Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
887 postów 14532 komentarze

Od rodziny do cywilizacji

Krzysztof J. Wojtas - Zainteresowania z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby ustalić wartości, jakimi warto się kierować w wyborach.

Przepowiednie, analizy, prognozy ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W kwietniu zamieściłem notkę („Co teraz będzie…”), gdzie przedstawiłem pogląd, że, mimo budowania napięcia konfrontacji, do poważnych zdarzeń nie dojdzie. Atak rakietowy w Syrii odbył się wg tamtych założeń.

 

Czy rozładowało to atmosferę międzynarodową?
Można wątpić, a potwierdzeniem jest przypisanie sprawstwa w strąceniu malezyjskiego Boeinga Rosji. Tak samo uzasadnione jak w przypadku „otrucia” Skripalów. Preteksty – typowe w takich okolicznościach; znane od „szeregu lat”.
W tym wypadku akcja została jednak stonowana i nie jest nagłaśniana. Można sądzić, że „czeka” na włączenie do bardziej rozwiniętego programu, który poprzedzi „większe zdarzenie”.
Co było przeszkodą?
Na pewno jednym z powodów jest Mundial i do jego zakończenia raczej nie należy spodziewać się większych zawirowań.
 
Czy jednak przygotowania do starcia zostały przerwane?
Tylko naiwność może być przyczyną takiego sądu; trwają i to na wielu płaszczyznach.
Pierwsza polega na przygotowaniu społeczeństw, co odbywa się na poziomie państw, ale i struktur międzynarodowych. Chodzi o zapewnienie kontroli nad społeczeństwami i wmanewrowanie ich w stan psychozy wojennej.
Tymczasem proces ten idzie opornie, a sytuacja w Europie, z racji wpuszczenia tu nachodźców, zamiast skonsolidować władze – zaczęła się wymykać spod kontroli; nachodźcy zaczynają być problemem samym w sobie. Przestali być rodzajem straszaka, a stali się zagrożeniem.
 
W pierwotnych założeniach „decydentów” ochroną przed tym sztucznie wykreowanym zagrożeniem była „pomoc” wzajemna państw wspólnoty. To hasło dało powód tworzenia prawa umożliwiającego interwencje w wewnętrzne sprawy poszczególnych państw.
Tu widać, że linia decyzyjna, czy to PO, czy PiS, jest kontynuowana. Prawo w tym zakresie nie zostało zmienione. Nadano mu inny akcent w Polsce – rzekome zabezpieczenie przed Rosją.
Jedyna różnica, że poprzednio nacisk był na formacje policyjne, gdy teraz mamy do czynienia z obcym wojskiem na naszym terytorium. Ostatnio nawet Izraelici się pojawili; ci to dopiero będą nas bronili przed Putinem;-)))
Prawdopodobnie roszada na stołku MON jest związana z przestawieniem akcentów.
Rozwiązanie jest testowane u nas, ale sposób działania ma dotyczyć innych państw w których mogą wystąpić podobne „zagrożenia wewnętrzne”.
 
Tyle, że sytuacja się bardziej skomplikowała, gdyż dochodzi do rozdźwięku między USA i Europą. Dalszy rozwój sytuacji w tym kierunku może podważyć więzy NATO (Turcja już nie jest pewnym sojusznikiem). Do tego dochodzi zmiana rządu we Włoszech, co dodatkowo komplikuje wewnętrzne relacje w UE.
Całość może być powodem do przyspieszenia „rozgrywki światowej” póki jeszcze występuje jednolite „kierownictwo”.
Procesy przyspieszają, gdyż w świecie finansów szykuje się duży krach o niewyobrażalnych rozmiarach; ilość pieniędzy znakomicie przekracza ilość wartości materialnych, których wartość jest większa niż zapis na koncie. Całość trzyma się, ale niewielkie „drgnięcie” może spowodować rozpad struktury. Tu zaś szykuje się nie „drgnięcie”, a trzęsienie ziemi związane ze zmiana płatności za ropę (juany i euro). USA muszą utracić rolę światową i zadowolić się pozycją lokalną. To zaś zawsze skłania do prób zatrzymania procesu.
 
