dudę od władzy bo Duda to WOJNA !!!! w imię jakiś żydo-amerykańskich interesów na Krymie !!! Duda to wroga anty-polska polityka ! o Polakach przypomniał sobie w 2020 r gdy ma wybory !!

  Duda i jego polityką to wojna zabijanie mordowanie stagnacja i okupacja Polski lub NUKLEARNA ZAGŁADA POLSKI ! i to Patoszenke i Dude łączy !!!


  Głosujemy na Kosiniaka Kamysza bo to jest kandydat środka ! i ma szansę wygrać z DUDĄ w II turze ! Duda ma duży elektorat przeciwników którego się dorobił 5 letnią anty-polska polityką !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! z silną własną armią !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:21:15
  Tobie to się całkiem "something pojebałoś"!!! Takich BZDUR dawno nie czytałem!
 • @kula Lis 69 08:21:03
  Diagnoza stanu - jest oczywista.

  Ja sugeruję, aby się zastanowić jak wyjść z tej sytuacji po zakończeniu hucpy.
  Bo uniknąć kłopotów się nie da.
 • Życie na kredyt to samozagłada
  Tak z przesłania Boskiego nam wypada
  Więc życie skromne w poście bez obżarstwa
  Sprawi zdrowie zamiast chemii- lekarstwa
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @rowszan 08:23:11
  Zgoda. Trzeba jednak określić rodzaj dna od którego możemy się odbić.
  Bo może próba spowodować tylko ugrzęźnięcie.
 • @dolby 08:23:28
  Naród głupi wszystko kupi.

  Nie ma elit, które by naród poprowadziły. Dlatego tak to wygląda.
 • @Oracz 08:36:12
  "Tego" już nie, a "owego" mam i tak w nadmiarze.
 • @Wican 09:02:28
  A co z kozami neonowymi? Nie nadają się do użytku?
  Może w kilka sztuk dałoby się nimi zaorać?
 • @1abezmetki 09:16:33
  Mąka jest mało trwałym produktem. Trzeba przechowywać zboże i mielić.

  PS. I jeszcze trzeba sobie przypomnieć słowa codziennej modlitwy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:33:02
  Łunia pokazała, że jest to żydo, pedalska i lewacka organizacja wspierająca LGBT, antydemokratyczna oraz antyobywatelska. Łunia nie potrafi zrobić absolutnie nic pożytecznego. Teraz zaczęło się rozdawnictwo kasy Łunii,(drukarki ojro przegrzane) której beneficjentami będą jak zwykle Niemcy, Belgia, Holandia bo trzeba przecież wesprzeć ich rolników, którzy mają straty bo nie dojechała siła robocza z Polski. Nie powinni dostać ani grosza! Za co? Przecież wystarczy zakasać rękawy i niech Niemcy, Belgowie i Holendrzy pracują, czy to tak trudno? Lenie śmierdzące! Dziś widać najdobitniej do czego potrzebujemy Parlament Łunii z wszystkimi jej komisjami... To w olbrzymiej większości banda lewackich nierobów i nieudaczników... Marksistowski kołchoz czy burdel pełen nawiedzonych tęczowych ideologów...Łunia powstała tylko dla ogłupiania debili a zasadniczy cel tych buraków to okradanie państw demokratycznych i zniewolenie nas dla kasy. Dla napełniania sobie portfeli kosztem ogłupiałych krajów. W. Brytania pierwsza to zauważyła i dała dyla z tego czerwonego szwabskiego bagna i szamba. Myślę, to szambo szybko teraz się rozleci dla dobra całej Europy. Otworzyły się teraz oczy poszczególnym krajom będącym w tym gnojowisku od lat. Szkoda tylko, że musiało nastąpić tak wielkie nieszczęście i kataklizm, śmierć wielu ludzi aby to zauważyć, aby otworzyły im się oczy na całe to zło. Inteligentni dawno już o tym mówili. Należy rzeczywiście rozważyć potrzebę stworzenia z państw Trójmorza wspólnoty gospodarczej i powrócić do korzeni i celów założycieli EWG. Czas opuścić żydo, pedalski i lewacki kołchoz zwany dla niepoznaki Łunią, ten projekt się nie sprawdził tylko Polexit.
 • tym fundamentem będzie ludożerstwo
  tyle można na to odpowiedzieć, bowiem rozważania są jednostronne, czyli propagandowe,

  nikt nie wie, czy przeżyje tyle gęb, aby zjeść zgromadzone zapasy przez następne 100 lat.