Czego można się spodziewać i kiedy?
W moim przekonaniu początek zmian może mieć miejsce w sierpniu, ale sytuacja nie będzie „wielkim wybuchem”. Raczej stanem pogłębiającym rozpad struktur aż do pełnego rozpadu. Nie musi to odbywać się w formie gwałtownej (do konfrontacji dążą obecni decydenci). Może być bolesnym procesem dostosowawczym, który dotknie wszystkich, ale efektywne zniszczenia nie będą wielkie.
Jest tylko pytaniem, czy obecne „elity” uda się odsunąć od miejsc decyzyjnych. Drugie, czy powstałe zamieszanie nie spowoduje „wejścia w te buty” decydentów gorszej jakości. To może się lokalnie zdarzyć, a brak będzie koordynacji.
Czyli – czekają nas „ciekawe czasy” i to wkrótce. I obym się mylił.

KOMENTARZE

 • autor
  Ja się tylko zapytam ilu agentów obcych służb przy okazji mistrzostw w piłce kopanej w Rosji przyjedzie do tego kraju i ilu tych agentów w knajpach, pubach, restauracjach i melinach zwerbuje ruskich cewli, złodziejaszków, bandziorów, wszelkiej innej szumowiny skłonnej dla kilku dolarów wyjść przeciw Putinowi na ulicę z młotkami, siekierami, kastetami i zacząć majdan a później szturm na Pałac Zimowy?
  Nie wiem, może to głupie pytanie, ale po takich samych mistrzostwach w piłkę kopaną zorganizowanych na terenie Polski i Ukrainy zdarzył się majdan kijowski i obalenie Janukowycza.
  Rzecz jasna Putin taką ewentualność zapewne bierze pod uwagę, ale po co mu te mistrzostwa tego nie wiem. Prosi się sam o kłopot czy co?
 • @Oświat 11:10:39
  Zadziała odwrotnie niż na Ukrainie: te próby zrobienia Majdanu skończą się pełnym wyłapaniem wichrzycieli.
  Nie będzie przeproś. A w łagrach jest sporo wolnych miejsc.
 • @Oświat 11:10:39
  "Ja się tylko zapytam ilu agentów obcych służb przy okazji mistrzostw w piłce kopanej w Rosji przyjedzie do tego kraju i ilu tych agentów w knajpach, pubach, restauracjach i melinach zwerbuje ruskich cewli, złodziejaszków, bandziorów, wszelkiej innej szumowiny skłonnej dla kilku dolarów wyjść przeciw Putinowi na ulicę..."

  Bardzo słuszne pytanie.
  Chciałbym się jednak podzielić pewnym podejrzeniem. Otóż podejrzewam, że w wymienionych przez Ciebie "zacnych" środowiskach znajduje się całe mnóstwo seksotów, kontaktów operacyjnych i źródeł osobowych rozlicznych ruskich razwiedczyków i konktrazwiedczyków. Podejrzewam, że także niejedna knajpa jest zorganizowana na podobnej zasadzie jak "Sowa i Przyjaciele".
  Podejrzewam, że także to ok. 80% poparcie dla Putina w rosyjskim społeczeństwie nie musi być zmyślone.
  A co do tego:

  "Ja się tylko zapytam ilu agentów obcych służb przy okazji mistrzostw w piłce kopanej w Rosji przyjedzie do tego kraju..."

  Są przecież "wypadki" a wręcz "katastrofy komunikacyjne", są "terroryści islamscy", są wreszcie "prozaiczne" "zaginięcia"... Tak więc mając na uwadze to i co napisałem o swoich podejrzeniach nie martwiłbym się o Ruskich aż tak bardzo.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:13:44
  "Nie będzie przeproś. A w łagrach jest sporo wolnych miejsc."

  Zgadzam się. Porządek musi być! ;-)

  Ukłony

  Oczywiście 5*
 • @Jasiek 12:38:46
  //Ja się tylko zapytam ilu agentów obcych służb przy okazji mistrzostw w piłce kopanej w Rosji przyjedzie do tego kraju..."

  Są przecież "wypadki" a wręcz "katastrofy komunikacyjne", są "terroryści islamscy", //

  "terroryści islamscy",

  https://pbs.twimg.com/media/De2Q6mJU0AAxu5p.jpg

  "katastrofy komunikacyjne"

  https://pbs.twimg.com/media/De2Q4BbVAAAYNWh.jpg

  "wypadki"

  https://pbs.twimg.com/media/De2Q8fAUYAAP_Yq.jpg

  8-)))))))))))))))))
  pzdr.
 • Wielka mobilizacja w Szwecji.
  Wielka mobilizacja w Szwecji. Armia nie przeprowadziła takich ćwiczeń od ponad 40 lat
  W 24-godzinnych ćwiczeniach biorą udział wszyscy żołnierze obrony cywilnej. We wtorek wieczorem 22 tys. ochotników chwyciło za broń i ruszyło do punktów zbiórek
  Głównodowodzący szwedzkiej armii gen. Micael Byden wyjaśnił na antenie szwedzkiej telewizji publicznej, że celem ćwiczeń jest wzmocnienie obronności kraju.

  - To niezwykle ważne ćwiczenia – cytuje gen. Bydena portal thelocal.se. Wojska obrony cywilnej stanowią niemal połowę szwedzkiej armii. Do ich głównych zadań będzie należeć ochrona ważnych instytucji, lotnisk, portów czy elektrowni.

  Są to pierwsze ćwiczenia wszystkich żołnierzy szwedzkiej obrony cywilnej od 1975 r. To też kolejne przygotowania do ewentualnej wojny. W tym roku do prawie 5 mln domów w Szwecji trafiła broszura, jak zachować się w czasie wojny. Ostatni raz taka publikacja trafiła do Szwedów w latach 60. XX w.
 • Putin wieszczy, że...
  rozpadnie się amerykańska gospodarka i całe USA i wówczas wybuchnie III wojna światowa.
  Oczywiście, Rosja wyjdzie z niej zwycięsko.
  Cały artyluł na Sputniku.

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/06/III-wojna-swiatowa-4.jpg

  https://www.koniec-swiata.org/trzecia-wojna-swiatowa-fakty-i-prognozy/

  Ciekawe jest to, że rosyjskie portale piszą ciągle o wojnie od czasu Resetu ogłoszonego przez Obamę. Wygląda na to, że Putin planował III wojnę, zaraz po upadku ZSRR.
 • @Husky 15:02:12
  Wszystkie metody zabijania, stosowane przez CIA, daje się wmówić ruskom.
  W propagandzie - są dobrzy.

  PS. Podobno wszystkie husky mają wyeliminować. W zamian mają być Siberian Łajka (czy Jajca).
 • @Talbot 15:49:44
  O żesz ten Putin. Jeszcze za Jelcyna s..syn planował wojnę z najbardziej pokojowo nastawioną armią świata. Nawet Rosję przy USA - bazach usytuował.

  Najgorsze, że się podobno z jednym niedźwiedziem spoufalił i go teraz czasami miodem karmi. Wiadomo czym się taka zażyłość kończy: niedźwiedź napadnie na USA.
 • @Husky 15:02:12
  A Ty demonizujesz tym wpisem jak za MacCarthego...

  Życzmy "ruskim" wyłapania wichrzycieli i wysyłki "na Kołymę".
  Może im zbudują ten nowy rurociąg do Chin? :)
  W końcu widzieli do czego prowadzi "kolorowe" g...no "made in USSA"...
 • @Jasiek 12:38:46
  ...Otóż podejrzewam, że w wymienionych przez Ciebie "zacnych" środowiskach znajduje się całe mnóstwo seksotów, kontaktów operacyjnych i źródeł osobowych rozlicznych ruskich razwiedczyków i konktrazwiedczyków....