  Zwracam też autorowi uwagę, iż rząd nie zabronił wycieczek do lasu, a jedynie spotykania się z innymi ludźmi, z którymi razem nie mieszkamy.

  Zabronił również wspólnego korzystania ze sprzętów. Już nie można wytrzepać dywanu na wspólnym trzepaku, zresztą, i tak zostały wcześniej zlikwidowane, i jakoś nikt nie protestował.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/154007,quo-vadis-vox-populi-40-wojna-o-nasze-dusze
 • ???
  Być może nadszedł czas by sobie uświadomić, że trzeba przestać głosować na PO–PiS i żadne inne PSL-e i Dudy, tylko podjąć się zorganizowania czegoś nowego, choćby na bazie partii Polski Patriotycznej
  Czas przełomu musi nadejść.
  Może właśnie teraz.
  Albo czekajmy biernie na najgorsze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:39:56
  Pewnie prawda" ąka jest mało trwałym produktem. Trzeba przechowywać zboże i mielić."
  A co do modlitwy, to warto uzupełnić "wodą święconą ,poczwórnie wzmocnioną - forte. On special. Hurry up. Limited stock! "
 • @Oświat 10:55:29
  Trzeba będzie zmienić model życia,

  dostosować się do umierania w młodości,

  jeśli należy się do tłuszczy,

  bowiem właściciele świata będą żyli w wyizolowanym luksusie długo i szczęśliwie.
 • @ele 09:21:15
  Na tego "rolnika" z ziemią w doniczce na parapecie, tego który przysięgę małżeńską złamał, poszedł do młodszej? tego który nam i mi podniósł wiek emerytalny? tego który jest tęczowy i popiera pedałów, LGBT? Tego kłamliwego i niedouczonego dr medycyny? Przedstawiciela tych co zniszczyli przemysł przetwórczy? Nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę opluwając kompa ze śmiechu.
 • @kula Lis 69 11:10:29
  Ciekawe 3 za rok na ten przykład sopotkamy się w tym samym gronie?

  _ "Gdy mi Ciebie zabraknie,
  gdy zabraknie mi Cieeeeeeebie,,,,
 • @1abezmetki 11:17:06
  Przekroczyłem 80-tkę. Cokolwiek się nie zdarzy, jestem po wygranej stronie.Mając lat dwadzieścia liczyłem w porywach na 60-siątkę. A tu patrz- Bingo!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:38:35
  Nie da się. Na razie działam doraźnie. Na szybko. Na decyzje strategiczne jeszcze czas.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:39:56
  W mojej okolicy młyna ni ma. Ale mam śrutownik. W sumie wyjdzie kasza
 • @kula Lis 69 11:10:29
  Identyczny jak Duda. Ten też podpisał by legalizację pedalstwa. Wszak był w UW
 • @1abezmetki 09:16:33
  Wtedy kupowałeś za żółtymi firankami więc nie becz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:35:29
  //Nie ma elit, które by naród poprowadziły. //
  A PiS?
 • @Nathanel 11:20:49
  A u mnie na Ziemii Lubuskiej, dziwnym trafem u jakiejś kury zdiagnozowano "ptasią grypę". I pewnie niedługo zaczxnie się wybijanie ptactwa. A wojsko dostało ostrą amunicję.
  A dyktatura urzędników jest od dawna. Nagle w jakiejś mieścinie mogą podjąć decyzję, że na mecz nie wpuszcają nikogo z Koszalina. I może ktoś być krysztalowo czysty, to na mecz nie wejdzie, bo urzędas (nie sąd ) klubowy (albo lokalny komendant) podjął taką decyzję
 • @Oświat 10:55:29
  No coś takiego...
  Oświat nie chce głosować na PiS...
 • @Autor
  Pisze Pan: "... to przecież nie ma sensu utrzymywaniu przy życiu ludzi starych, niedołężnych - będą tylko bezproduktywnym obciążeniem". -

  --- Złagodziłbym nieco to sformułowanie (by nie być posądzonym o niehumanitarną postawę) i zgodziłbym się z Panem. Tyle że uznaję, iż rządzącym i panikarzom nie chodzi o ludzi starych. To tylko zasłona dymna.
 • Dostawy
  Przerwanie łańcucha dostaw to jest katastrofa! Wszelakie rozgałęzienia danego sektora są ze sobą ściśle powiązane. Kiedy przestaje chodzić jedno małe trybko to szlak trafia ca. Traktory i maszyny w ruch! A wiadome, że jak coś stoi to się nie psuję! Tylko jako pracuje. Byłem dzisiaj w trzech sklepach! Potrzebuję naprawić podnośnik w traktorze i nie mam części! Nic nie dadzą zakupy online, bo trzeba to przymierzyć. Wykupione albo dostawy z magazynów nie przyjechały. I co? Sprzęt uziemiony, a to dopiero początek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:56
  Nie lubię jak węże p..dzą!
 • @1abezmetki 11:17:06
  Myślę, że tak, śp. Dziadek dożył 100 lat, Mama ma 93 choć w kiepskim stanie, rodzina długowieczna, jeżeli wytrzymam psychicznie samotność , bo ona zabija to się spotkamy.
 • zlikwidować wszystko
  Tutaj wyjaśnienie o co chodzi:
  http://pospoliteruszenie.org/zlikwidowac%20wszystko.html
 • @kula Lis 69 12:17:02
  Przepraszam, to nie było" ad personam"!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:57:56
  A żeby ci św. Michał....
 • Do @kula Lis 69 11:10:29
  Powiadasz zajady dostaniesz ? to wolisz Dude który ściąga obce wojska do Polski i za które jeszcze Naród musi zapłacić 2 mld zł ? wojska które nie podlegają polskiej Jurysdykcji ! które mogą robić co chcą i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności ? i tym samym narażając nas na wojnę z Rosją ? na wojne Nuklearną kula lis !!!

  WOJNA Z ROSJĄ TO BĘDZIE WOJNA NUKLEARNA ! i każdy który popiera politykę żydów z PIS i Dudę jest Niebezpiecznym wariatem który zatracił instynkt samozachowawczy i gra bezpieczeństwem Polski !

  Dlaczego Kosiniak Kamysz ! bo on utemperuje pisowską anty-polską radosną twórczość !!!

  Słowianie ! przestałem liczyć na REFORMY ! Duda zawsze konkretne reformy zablokuje ! [ bo każda reforma osłabia żydów w Polsce i do tego Duda nie dopuści ! ] tylko naiwniaki nadal to wierzą słyszysz Kula Lis !

  TYLKO CZŁOWIEK ŚRODKA Kosiniak Kamysz pogoni Dudę !!!!!!

  Apeluje ! ukaraliśmy anty-polaka Komorowskiego to mamy okazje ukarać anty-polaka Dudę ! TO NIE NASZ PREZYDENT ! to prezydent żydów i ukraińców

  Precz z wojskami Dudy -NATO ! tylko polska neutralna armia w Polsce

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! chcemy się bogacić a nie wojować za żydo-amerykańska wojnę o Krym !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Do żyda @zibi 09:45:32
  Błysnąłeś intelektem uch ! pochwal się żonie żydzie będzie z ciebie dumna !


  DUDA to śmierć i ZAGŁADA NUKLEARNA POLSKI ! to on z Morawieckim igrają bezpieczeństwem Polski ściągając żydo-NATO do Polski !

  POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA ! bez żydów w Polsce !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @1abezmetki 12:18:51
  Wiem, pzdr!
 • @kula Lis 69 12:36:04
  Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam.
 • @kula Lis 69 10:43:43
  To jeden z elementów.
 • @Oświat 10:55:29
  Jestem za, ale żadnej partii.
  Jeśli - to konfederacje.
 • @ele 12:27:10 Lekarz do pracy!
  Pluszowy tygrys z tetryczką urządzają zawody. Brawo. Tygrys bez jaj na pewno może przeskoczyć. Żonę landrynę. Kamysz-już rządził i pokazał na co go stać. Chorągiewka Kamysz i Kukiz to już sztorm ale w kiblu. Zgorzelski bełkocze, że Władek tygrysek jest bliski Małgośki tej o dwóch nazwiska przegonienia,no pacz pan koronawirus sie panoszy a, Małgośka błonka i Władek tygrysek się w gonienie zabawiają. Lekarze pomioty banderowskie Arłukowicz i Lis-Kopacz zadeklarowali szpitalom swoją osobistą pomoc. Dwójka posłów zdecydowała, że przez dwa tygodnie nie opuści własnego domu, przyczyniając się tym do nieroznoszenia wirusów.
 • @1abezmetki 10:58:08
  Woda święcona o mocy większej niż 96 %?
  To trzeba suszyć benzenem. Odbija się.
 • @1abezmetki 11:22:57
  W zasadzie to należałoby dokonać na Panu eutanazji przed koronawirusem. Po kiego jeszcze obsorbować innych...
 • @Wican 11:55:41
  U mnie - do świąt.
 • @1abezmetki 12:16:34
  Ja też nie.
  W każdym razie zacznij od siebie i doceń, że umożliwiłem ci "pierdzenie" tutaj.
 • @Wican 11:56:10
  Są sita. Też mam. Za pierwszym razem jest trochę mąki grubej i kasza.
  Ale powtórzenie daje możliwość wypieku chleba.
  Łatwo nie będzie.

  Kiedyś chciałem kupić żarna, ale nie udało mi się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:59:13
  Dla ciebie i Zawiszy - na początek, celem nakierowania.
  Później będziecie w moim kieracie.
 • @zygmuntbialas 12:05:48
  Jak jeszcze taki coś potrafi - niech żyje, ale inni, zwłaszcza "z miasta" - w zasadzie najtaniej byłoby rozstrzelać.
 • @ele 12:27:10 Mam pytanie czy ten tygrys pomaga jako lekarz w szpitalu czy siedzi bezpiecznie w domu..
  Kosiniaku tygrysku papierowy zajmij się leczeniem ludzi! Tego się od ciebie wymaga nie lansowania się w mediach Gdzie przysięga Hipokratesa gumofilcu.

  Lekarzu Kamysz czas pokazać odwagę i wspomóc służbę zdrowia. Papierowy tygrysek jednak woli schować się za żoneczkę i to drugą. Papierowy tygrys podniósł Polakom wiek emerytalny na 67 lat a jego żoneczka zdradziła prawdziwe zamysły TYGRYSKA kanapowego. To który z nich z nich głupi a który głupszy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:53:06
  :-)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:55:03
  Podobuje mi się!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:55:36
  quano peruviano, w talarki krajano!
 • Jak tu nie wierzyć w większy plan?
  W zeszłym roku wybijali polskim rolnikom stada całe pod pretekstem afrykańskiego pomoru. Świnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:55:36
  Prowincjonalny nadęty szmondaku, wystarczy szpila i flak!!
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Jedna Konfederacja już jest,
  można założyć jeszcze jedną, własną, z pana udziałem i z udziałem kilku innych osób.
  Tylko czy to jest możliwe do zrobienia?
 • @koolart 13:21:47
  W mojej okolicy też stwierdzili wczoraj, że jakaś kura ma ptasią grypę
 • @1abezmetki 13:41:31
  :))))))))
  Ten się śmieje kto się śmieje ostatni - znasz to?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:58:22
  Czyli jednak nie PiS?
  Sie dzieje... Jedni chorują a inni zdrowieją. Czyżby zasługa świrusa koronnego?
 • ZBOŻE NIE PODROŻAŁO BARDZO
  GIEŁDA AMERYKAŃSKA WCZORAJ 9 PROCENTA NA ZIELONO ,ZŁOTO ZAWISŁO POD SUFITEM,ZIELONY DOLAR DRUKUJE SIĘ DNIAMI I NOCAMI PACJENT OŻYJE I OTRZPIE SIĘ Z ZARAZY KWESTIA 1 MIESIĄCA SĄDZĘ.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:10:14
  Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka
 • @Oświat 13:45:18
  Tamci tylko się tak nazywają
 • @lolo 14:32:27
  Bo to amerykańskie jest GMO; to ono ma być paszą dla reszty.

  PS. Rosja też ma dużo zboża i to bez GMO. Może to Ruskim trzeba wypowiedzieć wojnę i się poddać?
 • @1abezmetki 14:35:34
  Kogo ma to dotyczyć, tawariszcz biezmajtek?
 • Kissinger twierdził, że ludzie w Europie
  powinni przenosić się na wieś i kupować broń. Niestety, z bronią problem, a większość Polaków to już mieszczuchy. Ja liczyłem swój "arsenał". Nie licząc sprzętu kuchennego, to posiadam kosę, sierp, kilka siekier, dwa noże do buraków i dwie finki. Psy mam łagodne, ale może trza będzie poszukać jednego ostrego jeszcze?
 • @zibi 09:45:32
  A Ty jakim prawem obrazasz Ele ?!?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:44:29
  PISAŁEM JUZ RAZ PASZY NIE BRAKNIE.
 • Puszczają w eter
  Głodu na pewno nie będzie. Póki co jest sianie paniki i propaganda. Puszczają w eter wieści, że mogą być spore problemy z dostawami nawozów i środków ochrony. No to głupi chłop jak usłyszy w tv to poleci i zacznie wykupować tak jak się ludzie rzucili na żywność parę dni temu (o ile dysponuje jakimiś zapasami gotówki). I potem siup ceny w górę, bo popyt bardzo duży i w magazynach (sztuczne) braki. Żywności nam nie braknie, o to zatroszczą się nasi "partnerzy" gospodarczy. Niedawno wspominałem o kolumnie tirów w Sieradzu, zapakowanych ziemniakami z Francji, było to zaopatrzenie Biedronki. No ale bazarki to nasza kochana władza nakazuje zamykać. Ja tam na wsi sobie jakoś poradzę, z głodu nie pomrzemy jeśli nie nawiedzą nas katastrofalne klęski żywiołowe (tak jak teraz np mrozy) . Mam nadzieję, że ewentualnie zagłodzone miasto nie będzie forsować naszych domostw.
 • @koolart 13:21:47
  To postępująca i zaplanowana akcja udupienia polskiej produkcji zwierzęcej, jak i rolnictwa ogółem. Nie chce mi się szukać i przytaczać konkretnych liczb. Liczba gosp trudniących się hodowlą świń od wielu wielu lat drastycznie spada. Liczne przepisy, wymogi, kontrole, górki i dołki cenowe itp. Za to pogłowie już niekoniecznie. Znakiem tego, że tworzą się ogromne fermy. Produkują u nas Zachodni biznesmeni, drugie to tucz nakładczy gdzie chłop jest tylko sługą i wyrobnikiem. Przy współpracy naszych nierządów, zachodnich molochów, opłacanych ekoterrorystów i pożytecznych idiotów ASF rozlał się po Polsce. Wybito setki tysięcy zdrowych świń w tym prośne lochy i warchlaki. Na utylizacji krocie zbiły zachodnie firmy się tym zajmujące. Zdaje się utylizacja była droższa niż wartość tucznika. Niemcy, Duńczycy, Hiszpanie zbili krocie na eksporcie wieprzowiny do Chin. Do nas też jej mnóstwo wypychają, słyszałem, że mieszają mięso z naszym, polskim bo ich jest chu... w smaku. No ale to mało kogo obchodziło i obchodzi, a już na pewno nie konsumentów. Chociaż kiedy odczuli po kieszeni podwyżki cen to co poniektórzy przejrzeli na oczy.
 • @Wican 15:04:29
  Masz sierp?
  To i młot masz, tylko się z tym kryjesz, komunisto jeden.
  Żartuję!
 • @morgan 15:30:10
  On w każdym komentarzu kogoś obraża. Taka już jego "uroda".
 • @Oświat 17:01:23
  Mam młotków sporo. Największy to 5kg. A, i kilof
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:51:57
  Konfederacja kogo z kim? A może po szlachecku, kupą mości panowie?
 • @lolo 16:07:57
  Skoro Szanownego utuczą - to się takie bydle zje. Wszystko jest cenne w czasach głodu.
 • @Borowik90 16:20:03
  Francuzom zacznie brakować i innym też.

  Poza tym - już pisałem - to nie tak od razu. Sądzę, że prawdziwe problemy będą za 2 - 3 lata. W tym roku niedobory asortymentowe.
 • @stanislav 17:39:47
  Liczyłem na przebłyski inteligencji u Szanownego, ale chyba koronawirus poczynił spustoszenie w szarych komórkach - to widać, słychać i coraz bardziej czuć.

  Ale żeby nie było, że pastwię się nad mniej inteligentnym - to wyjaśnię.

  Partia - to grupa ludzi kierująca się wspólnym interesem i to w ciągłym dostosowaniu do do okoliczności i zmieniających się pożądań tej grupy.
  Interes własny - jest tu zawsze nadrzędny.

  Konfederacja - to zespół ludzi, którzy kierują się realizacją jakiegoś celu.
  Często mają odmienne poglądy, ale łączy ich cel. Niekiedy partykularny.
  Po realizacji celu (albo po nieudanym zamiarze) konfederacja ulega rozwiązaniu. Nie utrzymuje (odmiennie niż partia) struktur.

  Dlatego w RP zabroniona była (i trzeba do tego wrócić) działalność partii, ale konfederacje były akceptowane, gdyż dawały szanse na dostosowanie struktur organizacyjnych państwa do okoliczności.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:29
  prosze poczytac komentarze pod swoim postem , a potem okreslimy rodzaj dna , ale jakos taki malo optymistyczny jestem
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:21:22
  NAPIERW ZE STARĄ SZCZURY BEDZIESZ MUSIAŁ WYJEŚC Z PIWNICY.
 • @lolo 18:45:28
  Podobno tłuste lole są smaczniejsze. Ale szczury też są dobre.
 • @filemon123456 19:13:23
  Refleksje pojawią się po świętach.
 • @filemon123456 19:01:50
  ,,...inicjatywa Polaków bez udziału kierowniczego żydów..."

  Jest możliwa, tylko po pierwsze trzeba chcieć, po drugie trzeba skończyć z wzajemnymi pyskówkami, odzywkami, przytykami a zacząć ze sobą współpracować.
  Nie ważne partia, konfederacja, stowarzyszenie czy granda banda.
  Albo się coś robi i do czegoś się dąży, albo się nastawia na to by utrącić każdy pomysł i każdą inicjatywę.
  Tu jest grupa ludzi wykształconych, niby rozumiejących obecną sytuację i narastający zamordyzm ze strony obecnej władzy i jakby zero reakcji ze strony społeczeństwa na to co się dzieje.
  Czy trzeba ograniczać się jedynie do wieszczeniu że może być głodno i chłodno i bez nadziei na poprawę, czy może jednak trzeba się dogadać i wziąć do roboty.
  Środki komunikacji chociaż skromne to jednak są i to nie tylko jeden Neon24 i nie tylko jeden kanał You Tube
  Każdy kryzys jest tym czasem, kiedy ludzi można poderwać do działania.
  Żydzi potrafią z takich momentów korzystać, dla czego Polacy nie mogliby choć raz spróbować.
 • Do @kula Lis 69 12:52:11
  Wolisz wojnę nuklearną w interesie światowego żydostwa o Krym ?

  bo ja wolę już lewaka inteligentnego urobionego przez Kukiza niż Dudę

  Kula Lis ! od kiedy taka miłość do Dudy judy obłudy ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Wican 13:52:51
  No to drobiu też nie będzie... pewnie kichała i smarkała dziobem.
 • @Borowik90 16:38:54
  Tak, wiem o tym. Swego czasu miałem okazję posłuchać albo poczytać tych z AgroUnii. Coś o nich cicho... szkoda.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930