  Ależ Jasiu, to jest oczywista oczywistość.
  Ci na stałym żołdzie też od knajp nie stronią, tak na służbie jak i po służbie.
  Lubią chłopaki wypić, czasem mordy sobie obić, po koleżeńsku, a panienki to już nie chcem ale musiem obowiązkowo.
 • @Husky 15:02:12
  Te plakaty to autorstwa banderowskiego debila a Ty je publikujesz.
  Widocznie niczym się nie różnisz, niestety.
 • @lorenco 18:45:07
  a to się znacie ???
  Bo ja tego nie wiedziałem
  Jest tego setki w sieci
  tak że tego..
 • @Husky 15:31:19
  Jak to dobrze, że jest Rosja.
  Wreszcie konkretne zagrożenie i szwedzcy lalusie będą musieli ćwiczyć. Tylko na zdrowie im to wyjdzie, przedtem olewali.
 • @Talbot 15:49:44
  Jeśli w to wierzysz co piszesz, zamiast siedzieć przed kompem, kop sobie bunkier i nie zawracaj d.py.
 • @Husky 18:50:07
  Źródło jest tu:
  https://pl.sputniknews.com/opinie/201806068107282-krwawe-plakaty-propagandowe-rosja-ms2018-mundial-sputnik-bielsat/
 • @lorenco 18:56:59
  Od dziś zaglądam w pierwszej kolejności na ten portal
  I promise !!!!
 • @Husky 19:00:34
  Trzeba zaglądać na różne portale aby wyrobić sobie światopogląd a nie tylko na propisowskie i projankeskie.
  Tak czynią ludzie, którzy chcą poznać zdanie kilku stron, inteligentni ludzie.
 • @Husky 15:02:12
  Właśnie tak Huski! Jak Ruski kopnie piłkę to powinna ona rozp..lić cały ten Twój popier.. ny usrael!
 • @Talbot 15:49:44
  "Putin wieszczy, że...
  rozpadnie się amerykańska gospodarka i całe USA i wówczas wybuchnie III wojna światowa."

  Podobał Ci się "kryzysik" pięknej jesieni 2008?

  "Ciekawe jest to, że rosyjskie portale piszą ciągle o wojnie od czasu Resetu ogłoszonego przez Obamę."

  Pamiętasz jak brytole kiedyś ogłosili "gwarancje"?
  Był też "offset" i "broń masowego rażenia"
  Jeszcze Ci się zwoje nie wyregulowały, że jak ktoś z usraela otwiera usta to kłamie? Co może zatem oznaczać słowo "reset" w ich wykonaniu?
 • @lorenco 18:45:07
  "Te plakaty to autorstwa banderowskiego debila a Ty je publikujesz."

  Tak wytresowany został nasz portalowy piesek-pisek! ;-DDDD

  Pozdro!
 • @lorenco 19:09:11
  I promise !!!!
 • @Jasiek 20:01:02
  a co Cię tak zabolało
  co konkretnie ?
  następnym razem to wcześniej wyślę ci komentarz do cenzurowania, autora wpisu to nie rusza a Ty .....
 • @Oświat 11:10:39
  "Rzecz jasna Putin taką ewentualność zapewne bierze pod uwagę, ale po co mu te mistrzostwa tego nie wiem. Prosi się sam o kłopot czy co?"

  Przecież Rosji przyznano prawo organizacji FIFA WORLD CUP 2018 w 2010 roku, kiedy Putin z Obamą "szczytowali" w resetowej miłości a Makrela, Sarkozy i Putin spotykając się 8-19 października 2010 roku w Deauville, planowali budowę imperium Eurazji z Putinem jako jej wodzem(jak to wieszczył niejaki Dugin).
 • @35stan 20:47:37
  Ja na miejscu Putina w ostatniej chwili odmówiłbym wiz tym kibicom i sportowcom z krajów które stosują wobec Rosji sankcje gospodarcze.
  Niechby mistrzami został zespół piłkarski z San Escobar, albo jakiejś innej Santa Monicy.
  W ten sposób dałby do zrozumienia, że tych co rozdają te imprezy ma głęboko w d…
 • @Oświat 22:39:21
  Sankcje na Rosję nałożyła UE, USA, Kanada i Australia.
  Czyli jakieś około 35 państw. W sumie anglosaskie.
  Na świecie jest 194 pastwa.
 • @35stan 20:47:37
  Wiele biletów wykupili obywatele USA, choć jankesy nie zakwalifikowały się na mistrzostwa. Część pewnie pochodzenia rosyjskiego, reszta CIA:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY